TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 lut 2018, 20:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 mar 2015, 16:08
Posty: 83
Lokalizacja: Stalowa Wola
Zawód: Projektant / Grafik
na FB pisali ze w lutym ma byc nowa wersja. Jedna z nowszych nowosci ma byc miedzy innymi wybór kolorów w liniach wymiarowych w pracy na warstwach. Ma byc tez cos zwiazne z pracami na teksturach. Nie wiem czy nie bedzie to ich edycja z poziomu programu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2018, 20:30 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
TORUS pisze:
Czy można projekt z Pro100 przenieść do 3D pdf ? Bądź podobnego programu ?

Pro100 → obj → MeshLab → u3d → Adobe Acrobat → Choose Tools → Advanced Editing → 3D Tool → wstaw u3d → zapisz pdf


Ostatnio zmieniony 18 lut 2018, 20:37 przez Kpnemo10, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2018, 20:52 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Ma się pojawić wstawianie tesktury/efektu 3d do materiałów. Np mając obrazek cegły lub drewna litego, program stworzy do niego normalmape która tworzy efekt 3d. Panorama 360 z Kraya itd. Ogólnie z tego co mi wiadomo to chyba będzie dużo fajnych dodatków. Według mnie to kosmos będzie :) Ale to nie koniec bo jak się pojawi aktualizacja to automatycznie będę męczył Krakowiaków o kolejne pierdoły głównie produkcyjne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2018, 20:54 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Kpnemo a jaśniej bo ja niestety tego programu jeszcze nie obsługuję . Demode dotarło otwiera się.
Marku a co chcesz wiedzieć na fejsie jest mnóstwo tego. Ja dzisiaj dopiero na chwilę byłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2018, 21:19 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
TORUS pisze:
Kpnemo a jaśniej

?
1. Pro100 →Plik →Eksport →OBJ
2. http://www.meshlab.net/#download
3. https://help.adobe.com/pl_PL/acrobat/us ... c15.w.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2018, 21:33 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Ok dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 11:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 maja 2013, 20:59
Posty: 578
Lokalizacja: Szczytno
Zawód: Stolarz
https://www.youtube.com/watch?v=w8am539IqlY

_________________
Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci. Oscar Wilde.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 15:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Kray jest uważam marnie połączony z pro100 a w tym filmiku to najlepiej widać. Szkoda...

Jako światło wewnętrzne fajnie się fluorescencje spisuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 20:29 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Racja ale u mnie to akurat nie przeszkadza bo mam właściwości świateł i tekstur ustawione pod kraya bo tylko kraya używam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 20:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
U mnie sporadycznie wykorzystujemy

Wrzuć jak Ci wychodzą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 21:45 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Puki co to coś takiego.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 21:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Spoko ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 22:23 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
tylko ta perspektywa trochę taka przesadzista


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lut 2018, 22:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Trochę za ostre rogi racja, przez co mało naturalnie ale samo światło i reszta Oki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2018, 06:24 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Znowu trzeba będzie ecru przycisnąć o widok ekranu bardziej szerokokątnego. Jak są małe pomieszczenia i chce klientowi pokazać całą kuchnie to się nie da lub rogi trzeba coraz bardziej rozciągać tak jak na obrazku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lut 2018, 08:08 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A puki co to takie cuda można robić w PRO100+Kray
https://pl-pl.facebook.com/pracowniazielinski/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2018, 14:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Czy instalując z płyty nową wersje pro100, macie ustawione np. dla tekstury "biały połysk" efekt lustrzany czy musicie to sami zrobić? dostałem płytę chyba z wersją 6.04 ale tekstury nie mają tych parametrów ustawionych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2018, 15:46 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Chyba nie wiem. Ale..
W np Bibliotka/Materiały/Lakiery Połyskowe (pierw poziomu windowsa trzeba usunąć z tamtąd plik textrues.ini) jak na tle naciśniesz prawy myszka i ustawisz właściwości tekstury to wszystkie materiały tam znajdujące się będą posiadały taką np właściwość materiału połyskowego i automatycznie pojawi się tam nowy plik tekstures.ini z zapisanymi tymi ustawieniami tekstur. Jak by w jendym katalogu miały być połyskowe i matowe to już ręcznie trzeba by np matowe ustawiać. Próbowałem teraz w pro100 ze shiftem w bibliotece oznaczyć kilka materiałów ale się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2018, 16:12 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Danio pisze:
A puki co to takie cuda można robić w PRO100+Kray
https://pl-pl.facebook.com/pracowniazielinski/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pewny jesteś że te projekty były robione w Pro100 :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2018, 17:02 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Twierdzisz że są tak dobre że nie możesz w to uwierzyć ?

Na pewno są z pro100 ale przypuszczam że minimalnie w programie windowsowym niektóre są lekko cieniowane lub zakontrastowane. Ale największy efekt tamtych projektów wychodzi z ustawienia wysokich rozdzielczości, stosowania obiektów 3d i wysokiej rozdzielczości tekstur z nakładkami normalmap. Jak bym zawodowo projektował też bym tak działał ale ja z tego nie korzystam, bo mi zależy na szybkości :) Mi wychodzi gorzej jak tamte od Ecru ale jak dla mnie to te moje są git wystarczające.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 mar 2018, 19:13 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
U mnie wychodzą teraz tak. Trochę musze popracować jeszcze nad podłogami ale już jest nieźle


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2018, 20:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ciekawe możliwości teksturowania... Nie sprawdzałem jeszcze. Czy coś oprócz tego w nowej wersji?
https://youtu.be/ZCiq9duMWN8" onclick="window.open(this.href);return false;
[youtube]https://youtu.be/ZCiq9duMWN8[/youtube]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2018, 20:30 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Zapłakałbym się jakbym miał się tyle razy naklikać żeby teksturę dopasować do formatki....U mnie są to 2-3 kliknięcia i mam dopasowaną .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 07:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ściągałem ale niestety zrobienie czegoś takiego to istna katorga... zresztą ostatecznie nie udało mi się ładnie przechodzących słojów uzyskać... jeśli ma to mieć sens to musi działać na zasadzie rozścielania tekstury na kilku elementach np zaznaczonych jednorazowo.

Są inne rzeczy takie jak render 360 lub np z kilku kamer. oraz fajne ustawienia słońca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 08:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Chyba zatrudnili programistów. Pewnie obudzili się ze snu, bo zobaczyli, że rynek zaczyna przejmować konkurencja. Nie mam już pro100, ale kibicuje:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 09:45 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
w KDMax wygląda to tak że po nałożeniu tekstury zaznaczam np. 4 fronty zaznaczam grupuj i mam teksturę rozłożoną na wszystkich z przejściem słoja. Jeśli tekstura jest za wąska lub za szeroka zmieniam tylko jeden parametr na x2 lub x0,5 i już. Wszystko zależy od rozdzielczości tekstury . Teraz dołożyli tekstury z nowej kolekcji eggera i jest nieźle. Dokupiłem też moduł Ceramic do nakładania glazury i działa całkiem spoko. Tekstury można nakładać metodą "drag&drop z dowolnego foldera.Jest też import obiektów ze sketchup i 3dsMax ale tego jeszcze nie ogarniam..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 13:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Galmat no to o czym mówisz ma sens :)

Wszystkie nowości w wersji 6.14

Nowe okno właściwości materiału umożliwiające definiowanie dowolnego przesunięcia i obrotu materiału na formatce. Funkcja ta pozwala m. in. na osiągnięcie ciągłości materiału na różnych elementach, np. kontynuacji słojów na frontach lub zdjęcia podzielonego na kilka drzwi szafy.

Możliwość dodawania materiału do biblioteki z poziomu programu.

Funkcja dopasowywania pomieszczenia do wymiarów obrysu elementów na scenie.

Funkcja wyboru koloru dla warstw wymiarów.

Możliwość niezależnego od orientacji materiału wyboru między raportowaną długością i szerokością formatki.

Rysowanie wymiarów na przezroczystych tłach.

Nowe, intuicyjne interfejsy sterowania kolorami i kierunkiem światła.

Wykrywanie kolizji z elementami ukrytymi z włączonym podglądem konturów.

Przyciąganie do elementów ukrytych z włączonym podglądem konturów.

Możliwość sterowania położeniem kamery za pomocą klawiszy strzałek.

Możliwość przesuwania zaznaczonego elementu za pomocą pomocą klawiszy strzałek.

Wprowadzenie domyślnej mapy środowiska.

Zmiany w rendererze Kray

Możliwość generowania panoram 3D oraz zdjęć 360 stopni z renderera Kray.

Zmniejszenie ilości szumu (polepszenie jakości renderingu).

Rendering widoków wszystkich kamer jednocześnie.

Możliwość renderowania widoków płaskich (ściany, plan, aksonometria).


Pełny opis http://www.ecru.pl/pl/blg/pro100-6-14" onclick="window.open(this.href);return false;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 18:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
A gdzie CNC?:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2018, 19:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Jestem fanem tego oprogramowania ale sam wiesz jakie było tępo i czas od słowa na targach do momentu jego realizacji. Czyli wychodzi ze maja jeszcze czas :) sporo czasu ;P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 kwie 2018, 09:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
1. A zwróciliście uwagę, że w Krayu suwaki poniżej jednego są wyświetlane z dokładnością do 0,01. A powyżej już tylko co 1,0.

2. Opcja "Zmień orientację długość/szerokość" znajdująca się w "Właściwości elementu/Raporty". Do czego ona może służyć poza "obróceniem" elementu na "Liście formatek" w oknie "Raporty". Teraz zastosowanie jej wygląda tak:

Obrazek

I co jest dziwne "Długość elementu" zawsze była wzdłuż słoi drewna/płyty, a teraz w wyglądzie nie zmienia się nic i w oklejanych stronach też. Tylko w rozpisce elementów następują zmiany. A czy po zastosowaniu tej opcji ten element nie powinien wyglądać tak:

Obrazek

Aby pokazać jak powinien wyglądać element "A" po zastosowaniu opcji "Zmień orientację", że do zrobienia formatki "C" użyłem formatki "A" i zastosowałem opcję obrotu o 90° dostępnej w zakładce "Właściwości elementu/ Materiał". Tylko, że wtedy taki element jest niewłaściwie wyświetlany w oknie "Raporty/Lista Formatek", bo powinien mieć identyczne wymiary jak element "B" (następny odkryty błąd).

A teraz najlepsze z tego wszystkiego. Oto obrazek wykonany z pracy Nowego Rozkroju w wersji 7.32 (najnowszy dostępny) stworzonego przez tych samych programistów z tej samej firmy.

Obrazek

A dlaczego to pokazuję? Powód jest jeden. Podczas pracy w PRO100 mamy te trzy formatki powyżej: A, B i C. Płyta w programie do rozkroju ma ustawioną strukturę i elementy też ją mają. Więc pierwszy wymiar powinien być wzdłuż słoi. (Niechcący tak się też złożyło, że te cyfry widoczne na formatkach z rozkroju przypisane są do punktów wyjaśniających poniżej. Ale to wyszło tak samo z siebie ;) )
1. Formatka "A" jest tą najwłaściwszą i wszędzie wyświetlana jest prawidłowo. Tyle, że tu nic nie zmieniałem (kombinowałem).
2. Formatka "B" wyświetlana w PRO100 jest źle, bo słoje na elemencie nie są po krótkim tylko po długim boku. Ale już w Rozkroju wyświetlana jest prawidłowo. Wniosek, że tylko podgląd kierunku słoi jest zły. Wszystko inne jest dobre.
3. Formatka "C" w PRO100 wyświetlana jest prawidłowo (została obrócona za pomocą opcji obrotu o 90° w zakładce "Materiał" w oknie "Właściwości elementu"). Ale ten prawidłowy podgląd nie jest zgodny z tym co pokazuje Rozkrój.

Wniosek z tych obrotów jest taki, że formatki B i C nie są prawidłowo wyświetlane, i przesyłane do Rozkroju. A co się z tym wiąże to, że trzeba na to uważać.
Rozwiązaniem problemu jest stosowanie formatek obracanych tylko za pomocą opcji "Obróć... (Ctrl +R)". I posiadanie takich dwóch wersji jednego elementu w bibliotece. I zmiany dokonywać za pomocą opcji "Zamień" oraz czekać na naprawę tego błędu jeśli jakaś osoba z Ecru to przeczyta. No chyba, że jesteśmy tylko projektantami, a nie tworzymy z tego projektów produkcyjnych.

A miało być tak krótko napisane jak do tego siadałem. A wyszły z tego takie cuda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group