TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: PRO 100 itp
Post: 31 sty 2017, 21:33 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:11
Posty: 37
Witam Wszystkich.
Tak sobie od dłuższego czasu czytam posty o programach Pro 100 i innych nowe wersje stare wersje ,wizualizacje lepsze ,gorsze itp itd. Koledzy czy Wy a własciwie czy my nie przesadzamy z tymi wizualizacjami czy od tego nie powinni być projektanci wnętrz. W końcu jesteśmy "stolarzami" i mamy pokazać klientowi układ kuchni jakie będzie miał szafki w miarę zbliżone kolory do wybranych itd a dla nas powinno być najistotniejsze w programie aby można go wykorzystać do produkcji (zestawienie formatek , miejsca wierceń itd). Klient przychodzi i chce za free otrzymać prawie zdjęcie swojej nowej kuchni (a my włosy wyrywamy aby mu się projekt spodobał) gdzie u projektanta wnętrz płaci za m2 powierzchni minimum 100-150 zł. Popatrzcie na swoje wcześniejsze posty np. my nie robimy podłączeń zlewu od tego jest hydraulik , od gniazdek to jest elektryk my tego nie robimy itd. Może czas przyzwyczajać klientów że od wizualizacji jest projektant wnętrz a my od wykonania mebli. I czy nie lepiej wydać więcej kasy na dobry sprzęt niż na program. osobiście pracuję na PRO 100 i uważam że jak dla stolarza to w miare jest Ok brakuje parę rzeczy ale strikte do produkcji. Trochę się rozpisałem ale ciekaw jestem waszych opinii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 31 sty 2017, 21:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Też mam pro100. Kray sobie nie kupiłem. Jednak coś lepiej mieć, jakąś tam funkcję jak jej nie mieć. Jakby pro100 miało funkcję realistycznych wizualizacji, to bym z niej korzystał. Jednak nie zapłaciłbym za to dodatkowo, bo nie jest to dla mnie niezbędne.

To co napisałeś to prawda, myślę podobnie.
Jeszcze odpalać kompa dla gratisowej wizki na kilka godzin, to przesada:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 31 sty 2017, 22:40 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ci ktorzy nie chca robic projektow to ich nie robią, tak samo sie dzieje z podlaczaniem wody i prądu. Ja podobno jestem technik mechanik a pewnego zdecydowalem ze bede robil meble i teraz je robię, tak samo robie projekty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 31 sty 2017, 22:50 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Tyle, że do podłączenia wody, czy gazu trzeba mieć uprawnienia. Do zrobienia rysunku, czy wizualizacji mebli, już nie.
Oczywiście robić projekty gratis, to głupota. No chyba, że meble są już zamówione i dobrze zapłacone.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 31 sty 2017, 23:05 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
lukand wreście głos rozsądku :-) powiem więcej, dramat leży także w tym że z racji na dużą konkurencję na rynku klienci wiedzą że mogą wybrzydzać, branża meblarska nie mówi jednym głosem. Każdy dojerzdza na pomiary za DARMO, każdy daje projekt za DARMO, każdy nadskakuje klientom za DARMO. W koncu jak uda mu się zdobyć robotę robi ją często gęsto po dużej obniżce ceny bo był szantaż typu, że firma 2 bloki dalej zrobiła mi to taniej. A na koniec klient się jeszcze przyczepia do drobiazgów i na podsumowanie często gęsto nie chce płacić. Systuacja z życia wzięta - moja już była znajoma - jakiś czas temu przyszła do mnie i przyniosła - 15 projektów kuchni !!! , żebym jej pomógł wybrać najlepszy. Na każdym miła dokładnie napisane z czego co i jak 3/4 to wydruki Pro100, parę trochę lepsze wizualizacje ale bez wymiarów no i oczywiście cena. Zaczeła mnie wypytywać o systemy szuflad itd , itd w końcu pytam się jej skąd ma aż tyle projektów - no sami przyjeżdzają i robią za darmo. Więc wybiorę najlepszy projekt z najlepszymi systemami i pójdę do tego co miał najtańszą ofertę. W tym momencie straciłem znajomą i wyleciała z hukiem z mojego biura. Nie myślę że ona jedyna tak robi tylko z połowa klientów. Dało mi to do myślenia trochę bo wiecie że nie wybierała tych wypasionych wizek tylko najbardziej funkcjonalnie ustawione kuchnie i NAJTAŃSZE. Nawet tu na forum pisali ludzie że wróciły do nich ich własne projekty. Więc czemu branża się nie szanuje i nie zgarnia symbolicznie po 100 zł za dojazd pomiar i wstępny projekt. Moja była znajoma nie wydała by aż 1500 zł na 15 projektów. Może zrobiła by ze 2 -3. Oczywiście cała branża musiała by tak zacząć robić choć wiem jest to trudne bo zawsze się znajdzie jakiś ktoś , kto ma tylko śrubokręt , ukradziony program, kawałek garażu i zrobi wszystko za darmo , nie płaci podatków , zusów , pierdyliona innych podatków , zarobi 500 i jest heppy. Więc ogólnie producenci wypruwują sobie flaki , walczą z wizualizacjiami ( choć takich jak studia nie zrobią ever), nadskakują jak się da a i tak przegrywają bo byli o 10 zł drożsi. Natomiast jak jesteś dobry i masz klientów z polecenia to myślę że jak by się odręcznie namalowo na kartce projekt to klient i tak kupi ( też mam taką firmą , nawet komputera nie ma i robi kuchnie po 100k - bez niczego, ale robi tak że mucha nie siada)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 07:11 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Klienci oczekują wizki. Zwłaszcza ci młodsi. Parę osób się upomniało o wizualizację, większość z nich od razu od siebie mówiła że zapłacą, parę osób usłyszało o konieczności dopłaty i płacili, pamiętam jedno małżeństwo które dało se spokój. Akurat im zrobiłem bo byli w porządku, robota wpadła to przy okazji pokazałem im co i jak. Jeden gość obrzucił mnie kiedyś pogardliwym spojrzeniem kiedy stwierdził, że na pomiar przyjechałem bez laptopa. On oczekiwał, że mu na poczekaniu pyknę wizkę. Szykując się do wyjazdu wypatrzyłem następnych kolegów podjeżdżających pod posesję. Też bez laptopa :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 07:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ale Wam to pisanie fajnie wychodzi, a mi nie przymierzając jeszcze fajniej. Dobrze jest Wam mówić: "Nie róbcie projektów za darmo". Kiedy tak się nie da. Oczywiście jak jest dojazd na pomiar gdzieś daleko (dla mnie >50 km w obie strony) to kasę za dojazd biorę. Ale nie przesadzajmy że trzeba za każdy. Znam jednego gościa który pół kilometra do sklepu jedzie samochodem "bo daleko". Nie to, że ma dużo do kupienia tylko nie chce mu się drałować na piechotę.

Co do projektów robionych przez projektantów to ja nie spotkałem jeszcze takiego, który robiłby to w PRO100. Więc tak czy inaczej trzeba taki projekt dostosować do własnych "możliwości". Wycenę też trzeba klientowi zrobić. Więc jak jest to wszystko robione za jednym razem to co mi szkodzi pokazać klientowi projekt. A nie będę robił wstępnego projektu do pokazania, a potem drugiego "do produkcji". Ja nie mam tyle wolnego czasu aby tak robić. Uważam zresztą, że poprawki zajmują więcej czasu niż robienie wszystkiego od początku tak jak to powinno być zrobione. I łatwiej też o pomyłkę.

Co do jeżdżenia do klienta z laptopem. To ja jeżdżę ale z tabletem i to małym bo ma coś około 7". Potrzebuję do zrobienia zdjęć i naniesienia tych wymiarów, które są dla mnie ważne. Nie zastanawiam się też potem czy coś przeoczyłem, a może wymiar napisałem nie tak jak trzeba. Na zdjęciach też może znaleźć się coś co będąc na miejscu pominąłem.

Wizualizacje? Ludzie kupują oczami a kobiety w szczególności. I to one zwracają uwagę na te szczegóły, nad jakimi facet nawet się nie pochyli i odwrotnie. Ilu stolarzy o projekcie gadało z facetem? W moim przypadku to może kilka takich rozmów było. Oczywiście facet często jest ale to kobitki o tym decydują co tam chcą mieć i jak. Na drugiej rozmowie to faceci już się udzielają więcej niż wcześniej (bo po co na darmo język strzępić).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 08:16 
Offline

Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:11
Posty: 37
Danio , ja nie napisałem żeby nie robić projektów chodziło mi bardziej o to że za bardzo przykładamy wagę do wizualizacji (a od tego powinni być projektanci) . Ci ostatni mają programy po 20 k więc i tak im nie dorównamy. Ja też robię projekty z wizualizacją ale zapraszam klientów do biura robię prezentacje -wyświetlam na telewizorze 50'' (omen masz racje ludzie kupują oczami) omawiamy co i jak i tyle. A na pytanie czy może mi pan wydrukować czy wysłać na meila po prostu odmawiam a jak mają być zmiany to zapraszam ponownie wszyscy wracają. Powiem więcej parę lat temu też dawałem projekty pięknie wydrukowane w kolorach itp i wtedy część klientów nie wracała. Czy nie mieliście takich sytuacji że przy projekcie klienci mówią -może niech pan da jeszcze tu lampe i tu a może jeszcze jakieś duperele ,może firankę w oknie ,sory ale ja robię meble . Wiem fajnie pokazać i tylko pokazać dopieszczony projekt ale nie może to być priorytetem naszej pracy. Ktoś tu kiedyś fajnie napisał "robię takie projekty aby nie były lepsze od mebli które wykonam" czy coś w tym sensie. Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 08:51 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
lukand pisze:
chodziło mi bardziej o to że za bardzo przykładamy wagę do wizualizacji
no to źle coś tu zrozumiałeś bo na moje oko to 90% tutaj meblarzy projekty robi tak aby były ok, a nie dopieszczone. Kiedyś do projektu wstawiałem np jeden garnek i koszyk z jabłkami a teraz już nie wstawiam :)

lukand pisze:
Ktoś tu kiedyś fajnie napisał "robię takie projekty aby nie były lepsze od mebli które wykonam"
Ja tak pisałem i dalej tak podchodzę do tematu.

Nie wiem jak tam u was ale u mnie w okolicy nie spotykam ludzi z wydrukowanymi projektami od stolarzy. Czyli chyba stolarze połapali o co chodzi. Ja przynajmniej nigdy nie zrobiłem projektu gratis tak że ktoś dostał i na pięcie mógł się odwrócić, głupi nie jestem podobno :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 16:21 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Ja zawsze w rozmowie telefonicznej uprzedzam że pomiar i projekt jest płatny. Jeśli ktoś się decyduje żebym przyjechał to często i zamawia. Jeśli natomiast słyszę " to ja się jeszcze muszę zastanowić /skonsultować z żoną-mężem " to z reguły już nawet nie dzwonią ponownie :) Ale jeśli jestem z polecenia to często płacą i zamawiają projekt. NIE będę jeździł za DARMO! Koniec z castingami :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 18:18 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
Dokładnie!
Castingom i wyłudzaniu projektów mówimy stanowcze nie!!

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 20:42 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Wkurzam się też jak wysyłają maila z projektem albo rzutami mebli i oczekują wyceny... Tak na pałę!!.. Nie raz nawet nie piszą z czego mają być zrobione! A już do pasji doprowadzają mnie pytania "Panie... A ile kosztuje metr mebli !!!! :evil: :evil: Często nawet nie ukryją nagłówka i widać że wysłany był jeszcze do 10 innych meblarzy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 21:12 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Mojej wizualizacji do wyceny nie dostaniecie.
A jeśli już , to znaczy że klient poniósł część kosztów projektu. Tak część bo nie wiem ile by musiał kosztować żeby się co najmniej zwrócił o zarobku nie wspomnę. Na pomiary jeździmy tylko wtedy jeśli klient zaakceptuje wycenę.
Odnoszę wrażenie że jak ktoś nie potrafi robić mebli to nadrabia darmowymi projektami. Mnóstwo ich do nas trafia .
Większość niestety to pro sto marnej jakości . Pseudo stolarze się słabo szanują , architekci to inna bajka, oni za darmo projektu nie zrobią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 21:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jeden zapłaci za projekt architektowi i będzie zadowolony. Drugi będzie żebrał u stolarza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 22:12 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Ja zawsze swoim klientom na pytanie u tego i tego to miałem/łam taniej odpowiadałem. Jeżli Pani/Pani uważa że oni zrobią meble tej samej jakości jak ja, w takim samym terminie jak ja i dadzą taką samą gwarancję jak ja, to proszę iść kupić u nich. Przeważnie padało "Ale jak to ?" Na to była odpowiedź , ja już tutaj skończyłem tego się Pani dowie jak już Pani zamówi meble u konkurencji. Dowidzenia. Na 50 klientów tylko 7-10 mnie nie wybierało. Podobnie jest teraz mimo że towar inny, nie ma rabatów, upustów, zniżek itd. po to zapraszam do konkurencji oni chętnie dają.

Wydaje mi się też że ważną rolę odgrywa też to jak my się prezentujemy pod względem merytorycznym ( nie chodzi mi tu o sam w sobie projekt) tylko o to jak potrafimy go opowiedzieć i przedstawić. Ostatnio musiałem kupić okna i zaprosiłem do siebie 3 różne firmy handlujące oknami róźnych producentów, w 1 przypadku facet sam nie wiedział co sprzedaje , w drugim nie potrafił mi przedstawić swojej oferty i wytłumaczyć różnice pomiędzy oknami i bardzo cwaniakował co to nie on i gdzie on okien nie montował. Przyjechał 3 i mimo że miał najdroższe okna zgarnoł robotę , widać i czuć było że facet wie o czym mówi, o oknach którymi handlował wiedział wszystko, i na pytanie każde odpowiedział z łatwością. To był profesjonalista.

I według mnie tylko i wyłącznie tym się sprzedaje swoje produkty. Profesionalizmem i podejściem, reszta to tylko dodatek który ma pomagać i wspomagać w sprzedaży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 22:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Niektórym wystarczy dobry bajer:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 01 lut 2017, 22:48 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
zgadzam się PBStol , tylko potem dobrym bajerem nie zdobywa się poleceń od klientów. W wielu przypadkach to sztuka na raz. Właśnie na facebooku widziałem rekalmę Stolarza , darowy projekt, darmowa dostawa, darmowy montaż, na kolejne zakupy extra rabat. Cholera wszystko za darmo - pytanie jak szybko zamknie firmę :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 06:53 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Kto powiedział że ją w ogóle otworzył :)
Kiedyś jedno biuro projektowe umieściło zdjęcia naszej realizacji naszego projektu na Homebooku Jak prawnik szukał ich danych żeby im wytłumaczyć co o tym myślę , to się okazało że firma nie jest zarejestrowana.:) Takie facebookowe czasem firmy.czasem....
Ps Lignumsoft potwierdzam w swojej wadze jesteś dobry.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 08:11 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
te facebookowe firmy bardzo często zakładają nasi byli pracownicy z krótkim stażem , co to po kilku miesiącach zatrudnienia w naszych firmach inwestują w sprzęt (najtańsza marketowa wkrętarka) i zakładają biznes , nieraz podbierając nam klientów . w każdej branży zdarzają się czarne owce , lecz w naszej ostatnimi czasy jest ich coraz więcej .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 09:13 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Taki mamy klimat że na olx 70% to szara strefa, która od wielu lat bez problemu kręci tak biznesy nie tylko meblowe, więcej nie wiem bo nie zaglądam. Uważam że każdy pracownik ma prawo spróbować na własny rachunek, a że są ciulate warunki dla zaczynających to jest jak jest. Uważam też że gdyby szarą strefę zamknęli to stawki by zmalały i wielu by było zmuszonych robić za najniższą krajową nawet jako dobry stolarz/meblarz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 14:53 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Dlaczego uważasz że są złe warunki dla zaczynających sugerujesz że myśmy mieli łatwiej ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Masz, dotacje, nikogo nie zatrudniasz i nikt Cie nie kontroluje. Czego chcesz więcej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 19:35 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Płacisz połowę Zusu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 22:21 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Musicie go tak biczować ;) ? Chociaż chętnie się dowiem jakie to są te ciulate warunki ;) Robisz robotę to ci żadna strefa krzywdy nie zrobi. Swoje zarobisz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 22:46 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
ciulate bo dotacja to plus a reszta same minusy, polowa zusu dla firmy zaczynajacej to nie jest plus itd. itp. A kiedys to meblarze byli królami pieniędzy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 22:55 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
A widzisz, kiedyś ani dotacji ani pół zusu nie było. Czyżbyś wpadł w depresję martwego sezonu ? :P a z piniondzami to jest tak
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 23:07 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio pisze:
A kiedys to meblarze byli królami pieniędzy.


Fachowcy dalej są, chociaż mają ciężej.

Sorry ci to nie mają firm powinni je otworzyć, i to powinno być napiętnowane. Inaczej jako kraj się nigdy nie rozwiniemy. Jeżeli komuś 250 zł za ZUS przez pierwsze 2 lata mało ? , dotację z urzędu dochodzące do 20 000 przy otwieraniu nowej firmy mało ?

a. nie musi mieć własnej firmy , niech pracuje u kogoś
b. nie musi otwierać jej w Polsce

Każdy w tym kraju ma takie same szanse, a przez szarą strefę na którą Rząd pozwala uczciwe firmy zatrudniające pracowników, płacące ZUS, podatki, wynajmujące hale, kupujące maszyny , programy , narzędzia , samochody , komputery , stronę , i cholera wie co jeszcze - mają gorzej i dużo trudniej i to jest nieuczciwe.

Szczerze żeby chronić branżę meblarską, tak jak w niektórych krajach na zachodzie powinno być idziesz do hurtowni - i pierwsze co musisz zrobić to się wylegitymoważ że jesteś firmą , wtedy kupisz materiał. Nie jesteś firmą ok sprzedamy ci ale *100 cena. Wtedy każdy osobnik bez firmy byłby automatycznie wyeliminowany z rynku. Bo zawsze musiałby być droższy od legalnych firm. A klient detaliczny z racji drożyzny - musiał by iść do stolarza żeby mieć taniej. To jest tak banalne rozwiązanie że aż boli.

Opowiadał mi klient tylko nie pamiętam w jakim kraju robił robotę coś się skopało i chciał kupić w lokalnej hurtowni kawałek płyty. - Wiecie co nie kupił - bo był obcy i wyrażnie usłyszał żeby zjerzdzał z tego kraju i się nie wciskał.

Ot taka mała dygresja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 02 lut 2017, 23:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
lignumsoft pisze:
Szczerze żeby chronić branżę meblarską, tak jak w niektórych krajach na zachodzie powinno być idziesz do hurtowni - i pierwsze co musisz zrobić to się wylegitymoważ że jesteś firmą , wtedy kupisz materiał.


Nie w tym problem. Równie dobrze można by zakazać sprzedaży nożyczek, żeby fryzjerzy mieli więcej pracy.


W Anglii zarabiający płacę minimalną, pracujący 40 godz./tydzień/pracując przez cały rok zarabia gross salary (koszty pracodawcy)1126,7 funtów na miesiąc, net salary (pensja netto) 1012,7 funtów na miesiąc. Zostaje mu w kieszeni 90% tego, ile kosztuje swojego pracodawcę, państwo grabi tylko 10%.
Odpowiednio (kurs przykładowy 5,50) jest to brutto 6196,7 zł i netto - 5569,9 zł
W Polsce płaca minimalna to gross (koszty pracodawcy) 2112,95 zł i netto 1286 zł.(/miesiąc, pracując 40 godz. tyg. przez cały rok) Czyli pracownikowi zostaje w kieszeni 61%, a państwo grabi tylko 39%

No dobrze, ale po co porównywać polską płacę minimalną, która netto jest poniżej kosztów zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych?

Powiedzmy że pracodawca chce zapłacić młodym Polakom uczciwie i ponieść takie same koszty jak pracodawca angielski, czyli zapłacić za legalną pracę 6196,7 zł/ miesiąc. Pracownik otrzyma z tego netto... 3703 zł. Polska grabi 40%, a ten młody Polak i tak woli wyjechać, bo na północy Anglii koszty życia jak w Warszawie, bezrobocia brak (są tylko ludzie którym bardziej opłaca się brać zasiłki niż pracować, w Polsce jak wiemy zasiłki są głodowe) a poniżej płacy minimalnej nie zarobi.
No to powiedzmy, że znajdzie się pracodawca- patriota, który temu młodemu Polakowi zapłaci za legalną pracę tyle, żeby dostał na rękę tyle co w Anglii na płacy minimalnej- 5570 zł.
Ten pracodawca będzie musiał zapłacić za pracę tego Polaka 9315 zł - CZYLI O 3118 ZŁ WIĘCEJ, NIŻ PRACODAWCA ANGIELSKI."
Podsumowując, dopóki nie ureguluje się tych spraw, prowadzących DG legalnie czy na czarno będzie coraz więcej. Jeżeli statystycznie średni dochód z DG jest na poziomie 4 – 5 K, mając możliwość zarobienia tych samych pieniędzy na etacie, większość wybrała by etat. Na rynku zostały by firmy które coś oferują, dotacje były by wykorzystane z sensem. Bo jak do tej pory większość dotacji poszła w pi…..u.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 12:11 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Andrzej to też jest fakt ale to jest inny problem to jest problem jak Państwo łupi obywatela. Komuna nauczyła nas kombinować na lewo i prawo i to teraz pokutuje i to strasznie. Dlaczego ty prowadzący legalnie biznes , masz za konkurencję nie inną firmę na Twoim poziomie , tylko kolesia który nie ma żadnych kosztów jest od ciebie tańszy i nikt mu nic nie może zrobić. Punkt widzenia pracowników także zmienia się od punktu siedzenia. Jak miałem pracowników produkcyjnych to zawsze było że szef to zarabia , a oni nie , że szef się nie napracuje tylko jeździ a oni nie. itd. Paru z nich założyło własne działaności i został tylko 1. Bo okazało się że o kurde to trzeba zus, podatki zapłacić, trzeba mieć księgową, trzeba pilnować papierków , zamówień, jeździć i szukać klientów, robić projekty, itd itd. I potem przyznwali rację że to wcale nie jest takie proste jak się wydaje i o ile większy jest stres.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: PRO 100 itp
Post: 03 lut 2017, 14:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
lignumsoft pisze:
...kolesia który nie ma żadnych kosztów jest od ciebie tańszy i nikt mu nic nie może zrobić.


Bo nie ma innego wyjścia, jakby miał to by z chęcią podpisał normalną umowę. Przy 5 tys. zł/mc na rękę, w naszych warunkach, jest się klasą średnią. Tyle jest w stanie zarobić, robiąc na czarno, 4 szafy w miesiącu bez warsztatu, drogich maszyn, pracując najtańszą wkrętarką z dyskontu spożywczego. Mając dwadzieścia czy trzydzieści lat i nic do stracenia, nie myślisz o emeryturze i NFZ. Prowadząc firmę i zatrudniając pracownika nie jesteś wstanie zapłacić mu takich pieniędzy. Gdyby dotacje były przeznaczone dla firm już działających, lub z dłuższym okresem prowadzenia firmy, wtedy można by planować inaczej inwestycje, i pracownik też by skorzystał. A tak, po dwóch latach zamyka interes i sprzedaje maszyny na ali nawet ich nie rozpakowując.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Zaxar i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group