TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 03:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna
Autor Wiadomość
Post: 30 wrz 2019, 10:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1188
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
5.2 to nie piracka wersja... jeśli masz wszytko oki to przepraszam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2019, 20:13 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2016, 22:13
Posty: 16
Lokalizacja: Rzeszów
Specjalizacja: Meble kuchenne/zabudowy
Panowie mam pytanie, otóż:
- posiadam legalną wersję PRO100 z rodziny 4. wraz z kluczem na USB
- na żadnej z płytek (pro100 jak i NowyRozkrój) niestety nie jest napisane jaka to konkretnie wersja
- płytki juz nie do użycia a do ściągniecia ze strony projektuj.pl sa tylko wersje 5,6 i 7 co mnie trochę dziwi bo nowy klucz do mojej 4-ki wyrobili mi (zapłaciłem) kilka miesięcy temu
Pytanie:
- skąd mogę pobrać 4 ?? (pro100 jak i NowyRozkrój)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 paź 2019, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1188
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Poproś to Na pewno dostaniesz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2019, 07:53 
Offline

Rejestracja: 20 wrz 2017, 08:03
Posty: 15
Pytanko. Czy z osób które były na targach ma ktoś informacje o nowościach w Pro100. Może nowa wersja lub usprawnienia obecnej. Nie chodzi konkretnie o moduł CNC tylko o sam program. Byłbym wdzięczny o wieści bo sam na targi nie mogłem jechać. Na stronie Ecru właściwie nic się nie dzieje a telefonicznie to też za bardzo człowiek się nie dowie czy coś będzie nowego i kiedy. Z góry dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 paź 2019, 08:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1188
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Wyjdzie czy już wyszła (nie pamiętam) wersja 64 bitowa.
Kilka poprawek jeśli chodzi o kray
Jakieś usprawnienia :)

Reszta to rozwój CNC i tu już można by pisać więcej ale to na ten moment powstaje więc chyba można pisać o poprawkach gdy już będzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 15:35 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Witam.
Czy rysując w pro100 front lub element uciety pod skosem 45 stopni.
to przechodzi mi do rozpiski do zamówień taki element czy jest problem. Są jakieś ograniczenia w takich elementach ?
Np trzeba zmieniać wymiar np zwiększać ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 18:40 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Nie wiem czy w v.6 coś pozmieniali. Mam v.5 i jak robię jakiś kształt np. front z podchwytem 45 stopni to program i tak widzi tylko kształt tzn. tylko bok frontu.
Żeby dobrze przeliczało powierzchnię trzeba trochę pokombinować i zrobić front np. z 2-3 elementów, z których jeden (tył frontu gr. 1mm - odpowiednik laminatu) jest do liczenia powierzchni, a reszta elementów służy tylko do odpowiedniej wizualizacji.

Element ucięty po skosie po płaszczyźnie - pro100 liczy jako cały prostokąt (to akurat dobrze) i oblicza prawidłowo z odpadem.

Nie wiem tylko czy jasno się wysłowiłem :d


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 19:00 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Czyli jeżeli będę miał szafkę z drzwiami i bokiem skośne dolegające do siebie na zawiasach np 155 stopni to program mi wygeneruje formatkę o wymiarze zewnętrznym pod warunkiem że będzie tam nałożony laminat. Tylko że to jest inny materiał.
Zatem podczas generowania formatek np mdf na fronty jak będą pokazane te formatki ?
Bo mi zależy żeby był to jeden spis. Nie wiem jak generuje zamówienia pro100 więc pytam.
Rozumiem że fronty są generowane osobno niż elementy korpusu.
Co w przypadku występowania dwóch grubości frontów np 19 i 22 albo elementów fornirowanych
Czy generowanie takich rozpisek jest problematyczne ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 paź 2019, 22:58 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Fronty z frezem w uchwycie można zrobić w edytorze kształtów, ale program (v.5) nie będzie prawidłowo pokazywał powierzchni i wymiarów. W rozpisce poprzestawia wymiary. Do tego element z edytora kształtów jest stały i żeby go rozciągnąć (zmienić wymiar) trzeba znowu wejść w edytor i się bawić.

Żeby rozpiska i wycena w pro100 poprawnie działała ja robię front zgrupowany z 2-3 elementów. 1 element to kształt, 2 element puste wypełnienie, a 3 do rozpiski (pełne wymiary). Na wizualizacji wygląda jak 1 front (czasem trzeba wyłączyć kontury) i można mu w łatwy sposób zmieniać wymiary.

Na fotkach są przykłady rozpiski i wyceny. Jedyne przekłamanie jest przy grubości frontu, gdzie pokazuje tylko grubość elementu do rozpiski 1mm. Można tak robić różne grubości frontów oraz frezy uchwytowe i zapisywać je w bibliotece, żeby mieć na gotowo do wstawienia.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 17:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3716
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
TORUS, niedaleko Ciebie mieszka specjalista od pro100. W Osieku. Dać namiar? Z tego co wiem, to robi darmowe szkolenia, bo lubi ten program.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 paź 2019, 19:34 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Dzięki OIBa widzę że nie jest źle.
Przemku ciekawa rada, przemyślę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2019, 16:26 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Zdarzyły mi się pojedyncze przypadki, że przy rozpisce formatek PRO100 v.5.45 robił mi psikus w postaci zmiany grubości formatki o 1-2mm.
Dzisiaj wyjątkowo program pozmieniał mi już kilka formatek, więc ponownie robię poprawną edycję, a po rozciąganiu korpusu znowu zmienia. Ktoś miał z tym problem, jest na to jakiś sposób? Oczywiście grubość elementu jest zablokowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 paź 2019, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
OlBa w pierwszej kolejności sprawdź jak zachowuje się ta grupa elementów w wersji programu z ułamkami. Aby mieś tą wersję przeczytaj ten temat: http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=730#p52381 i poniższe wpisy.
Wyślij mi też może jedną taką szafkę lub co to jest co sprawia Ci problemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 08:09 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Dzięki Omen, źle szukałem, jest trochę tego na forum. Na razie będę próbował zmieniać biblioteki mebli tak żeby hdf nie wchodziła w konflikt z bokami - będę ręcznie rozpisywał hdf, może to coś pomoże. Myślałem o aktualizacji do v.6, a tu ręczna rozpiska, robię krok wstecz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 paź 2019, 23:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Twój projekt dostałem. Nie wiem o które szafki chodzi ale grubości wieńców były zbliżone do innego wymiaru niż 18 w szafkach z frontem wystającym poniżej.
Polikwidowałem wszystkie ułamki w takiej jednej szafce. Tak w położeniu elementów jak i w ich wymiarach.

I powiem Ci tylko tyle. Wszystko co tylko może się popsuć to psuje wystający poniżej front (ta jego część) szafki. Wystarczy dodać tu "element" z zablokowaną wysokością 16 mm (tyle wystaje u mnie) aby wszystko działało prawidłowo. Chociaż tutaj lepiej sprawuje się taki element o rozmiarach pudła szafki znajdujący się pod szafką. Wystarczył by tutaj pasek grubości (zablokowany wymiar) 1 mm. Ale w szafce masz akcesoria i to one głównie tu brużdżą.

A dlaczego tak się dzieje? Dlatego: https://drive.google.com/file/d/0B2yxZZLQ_Xo2Ti0tSDhtU21SUTg/view?usp=sharing. I mało tego. Jest to zaleta a nie wada programu. Dzwoniłem do Krakowa i mówiłem im o tym. A oni wyjaśnili mi to z sensem że w czasie rozmowy przyznałem im rację. I przestałem się tym zajmować. Co mi powiedzieli, to nie pamiętam. Ale tu musisz uwierzyć mi na słowo i uznać to jako zaletę programu, a nie jego wadę. Teraz wiesz, że coś takiego występuje i będziesz unikał takich sytuacji. W filmie zwróć uwagę na wymiary frontów (stosunek jednego wymiaru do drugiego). Dobrze jest włączyć pełny ekran to wtedy będzie lepiej widać wymiary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 00:57 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Nieprawidłowe grubości widać w lista formatek - kolumna grubość (projekt z nazwą "edycja"), ale wyzwaniem jest później znaleźć je na projekcie i poprawić.

To co piszesz o dodatkowych elementach z zablokowaną wartością też czasami stosuje np. przy szczelinach podwójnych frontów lub za plecami hdf (dystans nutowania). Pomimo tego zdarzało mi się bardzo rzadko zmniejszenie grubości zablokowanego elementu o 1mm przy nutach - nie pamiętam czy wpływało to na wieniec. Wniosek jest taki, że musi być "prosto" bez zbędnych okuć i kolizji elementów (np. hdf w nucie).


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2019, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
OlBa pisze:
[…] Nieprawidłowe grubości widać w lista formatek - kolumna grubość (projekt z nazwą "edycja"), ale wyzwaniem jest później znaleźć je na projekcie i poprawić.[…]

W wersji 6 programu to już nie jest wyzwanie tylko zwykła praca.
W oknie "Raporty/Lista formatek" w 6 jest możliwość dokładniejszego określenia co to za element i gdzie on się znajduje. Jest to opcja (na dole w tym oknie) "Pokaż najwyższą grupę". Jest to szafka np. "F" jak widać na filmie: https://drive.google.com/file/d/1fObjlEdQuuW_UpWxVBNSusrT7sTl5w0-/view?usp=sharing

To że masz rozsunięte okucia (zawiasy) to dużo daje w porównaniu do umieszczenia ich wszystkich po jednej stronie w jednym miejscu (patrz poprzedni film). Ale nie rozwiązuje problemu ponieważ szafka rozciągana jest proporcjonalnie i wtedy lokalizacja zawiasów też jest proporcjonalna. Dużo by tu dało to jak umieścisz lewy zawias przy lewym boku (stykają się), a prawy przy prawym (też). Nie ma wtedy tej dodatkowej proporcji danych przy rozciąganiu.

A zablokowanie wymiaru ile ma wystawać front pod szafką (dodatkowy element w poprzednim filmie) pozwala zmniejszyć ilość uwzględnianych danych podczas zmieniania rozmiaru szafki. I wtedy jest on stały a nie rozciągany proporcjonalnie. Co po pierwszym rozciągnięciu na wysokość popsuje (zrobi ułamki) wymiary szafki. Które ponownie należy ustawiać "na piechotę".

Dla spróbowania jak to działa zrób sobie szafkę składająca się z czterech elementów (boki + góra i dół). Do tego dodaj plecy i front który nie będzie wystawał poza obrys skrzynki szafki. Wszystkie wymiary i położenie wpisuj, a nie przez rozciąganie. Nic więcej nie dodawaj. Poustawiaj je względem siebie tak aby były idealnie ułożone. Potem zacznij rozciągać ją tak jak ja to robiłem na filmie (duża i jednoczesna ilość ruchów we wszystkie strony).

Tyle że takie doświadczenia robi się najlepiej w programie z wymiarami po przecinku. Panujesz wtedy nad wszystkim i masz podgląd na to co się dzieje. W wersji bez przecinków nie masz takiej kontroli. I wyniki rozciągnięć nie są tak szybko widoczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 paź 2019, 09:09 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 556
Jestem z pro100 jeszcze od v.4, posiadam 2 licencje na v.5 i skłaniam się do jednej aktualizacji na v.6, bo widzę dużo udogodnień, między innymi to co podałeś Omen o grupach. Z tego co przeczytałem na forum to jest jeszcze podmiana elementów, toczenie brył, lepsze wizualizacje, chrom i ciągłość usłojenia i być może coś więcej. To bardzo dużo zmian, ale Ecru jednak mnie systematycznie zniechęca, bo odpowiadają na zapytania dot. zakupu lub aktualizacji, a na temat zmian grubości w ogóle mnie olali.

Myślę, że temat zmian grubości jest do ogarnięcia, pozbędę się okuć i kolizyjnych elementów. Wersji z ułamkami nie mam, ale przydałaby się tworzenia bibliotek.
No, ale to dzięki forum i takim pasjonatom jak Omen. Szkoda, że nie Ecru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2019, 16:37 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Witam.
Czy biblioteki corwin to tylko bryły czy jest to przygotowane i rozpisane na elementy ?
Jeśli tak to czy jest to parametrycznie ? Czyli jak zmienię wymiar to formatki będą podane zmienione ?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2019, 18:32 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
BWS tutaj http://technikistolarskie.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=1187&start=1020#p53722


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2019, 18:48 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Omen tam nie ma odpowiedzi na moje pytanie. No chyba że nie widzę.
Jest tu ktoś kto ma tą bibliotekę ? Pytanie jest czy te szafki są rozpisane.

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2020, 09:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1188
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Takie są metody eksportu.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2020, 17:38 
Offline

Rejestracja: 21 mar 2015, 19:33
Posty: 15
Kpnemo10 pisze:
rotfl
Pro100.ini :
opengl.show=1
opengl.use=0

Obrazek



Coś mnie podkusło i zainstalowałem nowszą wersję (6.31) i tam pomiot zmiany ustawień w pliku konfiguracyjnym (opengl.show=1, opengl.use=0) nie pojawia się funkcja wyłącz akcelerację 3D. :mad:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2020, 18:33 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1188
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
A w jakim przypadku warto ja wyłączyć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2020, 18:52 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Piotr N. jak jej nie ma to ją sobie dopisz. I sprawa powinna być załatwiona. Mało prawdopodobne aby zablokowali używanie tej opcji jeśli ktoś chce jej używać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2020, 19:21 
Offline

Rejestracja: 21 mar 2015, 19:33
Posty: 15
MarekMitonski pisze:
A w jakim przypadku warto ja wyłączyć?

Wyłączam to w momencie drukowania projektu. Linie w wydruku czarno-białym są bardziej ostre. W akceleracji 3D linie są bardziej "rozmyte" i szczegóły na rysunku staja się bardziej nieczytelne. Zamieszczam trzy wydruki.1 bez włączonej akceleracji 3D (jeszcze przed aktualizacją) i dwa wydruki z włączoną akceleracją.
https://files.mycloud.com/home.php?bran ... &name=INNE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 kwie 2020, 19:25 
Offline

Rejestracja: 21 mar 2015, 19:33
Posty: 15
Omen pisze:
Piotr N. jak jej nie ma to ją sobie dopisz. I sprawa powinna być załatwiona. Mało prawdopodobne aby zablokowali używanie tej opcji jeśli ktoś chce jej używać.

Tylko, ze ona tam jest i mimo zmiany wartości z 1 na zero i odwrotnie, w programie nie pojawia się ta funkcja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2020, 09:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 966
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To jak nie ma (albo nie działa) to dodatkowo zainstaluj sobie wersję 6.15 tylko do otwierania i drukowania projektów. Będzie ona działała do czasu jak przejdziesz na nowszą wersję programu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 kwie 2020, 13:51 
Offline

Rejestracja: 21 mar 2015, 19:33
Posty: 15
Nie mogę zaleźć wcześniejszej wersji na komputerze. Chyła ją usunąłem. Miałby ktoś podzielić się plikiem instalacyjnym 6.15?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 kwie 2020, 19:52 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1744
Witam. Pewnie jak bym przeczytał te wszystkie posty to znajdzie się odpowiedź na moje pytanie.
Macie jakiś patent na powiększenie wymiarów , w rysunkach ? Nic nie widzę te cyferki są za małe.....

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1160 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group