TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 00:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 40  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2017, 17:37 
Offline

Rejestracja: 28 lip 2015, 08:48
Posty: 8
MarekMitonski pisze:
No i ktoś coś wypatrzył ciekawszego 6.07?

Facebook napisane tak:

Najważniejsze zmiany PRO100 6.04 - 6.07.
- PRO100-KRAY: przyspieszenie eksportu projektu do KRAYa
- PRO100-KRAY barwa i siła światła rozproszonego są teraz przekazywane do KRAYa (obrazek)
- KRAY: poprawa wyświetlania importowanych brył z dwustronną geometrią
- PRO100: poprawiona stabilność
- PRO100: poprawione ikony ekranu startowego


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2017, 20:56 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
PBstol pisze:
Niestety, ale na obsługę cnc chyba nie ma co liczyć.


"...PRO100 są automatycznie wysyłane z programu do naszych dostawców i automatycznie rezerwowane na magazynach. Nietypowe formatki są cyfrowo przesyłane do maszyn CNC. Innym zastosowaniem programu PRO100...."
To cytat opinii klienta z strony startowej ecru. Więc chyba już ktoś, coś zrobił w tym kierunku, tylko pytanie czy AGATA, bo to ich pracownik pisał tą opinie, pomógł by coś w tym temacie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 mar 2017, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W usa chyba mają jakąś wtyczkę cnc. Tam lubią nesting. Jednak jak to działa, trudno powiedzieć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 mar 2017, 20:04 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Sam sposób exportu wymiaru formatek do nestingu mam opanowany pozostaje tylko opanowanie nawicertów pod rafixy, połki, prowadnice, zawiasy. A konfirmant i tak z reki :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 20:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Czy w nowej wersji niema możliwości zapisania projektu do starszej wersji? czy nie mogę znaleźć....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 20:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 maja 2013, 16:50
Posty: 220
Lokalizacja: eksłomżyńskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble
powinno być w :
Konfiguracja / Zapis i na dole jest "Zapisuj pliki zgodnie z wersją "
jeśli tego nie masz to należy dodać w Pro100.ini

[general]
developersmode=1

_________________
Stolarz uczy się całe życie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 kwie 2017, 20:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Dziękuje bardzo ...nie było własne zapisz z wersja...itd....zamieniłam na 1 i i juz mam dzieki raz jeszcze

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 10:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
jest już wersja 6.09....

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 11:19 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jest gdzieś jakieś info co się zmieniło ?
Dziwna sprawa, aktualizacja z poziomu pro100 ma 140 megabajtów a z linka mailowego od ecru 69,3 megabajty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 11:32 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Aha w poziomu pro100 jest aktualizacja z krayem a z linka bez. Czyli zawsze aktualizowałem bez kraya :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 17:30 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
danio pyta i chyba sam se odpowiada pozdro ziom


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 19:26 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Dlatego tak pisalem by ktos kto błądził jak ja, sie dowiedział co i jak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 20:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
[…]co się zmieniło ?[…]
Kray zmienił swoją nazwę i jest po polsku.
- Błąd - Szerokość pozostaje szerokością w jednym oknie bo w innym nadal nazywa się ona "Długością".
- Błąd - Tabela z danymi w Cennikach zmniejsza się do minimalnej szerokości po ponownym uruchomieniu programu pomimo tego, że okno pozostaje takie jak je sobie rozciągnęliśmy.
- Błąd - Kopiowanie za pomocą myszki ciągle wraca do tej gorszej wersji, czyli wpierw kopiujesz dopiero później przesuwasz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
Omen pisze:
Kray zmienił swoją nazwę i jest po polsku.

KRAY bardzo się zmienił i odnowiona
Omen pisze:
Kopiowanie za pomocą myszki ciągle wraca do tej gorszej wersji, czyli wpierw kopiujesz dopiero później przesuwasz.
cloneAtPlace=0
Omen pisze:
Szerokość pozostaje szerokością w jednym oknie bo w innym nadal nazywa się ona "Długością".Tabela z danymi w Cennikach zmniejsza się do minimalnej szerokości po ponownym uruchomieniu programu pomimo tego, że okno pozostaje takie jak je sobie rozciągnęliśmy.

sprawdź ustawienia :)


Ostatnio zmieniony 26 kwie 2017, 20:37 przez Kpnemo10, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 20:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Omen. Tak te pro100 obcykałeś, tyle samozaparcia, że kolejne wersje powinni Ci dać za darmo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 21:13 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Omen. Powinieneś Ecru robic szkolenia z obsługo programu. Kpnemo10 tez jest niezły :) szkoda że jie ma tu gości tak obcykanych w KDmax. :| Pewnie tam będzie tak jak w ecru. zapowiadali nową wersje "na przełomie marca i kwietnia" tylko chyba nie tego roku rotfl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 21:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
U mnie program jakby przyspieszył w działaniu i Krey jakos szybciej krey-uje ;) ....nadal niedziala import 3ds ze o dynalogu niewspomnę....otrzymłam informacje ze pracuja nad tym...byle szybko muszę szuflady narozne z dynalogu sciagnąć ;)

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
W pierwszej kolejności na najprostsze. Wiem o tym i zmieniam. Tylko wcześniej w pliku PRO100.ini była linijka cloneAtPlace=0, a teraz trzeba ją sobie dodać samemu. Nie ma tylko zmiany zera na jedynkę. Trzeba wpisać całą linię.
Dodatkowo aby po instalacji zachować te same ustawienia okna programu to wcześniej kopiuję sobie stare pliki: PRO100.dsk, PRO100.ini i PRO100.layout.xml i sprawdzam różnice w ich zawartości porównując nowy ze starym za pomocą programu WinMerge. Jak coś mi się nie podoba to stosują metodę "Kopiuj do tego drugiego".

Kpnemo10 nie ma możliwości zmiany w innym miejscu niż we wnętrznościach programu za pomocą tego programu.
Obrazek

Wiem bo to robię z każdą nową wersją programu. Inaczej nie da się tego zmienić, a w Ecru nie chcą się przekonać bo zmieniając to to wydaje im się, że zmienić będzie trzeba wszystko. A ja nie potrafię ich przekonać do mojej koncepcji.

Oryginalne okna Właściwości Elementu/Pomieszczenia wyglądają tak:

Obrazek

Jak dla mnie to okno "Właściwości" powinno użyczyć swoich danych oknu "Pomieszczenie". Łącznie ze zmianą lokalizacji pozycji 2 na 3 i odwrotnie. Tak aby w obu oknach była identyczna kolejność.

Ale bo jest jedno "ale". W tym miejscu (poniżej) już powinno pozostać tak jak jest w tej chwili. Niby to są dane z okna Właściwości/Wymiary. Ale tu zmiany na powyższe nazwy będą bez sensu.

Obrazek

Zresztą nawet nie wiem gdzie można to zmienić.

W Krakowie wykręcając się z zaproponowanych przeze mnie zmian twierdzą, że: "A jak nazwać takie wymiary (strony)"

Obrazek

Ja to w każdym razie tak zrozumiałem, że o taką pozycję szafki chodzi. I weź im tu wytłumacz przez telefon o co chodzi. :glaszcze:

Aby nie mówić, że nic nie zmieniają to to okno zmienili:

Obrazek

Może nie aż tak bardzo ale jednak rozciągnęli ramki. Już nie są takie wąziutkie jak w oryginale.


PBstol ja bardzo chętnie. ;)

Galmat pewnie tak właśnie jest. Zawsze mogą powiedzieć, że zmiany już są. Nowa wersja jest. Ale jeszcze występują w niej drobne błędy, które na dniach poprawią i już za chwileczkę, już za momencik będzie nowa wersja.

Ylona, jak chcesz to masz
Załącznik:
102x102 SpaceCorner.zip
Tylko to jest moja szafka nie Bluma. Ale jest też lekka bo ma tylko 74KB. Zrobiłem ją raz i tylko wtedy użyłem.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 22:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 gru 2015, 13:40
Posty: 131
Dziękuje bardzo..... tak jeszcze wpadłam na myśl może stworzyć na forum coś na zasadzie Bibliotek i materiałów do pro100 i dzielic -wymiaeniac sie tym jak na ruskim forum?

_________________
"Kobieta....jedno myśli,robi drugie,mówi trzecie,czwarte wie,piąte przeczuwa...."


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2017, 22:16 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
To nie wypali bo każdy robi szafki inaczej. I dodatkowo jest ten problem, że jak masz cennik to np Twój cennik ma ceny w innych miejscach niż mój i jak otworzysz tą szafkę to będzie groch z kapustą.

Chociaż z drugiej strony to jakiś temat z miniaturą i plikiem do pobrania to by mógł być. Tyle, że gdzie je umieszczać? Po przeprowadzce na inny serwer poznikały zdjęcia, a na zewnętrznych serwerach dziś są jutro ich nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 05:54 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen nie myślałeś zrobić forum o pro100 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 06:12 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Mamy bok szafki 720 x 510 x 18. W programie standardowo taki element wyświetla się tak: 510 x 720 x 18 a po obruceniu tego elementu 18 x 720 x 510.
Nie lepiej gdyby w pro100 połączyli oś elementu z wyświetlaniem wymiarów we właściwościach. I zamiast dwóch nazw głębokość i grubość pozostawił bym tylko grubość.
Może by rozwiązało się tak kilka problemów. Nawet chyba przesuwanie szafek zamiast pilnować która to ściana jest prawa to by wiedział, widział która strona szafki jest prawa i tą szafkę by przesuwać w prawo czy do tyłu względem jej osi a nie pomieszczenia. I chyba jeszcze okienka z zablokowanymi wymiarami przestały by się przestawiać po obruceniu elementu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 07:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Przecież jest forum o PRO100 (między innymi). Właśnie na nim jesteś.

Danio i do tego jest właśnie potrzebne to aby od razu na początku tworzenia projektu oznaczyć sobie, która to jest "ściana N". Wtedy nie jest ważne, która dla Ciebie w tej chwili ściana jest "tyłem" bo tak masz ustawiony akurat podgląd na projekt. Jak by było tak jak Ty chcesz to wiesz jakie by były problemy z obrotami i przesunięciami. Jeśli by było tak jak mówisz to załóżmy że chcesz przesunąć dwie szafki w Twoje lewo o 10 cm. Tylko jedna z tych szafek stoi tyłem do "ściany N", a druga tyłem do "ściany W". Ty patrzysz się na "ścianę B" i ta ściana w tej chwili jest dla Ciebie tyłem. I w którą stronę mają się przesunąć szafki ich, czy Twoje lewo? A jak akurat patrzysz w róg pokoju bo masz wg programu lekko skoszony podgląd (nie jest idealnie ustawiony) to gdzie mają przesunąć się te szafki?

Ja też jeszcze zanim rozpracowałem z ich pomocą o co chodzi w obrotach (skrót Ctrl+R) dzwoniłem do nich i pytałem się, czy nie mogą "ucywilizować" tej opcji bo teraz w ogóle nie wiadomo o co w niej chodzi. Ty chcesz obrócić szafkę w prawo, a ona przewraca się na bok. Kompletnie bez sensu. Wtedy własnie wyjaśnili mi to jak chłop krowie na miedzy, w prostych słowach. A ja ze swojej strony, aby szybciej orientować się gdzie akurat w danym momencie jest ściana N oznaczyłem ją napisem "Tył pomieszczenia". Takie coś to tylko z pozoru jest utrudnienie. Jak jesteś w domu to nie ważne w którym pomieszczeniu jesteś zawsze wiesz gdzie jest północ. Tak samo jest właśnie z tym kolorem na "ścianie N", czyli inaczej nazywając ją "ścianą Północną".

Co do tych nazw i wymiarów to zwróć uwagę na oba elementy z numerem 1.

Obrazek

Jeden z nich jest ustawiony tyłem do ściany N, a drugi bokiem. W rozpisce elementów są one pod jedną pozycją. Ważny tu jest tylko i wyłącznie kierunek słoi na drewnie, a nie jak jest on ustawiony względem pomieszczenia. Jedna sztuka to jest element numer 2 bo ma on słoje w pionie, a nie w poziomie. I takie dane przesyłane są do Rozkroju. Inna sprawa jak te wymiary są wyświetlane w oknie "Właściwości elementu". Ale tu też kolor na "ścianie N" dużo ułatwia sprawę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 08:15 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Omen pisze:
Przecież jest forum o PRO100 (między innymi). Właśnie na nim jesteś.

W 3 tematach jest rozmowa o 15 tematach.

Może łatwiej było by tak jak pisałem bo jak sie patrzy na szafki to widać gdzie jest jej front czyli przód szafki, więc chyba intuicyjnie by było przesuwanie szafki w ich tył czy w lewą stronę.

W rozpisce jak pokazałeś wymiary są ok, i we właściwościach dokładnie tak samo powinno być, a zamiast głębokość lepiej by było napisane grubość.
Chyba lepiej było by gdyby bok szafki zawsze miał grubość 18 a nie szerokość 18.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 19:51 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Zgadzam się z Tobą, że takie podejście do tego byłoby prostsze i wygodniejsze dla użytkownika. Ale te wszystkie Twoje problemy załatwi na dzień dzisiejszy kolor na "ścianie N". On ułatwi Ci dużo. Ja jak zaczynałem tego używać to też sprawiało mi trudności. I przyzwyczaiłem się do tego dużo szybciej niż do używania funkcji "Przesuń (Ctrl+M)". Nawet teraz, a minęło już kilka miesięcy jak zacząłem "przesuwać na masową skalę" nadal potrafię otworzyć okno "Właściwości (elementu)" i wpisywać wymiary w zakładce "Położenie". Mało tego, robię to odruchowo, chociaż dużo mniej mi się to zdarza w stosunku do tego jak to było na początku. Wtedy musiałem wręcz się zmuszać aby to stosować.
Danio pisze:
[…]Chyba lepiej było by gdyby bok szafki zawsze miał grubość 18 a nie szerokość 18.
Tak? A co powiesz nie na temat elementu, tylko całej szafki albo szafy. To przecież nie będzie grubość szafki/szafy tylko szerokość. Tak jak to jest w tej chwili.

Danio, nie ma sensu roztrząsanie co by było gdyby. Twoja propozycja jest ułatwieniem w korzystaniu z programu ale to ułatwienie powoduje inne utrudnienia w innym miejscu. A jak napisałem na początku to ten kolor na ścianie rozwiąże 99% Twoich problemów ze stronami w projekcie i Twojej orientacji "w terenie". Brak jakiegokolwiek wyraźnego oznaczenia ściany powoduje więcej problemów niż walnięcie na niej jakiegoś jaskrawego kolorku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 21:13 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Jesli bok szafki ma grubosc 18mm i wyznaczoną oś elementu to po jakim kolwiek obracaniu tego elementu grubosc zawsze powinna byc pokazywana jako 18mm. to samo tyczylo by sie calej szafki i jej osi, czyli po jakim kolwiek obracaniu szerokosc zawsze powinna byc pokazywana jako szerokosc a nie zamieniana z glebokoscią. Bo jak sie patrzy nna szafki w projekcie to zawsze widac gdzie jest przód szafki, niewazne jak by byla obrucona, to jest intuicyjne pro100-te.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 kwie 2017, 21:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3721
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Powinno być jak w Corpusie. Formatka wysokość, szerokość, grubość i kąt obrotu.

Tak jak weźmiesz formatkę do ręki, patrzysz na nią i jak ją obrócisz, to grubość miałaby się zmienić w szerokość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 11:01 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Panowie a jak sobie radzicie a przynajmniej czy jest taka opcja...

Jeśli np drzwi macie złożone z kilku elementów np ramowo płycinowe to w rozpisce jest każdy element ... czy można to tak zrobić by na rozpisce był wymiar frontu jako jednego elementu? jeśli jest taka opcja to jak to zrobić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 11:15 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 mar 2015, 03:18
Posty: 115
Lokalizacja: Europe
MarekMitonski pisze:
to jak to zrobić?


Obrazek Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 kwie 2017, 12:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1195
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Oki czyli cały element jako drzwi a nie pojedyncze elementy jak robiłem... Dzięki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1186 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 40  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group