TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
Post: 30 gru 2016, 19:45 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Kupilem komputer uzywany stacjonarny niedrogo z nadzieja ze o niebo lepiej bedzie dzialalo pro100, bo karta graficzna normalna jest o wiele lepsza od zintegrowanej. Jednak cudow nie ma. Komputer ma karte graficzna geforce gt 730. 2 giga ramu. i procesor cos okolo 2x2.4 ghz.
Wczesniej mialem lenovo g500.

Mam jeszcze mozliwosc oddac kompa i kupic drozszego. Ktos by cos doradzil w takim temacie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 19:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Ramu trochę mały.

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W laptopie Lenowo mam: Intel i7-4700MQ - jest to procesor 4 rdzeniowy 2.4GHZ.
Pamięć ram 4 GB - jest to minimum dla dzisiejszych komputerów. Grafika GeForce GT 745M.
Kupiony dość dawno - teraz są lepsze. Nie mam problemów. No i dysk SSD. Teraz to standard.

Twój komputer jest stary. Po co Ci używany?
Pro100 nie jest programem do wypasionych wizualizacji, ale komputer trzeba mieć na czasie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 21:36 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ja bym chciał tylko aby projekt jakiś większy po włączeniu, wygładzania, odbić, oświetlenia itd. nie renderował się 90sekund ale około 10 bo te 90 sekund czekania aż się wygładzi i oświetlenie włączy to czasami lecą brzydkie słowa. A przy zapisywaniu obrazka niekiedy czekałem 3 minuty. 5 obrazków i mam dość :)
Ten oryginalnie wbudowany projekt kuchni niewielkiej renderuje sie około 70 sekund.

Kupię nowy jakiś lepszy (sporo droższy).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Kup coś "dla graczy". Te kompy są nastawione na dobre efekty graficzne, więc nawet nie znając tematu jesteś w stanie otrzymać produkt który będzie Cię satysfakcjonował. Dla ułatwienia http://allegro.pl/komputery-stacjonarne ... 18&order=m


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 22:02 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
ściągłem 3dmark11 i mam wynik jak dla komputera ciut lepszego niz biurowego.
Znaczy zrobiłem to na laptopie bo stacjonarny mam na warsztacie. Ale chyba był by nie wiele lepszy.

Te z allegro to jakie będą dobre ? te za 2k czy 3,5k ?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 22:13 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Za 2k spokojnie da radę. Lepszy byłby już rozpustą, chociaż moim zdaniem byłoby lepiej bazować się na tym co podesłałem i iść do kogoś, kto ten komputer złoży Ci od podstaw. Będziesz miał pewność że żaden z podzespołów nie kuleje, bo w kompach stacjonarnych najważniejsza jest płyta główna. Jeśli będzie średnia lub słaba, to za 2 lata gdy będziesz chciał dołożyć RAMu czy zmienić grafikę to może się okazać, że ilość gniazd czy sam jego rodzaj nie pozwala na zastosowanie nowszej technologii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 gru 2016, 22:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Od kiedy zaginęło określanie mocy obliczeniowej procesora i zostało to zamienione na i3, i5 i i7 to moja wiedza na ten temat trochę się zapuściła.

Ale ostatnio dowiedziałem się jednego, że bardziej niż na te cyferki z literą "i" (chociaż to też jest ważne) trzeba zwracać uwagę na to co występuje po... . Na przykład tak jak napisał to PBstol "...4700MQ...." jest to liczba określająca kolejną wersję rozwojową procesora z oznaczeniem "i7". Niższa liczba to wersje starsze, a wyższa to nowsze procesory.

Ja mam na stacjonarnym procesor już w latkach bo AMD Phenom II X6 1055T, karta Radeon HD 6570 z 2GB na pokładzie ale komputer ma 8 GB RAM. Ram na teraz to może nie jest rakieta ale kiedy kupowałem go to był jedną z szybszych dostępnych opcji. Dodatkowo dysk SSD PLEXTOR PX-256M6Pro. Z tym, że na SSD mam tylko program, a biblioteki na zwykłym HDD Seagate Barracuda 7200.10. Jak na razie komp działa tak aby mnie nie denerwować podczas pracy. Prawdopodobnie jak bym mu dał mocniejszą kartę graficzną to lepiej by robił wizualizacje ale na dzień dzisiejszy KRAY pracuje nad jedną super wizualizacją "raptem" 40 min. :-). A że nie znam uczucia kiedy robi to dużo szybciej jak to było w czasie przesiadki z HDD na SSD to się tą jego wolną pracą nie stresuję i uważam, że tak ma być.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 08:38 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Bazuje nad takim kompem dla graczy. Jak bym bral jakiegos gotowego dla gracza to warto dodatkow np procesor kupic sporo mocniejszy od reszty bo np pro100 bardziej potrzebuje procesora, a ze np 4giga ramu jest duzo jak dla pro100 a 8 ze nie trzeba bo program itak tego nie wykorzysta?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 10:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Procesor zawsze uważany był za najważniejszą cześć komputera, a tak naprawdę nią nie jest. 8GB ramu to już nadmiar, ale dysk ssd (nie hybryda a prawdziwe ssd) i dobra grafika dają pełnie sukcesu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 11:07 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio zanim kupisz komputer to sprawdz czy Krey wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej czy procesora. Bo to ma znaczenie. Jeżeli procesora kup najmocniejszy i7 , jak grafiki mocniejszą grafikę. Ogólnie bardzo dużo silników renderujących wcale nie wykorzystuje mocy obliczeniowej kart grafizcnych tylko obciąża procesor.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 11:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Na stronie Ecru w dziale Pytania i odpowiedzi/PRO100 na temat "dobrego komputera piszą tak:

"Jaki procesor i karta graficzna zapewniają najszybszą pracę programu PRO100? (otwieranie bibliotek, obracanie przestrzeni z włączonymi wszystkimi efektami)
Czynnikiem decydującym o szybkości pracy programu jest karta graficzna. Przypominamy, że PRO100 wymaga karty graficznej NVidia lub AMD i może nie działać prawidłowo na kartach firmy Intel. Zalecamy używanie PRO100 na komputerach z kartami o wysokiej wydajności."


Odpowiedź dotyczy jeszcze wersji 5.45 bo taka jest jeszcze dostępna jako oficjalna wersja na stronie. Ale jak miało zastosowanie do 5 to i do 6 też powinno mieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 gru 2016, 13:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wyszło że mój laptop w 3dmarku jest szybszy od tych dwóch kompów stacjonarnych. Mozliwe bo procesor w nim to i3 2x coś tam i ramu 8 giga a w stacjonarnych mam po 2 giga i stare procesory.

Mam już zamówionego: procesor i5 4x3,2 giga 900zł . 2x4giga ramu 2400mhz około 300zł, plus dobra płyta główna która ma mozliwosci rozbudowy około 400zł. Karty graficznej geforce gt 730 2 giga ddr3 cena około 250zł, na razie nie zmieniam chyba że nie będę czuł mocy . Dysk mam ssd 120giga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sty 2017, 20:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Danio, skusiłeś się na v6 + Kray?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sty 2017, 22:29 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Nie skusilem sie tylko wzialem (v6+kray) co bylo bo ogolnie to sie nauczylem na tym programie pracowac i niespecjalnie mam czas by szkolic sie na innym. I nie jestem zadowolony ze dalej sa buble o które bede męczył, żebrał itd. ale nie przez telefon bo śladów nie ma i łatwiej było by mnie olać, lecz na facebooku jak człowiek ale duzymi literami.
Nie jestem pewny ale chyba rozpiska elementow ze jest w v6 to chyba moja zasługa robiąc wpis na ten temat na facebooku. Bo przy informacji o v6 nie bylo o tym wzmianki a po wpisie na fb bylo zainteresowanie ze strony ecru o tej rozpisce. Rozpiske wszyscy chcieli a piwa do tej pory ani jednego nie wypiłem :)
Tak na poważnie to mam mega zonka i zdziwienie ze tyle lat wszyscy pracowali bez rozpiski. Ja niby tylko dwa lata, ale tez jest to dla mnie wiocha i hańba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2017, 17:30 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Mam już komputer nowy i powiem że procesor intel i5-6500 4x3,2ghz dla kraya jest średniawy przy małych projektach ok ale przy większych to słabo. Żeby człowiek był zadowolony to chyba za sam procesor trzeba by zapłacić nie 1000zł a 2000zł np ten mogłem kupić 4x4,2ghz https://www.morele.net/procesor-intel-c ... 6-1111072/
Tylko też nie wiem jak by w realu kray chodził przy takim procesorze, bo z cyferek to: 3,2 ghz + 30% = 4,2ghz Czyli tylko 30% szybciej by się robił projekt ?
Jak kray pracował to wykorzystanie procesora wynosiło 100%.

Karte graficzną kupiłem gtx 1050ti i samo v6 już działa dobrze na tej karcie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sty 2017, 19:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio ale Ty nie patrz ile musiałbyś zapłacić aby działało to szybko i sprawnie. Powód jest tylko jeden. Tam gdzie nas nie ma jest zawsze lepiej niż tu gdzie jesteśmy. Pomyśl o tym w taki sposób, że podczas pracy komp się nie wiesza w czasie wykonywania operacji bo musi wszystko przeliczyć. Ważne jest tylko i wyłącznie to czy wygodnie i bez stresów (z powodu komputera) Ci się pracuje. Reszta to są tylko dodatki. Tego nie przeskoczysz. W taki sposób jak będziesz patrzył, że sąsiad ma lepiej od Ciebie to nie zmienisz nic tylko wrzodów się nabawisz. Myśl nad tym jak sobie robotę usprawnić a nie jak mieć lepiej niż sąsiad. Bo zawsze znajdziesz takiego sąsiada, który wg Ciebie ma lepiej niż Ty. Tylko czy to będzie zgodne z prawdą?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2017, 15:47 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen nie patrzę na nikogo tylko na siebie i mnie trochę jednak przeszkadza że kray wolno pracuje, czego już chyba nie przeskoczę.
Dopiero teraz mam ale tylko trochę czasu potestować kraya.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2017, 18:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 18:56
Posty: 149
Na tym ostatnim zdjęciu, przy blacie, od czoła po prawej stronie fornir ci się wyszczypał :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2017, 20:11 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
Danio nie ważne jaki procesor być kupił , najmocniejszy i7 byś wiął i Krey też by go ugotował i zamulił. Procesory nie są do obiczania renderingów , chyba że masz farmę procesorów połączonych razem ( coraz popularniejsze rozwiązanie ). Dami co prosty przykład używam silnika podobnego do Krey nazywa się Luxrender - rendering CPU to 1h, ten sam rendering wyłącznie na karcie graficznej nvidia z cuda to 30 min. TERAZ ta sama karta graficzna ale silnik renderujący Octane Render zoptymalizowany wyłącznie pod nvidię z CUDA - ten sam rendering 30 sekund, poziomem bijącym na głowę poprzenie rendery, na dodatek cholernik pracuje w czasie rzeczywistym z możliwością obracania sceny, i kosztuje tylko 300 EUR. Więc nie doszukuj się winy tylko w sprzęcie , bo jest niezły, to raczej wina silnika Krey.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sty 2017, 20:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Domyślam się bo niektóre gry mają ladna realistyczna grafikę obrabianią w czasie rzeczywistym. A tu jedno pomieszczenie silnik kraya ciężko ma go przeliczyć.
Błażej - to jest drewno lite :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 mar 2017, 19:37 
@lignumsoft pleciesz bzdury i to jeszcze jakie. Procesor przy renderowaniu jest tak bardzo potrzebny, jak dupa przy sraniu. Gdybyś znał chociaż odrobinę zależność pomiędzy poszczególnymi komponentami komputera, to nie byłoby tego cyrku.
Bez dobrego procesora i porządnego zestawu pamięci operacyjnej się nie obejdzie.

Procesor jest najważniejszą jednostką, ponieważ to właśnie On decyduje o działaniu pozostałych podzespołów.
Procesor graficzny jest bardzo wydajny i ma bardzo duże możliwości, ale bez procesora i tak się nie obejdzie.
Nie należy mylić procesora graficznego znajdującego się w procesorze głównym. Nie mylić i nie porównywać procesorem graficznym dedykowanym.

W zależności od modelu karty graficznej i wersji oprogramowania, w PRO100 można dokonać wyboru procesora do pracy.
Wyboru tego pozbawieni są chyba użytkownicy nielicencjonowanej wersji 5.X.
Ponadto obecna większość nowych sterowników od firmy nVIDIA daje możliwość wyboru uruchomienia programu (z prawego przycisku myszy).
Tam można wybrać procesor do działania w programie. Działa z wersją 6 na pewno.
Wersja 5.X w dalszym ciągu jedzie na wbudowanym procesorze graficznym.

Osobiście jestem fanem dedykowanych rozwiązań graficznych, ale takich prawdziwych.
Układ SLI z procesorem i7 z serii X. Obie karty działają na pełnym PCI-E. Bez żadnych kompromisów.

P.S. Nie zauważyłem, aby silnik Kray coś smażył.


Na górę
  
 
Post: 05 mar 2017, 13:40 
Offline

Rejestracja: 08 gru 2016, 21:15
Posty: 600
Lokalizacja: Kobyłka
Specjalizacja: oprogramowanie do mebli
PAKLOSE pisze:
@lignumsoft pleciesz bzdury i to jeszcze jakie.


Oj widać kto tu nie ma pojęcia. Jeżeli procesor jest taki ważny to dlaczego nvidia , ati tworzy karty graficzne z własnymi procesorami , dedykowaną pamięcią itd. Skoro procesor daje radę to wogóle po co ci karta graficzna. Więc sorry stary jeżeli rendering ustawiasz żeby go wykonywał PROCESOR KOMPUTERA to nie ma takiego którego nie ugotujesz i wynika to z jego architektury, i z tego że musi on obsłużyć i system operacyjny i program którym renderujesz.

Jeżeli używasz PROCESORA karty graficznej to wtedy , procesor Komputera nie jest obciążony i sam program renderujący pracować może wydajniej. Ale robotę wykonuje karta graficzna.

Więc nie mieszaj ludziom w głowie , napisz raczej że w przypadku dedykowanej karty graficznej, aby ona wogóle zadziałała trzeba ją własnie ustawić dla danej aplikacji bo dużo ludzi o tym nie wie, ma wbudowaną kartę graficzną i tą dedykowaną , i 90% pracy wykonuje na słabszej wbudowanej i dzisi się że jest wolo. A karta dedykowana sobie po prostu jest.

Jak ktoś ma kartę Nvidia z CUDA , to niech sobie zainstaluje OctanRender i zobaczy co to znaczy porządny silnik renderujący :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2017, 14:39 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
O co sie spieracie.Tutaj jest zarówno ważna pamięć RAM,procesor jak i karta graficzna.
Każdy z tych podzespołów musi mieć określone parametry.
W innym wypadku jedna część będzie ograniczać druga

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2017, 08:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Własnie Szklarz masz rację. Ja od dawna wiem że komputer jest tak wydajny jak najsłabsza jego część składowa i jedna super część nie będzie działać jak w kompie nie będzie innej "badziewnej" części składowej. Sama tylko super karta graficzna nie będzie tak bardzo wydajna jak procesor albo pamięć będą ją spowalniały. To, że karta graficzna ma dużą moc przerobową nic nie znaczy jak musi się ona przedostać przez "dziurkę od klucza". Wydajność oczywiście się zwiększy ale nie zwiększy się tak jak by to mogła zrobić w odpowiednich warunkach pracy.
Dajmy na ten przykład dysk SSD w komputerze. Mam go podłączony przez SATA (bo takie mam na płycie) ale jakbym miał to najnowsze gniazdo to jego wydajność urosłą by chyba o 1/3. Oczywiście samo gniazdo nic nie oznacza bo ważne są jeszcze inne składniki na płycie głównej. Ale nowsze gniazdo oznacza też, że sama płyta wyposażona jest w lepsze podzespoły.

Kiedy kupuje się nowy komputer to trzeba brać pod uwagę te wszystkie komponenty. Ale jak tylko go rozbudowujesz to nie ma co szaleć podczas zakupów. Bo to co "dzisiaj" jest dobre "jutro" będzie takie sobie, a "pojutrze" będzie już przestarzałe. I w czasie ewentualnej rozbudowy w późniejszym czasie ta teraz dobra część będzie już słabą częścią w nowym kompie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2017, 09:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Szkoda zostawiać kompa włączonego na klika godzin dla darmowej wizualizacji.

Do zawodu stolarza chyba trzeba dodać jeszcze grafik. Także:
Hydraulik
Elektryk
Projektant
Grafik;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2017, 18:24 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Może już planują że za kilka lat silnik poprawią odpłatnie by był np 3 razy szybszy. Bo za rok to by było za szybko by pojawił się kray4 no chyba że w niskiej cenie, byśmy się mniej zdenerwowali. Puki co u mnie kray będzie się kurzył bo w takiej postaci to się gratis wizualizacja nie opłaca.

A jeśli chodzi i rendering i moc sprzętu to wizualizacja w v6 wygląda ładnie, a karta graficzna ten rendering robi w 5-15 sekund. Zas procesor, krayowski rendering robi w chyba 30-60min, już nie pamiętam bo dawno nie robiłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group