TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 23:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 gru 2016, 09:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Nigdy takiego numeru nie miałem i nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Było coś takiego że widoczny był środek szafki zamiast całej ale to tylko dlatego, że miałem złe ustawienia i to był widoczne tylko na ścianach.

Ten błąd należy zgłosić do nich, niech go zlokalizują i poprawią.

Co do błędu to był on też w "5"? Czy dopiero w nowej wersji się pojawił? Bo jak dopiero w nowej, to wszystko jeszcze przede mną.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 13:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Cytuj:
Nigdy takiego numeru nie miałem i nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Było coś takiego że widoczny był środek szafki zamiast całej ale to tylko dlatego, że miałem złe ustawienia i to był widoczne tylko na ścianach.

Ten błąd należy zgłosić do nich, niech go zlokalizują i poprawią.

Co do błędu to był on też w "5"? Czy dopiero w nowej wersji się pojawił? Bo jak dopiero w nowej, to wszystko jeszcze przede mną.


Wydaje mi się że w 5-ce tego nie było...odkąd mam 6 to już 3 projekt który w bardziej lub mniejszym stopniu jest przezroczysty...projekty 'szybkie"nie niemodyfikowane kilku krotnie są w porządku...ale te w których zmieniam i modyfikuje ,lub projektuje na kilka razy co najmniej jeden element potrafi być przezroczysty i w zaniku....jutro to zgłoszę niech kombinują....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 13:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
tadammmm ...Cos mnie tkneło....i zajrzałam w ustawienia karty nVidia....poprzestawiałam kilka opcji i szafki wróciły :D i problem(przynajmniej narazie)znikł.... :pijemy:

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 15:10 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To trzeba się pochwalić jakie opcje sprawiają, że szafki są lub ich nie ma. Ale dlaczego tylko wybrane szafki znikały, a inne już nie? O tym zresztą też warto poinformować. Niech Ecru też poprzestawia na swoich kompach opcje w kartach i też niech im poginą szafki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 15:47 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Plik projektu był tworzony w nowym Pro100. Jeżel masz szablon projektu ze starego, to może temu takie kwiatki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 17:44 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Moim zdaniem program nie powienien sie myli czy to komputer jest za slaby czy za szybki. Jak slaby to albo powinno cos dzialac wolno albo w ogole a takie przypadki to po prostu bug ktory powinno sie naprawic.
Ylona powinna nam i najlepiej ecru tez, pokazac co sie stalo i jak sie zmienilo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 19:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ja dzisiaj tak sobie siedziałem i chciałem zająć się czymś co jest bez sensu i nie jest nikomu do niczego potrzebne. Rozpracowałem więc pliki jakie przesyła PRO100 do Rozkroju. I teraz mogę sobie :pijemy: :piwko:
Postanowiłem też podzielić się moją bezproduktywną pracą z kimś komu też to nie jest potrzebne, czyli z Wami :glaszcze:

PRO100 wysyła jeden lub kilka, przeważnie kilka plików do Rozkroju, które mają rozszerzenie *.###. Pliki tej samej przesyłki mają w nazwie kolejne wolne liczby zaczynając od zera włącznie. Przypuśćmy, że w katalogu są już pliki o nazwach zawierających liczby 0, 1, 5, 6, 7, 18, 20. Te liczby których brakuje dotyczą zleceń w Rozkroju jakie nie były już nam potrzebne i je usunęliśmy. Załóżmy też, że podczas przesyłania z PRO100 do rozkroju zostało przesłane pięć plików zawierających pięć różnych materiałów jakie chcemy rozciąć na pile. To wtedy będą to nazwy zawierające następujące liczby (czarne to już te które tam były, czerwone to nowe) 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 18, 20.

Następnie jak utworzymy nowe zlecenie i dodamy z "Bazy" rozkroju jeden z właśnie wysłanych kolorów materiału to wtedy Rozkrój tworzy własny plik o identycznej nazwie ale z rozszerzeniem *.okl.

Jakiekolwiek zmiany wprowadzone w Rozkroju zmieniają zawartość tych obu właśnie plików. i to na nich pracujemy. Dlatego w Bazie jak coś pokręcimy w zmienianiu danych (poniesie nas zbytnia fantazja) mamy już "popsute" pliki.

Poniższe okno przedstawia dane dla jednej formatki stanowiącej przykład dla tego tekstu.
Załącznik:
z PRO100 do Rozkroju.jpg

Plik z rozszerzeniem *.okl - wyznacza która strona jaką okleiną jest oklejona (są w blokach po cztery linie). Jeden blok = jeden element (pod względem danych) np.:
00000001-0001-0001-0101-010101010101 - okleina górna.
E2090700-BA9D-4D97-B645-BCA46A02A1A4 - okleina dolna.
00000001-0001-0001-0101-010101010101 - okleina lewa.
E2090700-BA9D-4D97-B645-BCA46A02A1A4 - okleina prawa.

Natomiast plik z rozszerzeniem *.### wyświetla dane pochodzące z okna "Parametry formatki" (powyżej) i ile boków (bez rozróżniania jaką okleiną) jest oklejanych. Ten plik nie rozróżnia też czy do oklejenia jest bok lewy, czy prawy i góra lub dół.

Struktura wpisu dotyczącego przykładu z powyższego okna wygląda tak:
249.0 10.0 2 0 2 2 PW18
1. Długość to wiadomo o co chodzi.
2. Szerokość to też jak wyżej.
3. Ilość sztuk, w tym przypadku dwie.
4. Struktura. Cyfra "0" to jest, a "1" to brak struktury.
5. Oklejanie. Cyfra "0" to brak oklein, "1" to jedna krawędź (nie rozróżnia która strona dół czy góra), a "2" to górna i dolna. Inaczej to nazywając to jest oklejany przód i tył elementu.
6. Oklejanie. Cyfra "0" jak wyżej, "1" to jedna strona (też jak wyżej nie rozróżnia która to strona), a "2" to lewa i prawa.
7. Nazwa elementu w tym przypadku nazwa brzmi "PW18".

I to by było na tyle. Acha, bo zapomniałem jeszcze dodać, że mam Rozkrój w wersji 7.32


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Cytuj:
To trzeba się pochwalić jakie opcje sprawiają, że szafki są lub ich nie ma. Ale dlaczego tylko wybrane szafki znikały, a inne już nie? O tym zresztą też warto poinformować. Niech Ecru też poprzestawia na swoich kompach opcje w kartach i też niech im poginą szafki.


Pojęcia nie mam czemu widoczność szafek wybierało sobie wyrywkowo... w ustawieniach nvidii zmieniłam z "wyłączone" na "próbkowanie wielokrotne" i i szafki się pokazały...dziwne ze nie w każdym projekcie i nie wszystkie szafki.... nie zmieniałam tez ostatnio nic w nvidii...projekty były tworzone od początku w nowej wersji 6...

karta graficzna tez nie taka najgorsza....geforce 840 +4gb ramu w karcie...

Obrazek

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 gru 2016, 20:57 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Kupiliście v6 zanim jeszcze wyszło więc trzeba przyjąć do wiadomości że bugi są możliwe, ale wszystko będzie ok pod warunkiem, że ecru załatwi sprawę jak mężczyzna bo puki co to zachowuje się gorzej niż kobieta, która myśli jedno, robi drugie itd... ;) puki co jeszcze wierzę że ecru o nas zadba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2016, 08:33 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Na facebooku moze nie wszyscy widzieli, jest tam najnowszy render kraya z pro100. Jakosc super.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 gru 2016, 16:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Wizualka ładna tylko jak ją uzyskać ....mi za żadne skarby nie wychodzi nic choćby w połowie tak ładnie jak u nich....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2016, 09:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Przechwaliłam się.....modyfikowałam projekt i znowu mam szafki w zaniku w sensie przezroczyste...było ok zmieniłam wymiar (tych sławnych szafek- widmo nie modyfikowałam wcale) na koniec włączyłam żarówkę zwaną"wizualizacja fotorealistyczna" i wyskoczyło mi okienko ze z jakiś tam przyczyn nie może być wizualizacja włączona....po wyłączeniu tego powiadomienia znowu wcisnęłam żarówkę i wizualizacja się zrobiła ale szafki te które były poprzednio stały się przezroczyste.....szlag w ustawieniach nvidii nic sie niezmienilo....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2016, 15:21 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Na pewno jest bug w pro100. Pisali że wizualizacja w v6 ma być ładniejsza niż w v5 czyli coś tam zmieniali. Proponuje im napisać o problemie.

Jak chcesz ten najnowszy projekt z kraya to na facebooku masz instrukcje jak go zdobyć ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 gru 2016, 18:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
problem opisałam wczoraj wiec pewnie odczytają go jutro i zobaczymy co to da....

idę szukac na facebooku instrukcji ;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 13 gru 2016, 21:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Zgłoszone........dzisiaj miałam pomoc zdalna przez 2 godz.i kombinowali kombinowali...aż w końcu pobrali projekt i będą nad nim myśleć...."u siebie"przy okazji pomocy wgrali mi nowsza wersje 6.02

Rozwiązania nie znaleźli .....ale zobaczymy ...

Nie byłabym sobą żebym nie kombinowała ...........i wykombinowałam...czy na stałe czy doraźnie zobaczymy...

błędem była płyta "biała alaska" w materiale niby nie było zaznaczone szkło...ale po odhaczeniu i zaznaczeniu "ptaszka" raz jeszcze ....fronty w szafkach widmo ukazały się..

trochę to dziwne bo białej alaski używam w zasadzie w każdym projekcie....i w materiałach nic nie kombinowałam wiec nie wiem czemu tak się zrobiło w innych projektach było ok......przypadek ;) hehe

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 16:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1197
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A co wnosi 6.02? Kray też nowy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 18:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Dodali rozpiskę:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 18:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1197
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Ale jaka rozpiskę ? Dzieli na szafki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 20:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Tak wygląda rozpiska
i paski narzędziowe można już dowolnie rozmieszczać


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 20:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wrzuć więcej szafek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 20:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
mówisz i masz :d
https://zapodaj.net/0c63d8a4cc2bb.jpg.html

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 20:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Już napisałem taki tekst:
Kod:
No to ciekawe po co opcja "Sprawdź dostępność aktualizacji" jak mi mówi, że mam najnowszą wersję. A ja mam wersję 6.00.

Cóż, trzeba wysłać maila ze zgłoszeniem nowego błędu. Przy okazji poprosić ładnie o najnowszą wersję bo rozumiem darecki, że też masz jak ylona wersję 6.02.

kiedy przypomniałem sobie o tym, że przecież jak kupiłem program to nie dostałem płyty tylko pobierałem go z internetu i okazuje się, że wersja 6.02 też się tam znajduje jupi .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 gru 2016, 21:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Omen pod tymi linkami przeważnie są najnowsze wersje
ja co jakiś czas sprawdzam czy jest coś nowego :d
ale fakt że powinni powiadamiać o nowej wersji

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2016, 09:50 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1197
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
To szybko sprawę załatwili:)
A ten kray jest nowy i wnosi coś ciekawego?

A wie może ktoś czy można rozjaśnić materiały w bibliotece? Teraz wybierasz biały a jest szary... już w samej bibliotece kolor a przynajmniej jego nazwa jest nie adekwatny do wyglądu. W wersji 5 była inna kolorystyka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2016, 12:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
Materiały w bibliotece rozjaśnisz zwiększając wartość światła rozproszonego we właściwościach materiału
KRAY jest też nowy
chyba coś tam zmienili bo stary wywalał komunikat o niedostosowaniu pulpitu

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2016, 13:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3722
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Na pro100usa jest filmik z eksportem na cnc. Może ktoś coś więcej wie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2016, 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
A propo....
Cytuj:
Materiały w bibliotece rozjaśnisz zwiększając wartość światła rozproszonego we właściwościach materiału


u mnie biały jest na maxa czyli 100 ......i nadal szary w wizualce foto... :glaszcze:

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 gru 2016, 13:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
zwiększ fluorescencje

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2016, 00:34 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Załącznik:
6.02 do Rozkroju.xlsm
Załącznik:
6.02 do Rozkroju.ods

Trochę mało wygodny lub raczej mało przejrzysty ale super że jest już ta rozpiska taka jak się należy. Do ich Rozkroju przesyłana jest stara wersja "Listy formatek" ale to i dobrze bo jak duże musiałyby być te naklejki aby wszystko pomieścić.
Ale ja mam rozwiązanie tego problemu. Te dwa pliki powyżej. Wersja dla Microsoftu (*.xlsm) to plik z dwoma makrami, a plik LibreOffice (*.ods) już nie chociaż wyświetli on komunikat o blokowanych makrach ale ich tam nie ma. Jak ktoś chce to może je sobie zatwierdzić. Robią one tylko dwie rzeczy. Pierwszy z nich "Sortowanie" wg. tej kolejności
1. Materiał. Kolumna H.
2. Długość pierwszego wymiaru. Kolumna B.
3. Nazwa formatki. Kolumna A.
Taką operację można przeprowadzić też samemu bez korzystania z makra. W MS trzeba uruchomić "Sortowanie niestandardowe", a tam w oknie można rozszerzyć możliwości sortowania poprzez klikanie na przycisk "Dodaj poziom" (ja mam Excela 2007). W LibreOffice dostęp do opcji jest przez menu "Dane/Sortuj...". I tam robi się to podobnie.

Drugie makro likwiduje kropkę z nazwy elementu i w jej miejsce daje takie coś: " - "(spacja myślnik spacja). To też można zrobić samemu za pomocą opcji "Zamień (Ctrl+H)" w Excelu. A w Calcu przez menu "Edycja/Znajdź i zamień (Ctrl+H)"

I jeszcze jedna ważna uwaga lub może więcej niż jedna. Podstawowa rzecz to taka, że w PRO100 w "Raporty/Lista formatek" dajemy zaznaczenie tylko przy opcji "Pokaż najwyższą grupę". Nie zaznaczamy opcji "Pokaż katalogi materiałów". Następnie klikamy na przycisk "Kopiuj" ale nie "Kopiuj wszystko". To co skopiowaliśmy wklejamy do arkusza kalkulacyjnego, zakłądka "Tu wklejasz" zaznaczając komórkę A1 i wybierając opcję "Wklej specjalnie". W Excelu i Calcu robimy to identycznie przez kliknięcie PPM na komórce A1 i wybieramy z otwartej listy. Następnie dwa razy klikamy na "OK". Identycznie robimy tak w obu programach. Każda z wartości powinna mieć swoją własną komórkę.

Ładny wygląd wykresu jest dostępny w zakładce "Wynik pracy". W tej zakładce możemy zmienić tylko aby to dobrze działało zawartość komórek z żółtym tłem.

Oba arkusze są w pełni edytowalne. I jak ktoś chce coś zmieniać "pod siebie" to proszą bardzo.

Na koniec wyjaśnienie dotyczące makr w Calcu. W pierwszej kolejności utworzyłem plik Excela, a potem ten plik otworzyłem za pomocą LibreOffice. Dlaczego właśnie w tej kolejności, a nie odwrotnie?Powód jest prozaiczny. LibreOffice otwiera plik Excela razem z formułami i innymi dodatkami. A w drugą stronę jest to niemożliwe ponieważ Excel importuje tylko wartości jakie już są wyświetlane w komórkach. Na przykład zaimportuje on 586 mm, a nie formułę jaka tam umieściła ten wymiar pobierając go z innej zakładki.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2016, 07:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
PBstol pisze:
Na pro100usa jest filmik z eksportem na cnc. Może ktoś coś więcej wie?

W "5' miałem wtyczkę do eksportu wyniku w pliku *.dxf. "Dostałem" ją chyba z forum od "Braci z za Buga" ale ona eksportowała tylko podstawowy składnik czyli pojedynczą formatkę. Nawet jak była ona zgrupowana "z niczym" to nie chciało się wysłać. Tyle, że w "6" ona nie działa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group