TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 05 lis 2016, 21:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
I takie pro100 zrobi :) inaczej będzie lincz :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
[…]Do zakotwiczonej biblioteki lubię zakotwiczyć strukturę, wymiary itd. a po zamknięciu biblioteki i otwarciu struktury już tam nie ma[…]
Chodzi Ci o coś takiego?



A co do opisywania co i jak to mam takie przemyślenia na temat nowej wersji programu. Część powtarza się ze spostrzeżeniami innych, część nie.
1. Brak rozpiski elementów takiej jak się należy. Wiadomo o co chodzi, nazwa najwyższej grupy + nazwa składnika podstawowego.
2. Panorama (menu Plik/Eksport/Panorama). Powinno to być przydatne do wysłania do klienta. Tylko perspektywa jest taka powyciągana, że klient zobaczy co ma zobaczyć ale jak wyjdzie z szafki. Jest to do dopracowania bo w tej chwili wsadza klienta do szafki i z tej szafki nie można wyjść ale można oglądać to wszystko co jest dookoła niej. Nie zasłania widoku chociaż nie chce wypuścić z niej oglądającego.
3. Szerokość okna cennika pomimo tego, że po ponownym uruchomieniu programu okno jest takie jakie było przed zamknięciem to tabelka "skurcza" się do domyślnej szerokości.
4. Grupy ikon "Dosuń" i "Wyrównaj" zmieniły wygląd i trochę mylnie wyglądają. Pewnie to będzie kwestia przyzwyczajenia do ich obsługi. Ale te poprzednie były dobre to dlaczego je zmienili?
5. Nie wrócili do wcześniejszego klonowania elementu/mebla za pomocą PPM. Trzeba będzie to sobie przestawić w pliku konfiguracyjnym.
6. Wtyczka "Explode" teraz nazywa się "Rozstrzel" i aby miało to jakiś sens to trzeba rozstrzelić np.: wybraną szafkę minimum te 3 razy. To nie jest błąd ale też nie jest to plus. Do wszystkiego można się przyzwyczaić.
7. Okno z wszelkimi ustawieniami "Kraya" jest w języku angielskim. W ogóle nie wiadomo o co w nim chodzi. Wszystko co robisz robisz na wyczucie lub metodą prób i błędów.
8. Ikona żarówki dostała nową nazwę "Wizualizacja fotorealistyczna". Chyba nowa nazwa bo teraz już nie sprawdzę jak jest w "5". Wcześniej włączenie jednocześnie wygładzania i oświetlenia na moim kompie szło migiem (liczone w 2-3 sekundy). A teraz muszę trochę poczekać, a trochę to nie oznacza np.: 10 sek tylko 1 min przy włączonych wszystkich światłach których jest raptem 10 szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 21:45 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Z tego za 2k ale euro :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 22:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Komu oni zrobili te ulepszenia? Sobie? Nie rozumiem polityki tej firmy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 22:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
a tak wyszła panorama projektu... :/ puki nie ruszamy nie jest źle...ale całego projektu niema szans obejrzeć jak spróbujemy oddalić aby obejrzeć np:wyspe to wygląd jest jakiś taki nieforemny wydłużony...szafka wiszaca ma 120cm a na panoramie jaki z 2 metry miała.... :faja: chyba ze się czepiam.....
mam nadzieje ze poprawią ta wyczekiwana panoramę....bo wstyd do klienta dać.....

http://kominkiwallx.nazwa.pl/td/panorama.html" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Ostatnio zmieniony 05 lis 2016, 22:24 przez ylona, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 22:22 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
PBstol, ty jako użytkownik maszyny numerycznej powinieneś znaleźć program który usprawni Twoja pracę :-) Ja noszę sie z zamiarem zakupu takowej i pierwsze co robię szukam programu który to uczyni. Według mnie, program PRO100 za pieniądze jakie kosztuje jest po prostu PRO100ty :-) (tez z niego korzystam).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 22:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Myślisz, że jak kupisz program to wszystko stanie się proste?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 23:07 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
akurat mam google vr ale do takich googli trzeba miec smartfona z ekranem o duzej ilosci pikseli. Chyba galaxy s7 edge minimum potrzebny bo na moim note3 troche widac piksele, tak ze lepiej na kompie ogladac taką panorame. Racja ze te rozciagniete szafki źle wyglądają.
Omen- zakotwiczam nie tak z boku jak ty ale ciut wyzej w tym samym okienku w tej niebieskiej ramce z napisem "zamien" ktora widac zanim wlaczysz filmik. teraz nie wysle screena bo jestem na telefonie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 23:20 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
PBstol no wlasnie bezsensu ze program dla stolarzy nie robia ze stolarzami pewnie tu chodzi o to by aktualizacje robili wtedy gdy trzeba bo jak by wszystko zrobili co chcemy to musieli by szukac nowych rzeczy a tak to im sie nie chce jesli nie ma przymusu. Tylko kdmax lub inny program moze zalatwic sprawe, i my nie mam nic do gadania a w krakowie byc moze sie z nas smieją :) kurde mać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 23:33 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:45
Posty: 224
Lokalizacja: Wieliczka
Ja sem tak myślem że że ze stolarz niech sie zajmuje wykonaniem mebli a projektant/architekt projektami gdyż tak sem myslem że powinno sie wszystko w apartmentach zgrywać z sobą tzn. kolory ścian , kolory i styl mebli , tapetów , podłogów , lampionów , ergonomia , itditp. a to chyba nie należy do meblarza. Takżem nawet moje pięterko w domku wymyśla projektant ka a nie osoba która nie ma o tym kompletnie pojęcia czyli ja czy moja ż.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lis 2016, 23:49 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
ino ze jak projektantka zrobi ptojekt to bez stolarza ktory zna sie na robocie to nici z projektu. Tak samo klient jest wazny ktory mowi co jest wazne i wygodne i ladne dla niego a nie dla projektantki. Ecru nie robi projektow pod produkcje wiec dodatki to robia tak nie wiem skad bo tutaj nas nikt nic nie pyta.
Wiec wiele ospb jest waznych by zrobic cos dobrego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 01:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Świetny kontakt jest przez FB zarówno w formie postów jak i wiadomości prywatnych. Praktycznie cały zakup zmiana uprawnień na kluczach USB została załatwiona właśnie tą drogą. Zresztą kontakt z sama firma nigdy mi nie sprawiał problemu.

Odkryłem świetna rzecz którą od dawna używam w Solid Edge a w PRO100 nawet nie sprawdzałem ... a mianowicie, wpisując w np ustawieniach wymiaru elementu można używać obliczeń matematycznych ... można wpisać np 720+38 i po naciśnięciu entera wyświetli się wynik. Czyli kalkulator zbędny... Czy było to dostępne w wersji 5?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 07:48 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Marek. Pro100 ma dla ciebie błędy lub wady ktore Ci sie nie podobają, i chcialbys by dobrze bylo ja naprawic/zmienic ? Jesli tak,i mając dobry kontakt z ecru to pisales im o tym i co ci pisali ? Czy bierzesz program jakim jest a o wadach z nimi nie piszesz ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 07:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
MarekMitonski pisze:
[…]można wpisać np 720+38 i po naciśnięciu entera wyświetli się wynik. Czyli kalkulator zbędny... […]
I to mi się podoba. To jest coś w stylu, którą krawędź oklejasz we właściwościach elementu i co bardzo usprawni pracę bo kalkulator idzie "na aut". Takie proste a jak "micha" się cieszy z tego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 08:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
MarekMitonski pisze:
Czy było to dostępne w wersji 5?

Tak było dostępne od dawna :) ja korzystam z wersji 4.67
-
po co sprzątać.... nie jest to wygodne
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 10:39 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A jest normalna funkcja fugi w v6 czy tez trzeba wpisywac developersmode=1 ?

Jak sobie radzicie z dopasowanie frontow do szafek, mniejszych o np 4mm z szerokosci szafki ? Ja wstawione mam do frontow elementy null 2mm po bokach i na dole 1mm a u gory 3 mm i w dolnych frontach kuchennych mam 1mm na dole i 6mm u gory. Moze bladze i ma ktos lepsza metode ? Wszystko bylo by ok ale pro100 ma wade ze gubi czasem 1mm. Zas fronty stylizowane 3d skladajace sie z wielu elementow robie o grubosci 17mm i za nim 1mm gruby element null (liczony w rozpisce jako wymiar frontu)i to obkladam do okola elementami null by dawaly one luzy. Nie da sie nic mądrzej zrobic takie fronty z luzami ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 13:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Tak pisałem o problemach i dostałem odpowiedź co zmienia a co i tak zostanie bo grupa twierdzi że to dobry rozwój... takie informacje jak sposób kopiowania przy pomocy prawego klawisza myszki i jak wrócić do poprzedniej metody właśnie od nich dostałem.
Z programem mam kontakt o bardzo dawna od czasu kiedy był dosowy ROZ a sam jeden z właścicieli instalować przyjechał go do nas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 13:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Chyba lepiej zainwestowac w plugin do rozpiski od kolegów ze wschodu, jak kupować nowe pro100.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 lis 2016, 14:06 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Znaczy że na wschodzie robią pluginy, a ecru je wpasowuje w program i sprzedaje ? :shock:
Oznaczalo by to ze tam zawsze beda o krok do przodu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 10:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Omen pisze:
7. Okno z wszelkimi ustawieniami "Kraya" jest w języku angielskim.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 11:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Przetłumaczyłeś?Czy masz po polsku?..ja mam po angielsku....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 17:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
ylona pisze:
Przetłumaczyłeś?Czy masz po polsku?..ja mam po angielsku....

Kolega ma już pewnie plugin ze wschodu, który tłumaczy na polski :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 17:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
hehhe to zmienia postać rzeczy ;) :faja:

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 19:04 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Co tam pluginy, ja sie pytam czy v7 już tam mają ! :-D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2016, 22:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
5.45
Obrazek

zrobię render w wersji 6.00 (dla porównania) - pokażę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2016, 07:18 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
5.45 już zrobiło to lux. U mnie takich nie ma. Czy to znaczy że dużo zależy od karty graficznej komputera ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2016, 08:29 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen Tutaj jak wstawię strukturę to po zamknięciu okienka krzyżykiem i otwarciu, struktury tam już nie ma. U Ciebie tez tak jest ?


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2016, 14:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
V6 - render z programu
Obrazek

Danio pisze:
jak wstawię strukturę to po zamknięciu okienka

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2016, 14:26 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
no w v6 troszkę te światła lepsze są


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2016, 15:41 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jakby zamienił fotki miejscami (dla żartu), to pewnie też byś to napisał :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1167 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: darecki i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group