TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lipny materiał
Post: 17 maja 2023, 17:39 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Czy u was też jest taki problem z tarcicą na schody?
Głównie o dęba mi chodzi np dzisiaj byłem po materiał 8tys netto oznaczony jako I klasa, pomijam fakt że powinni wrócić do szkoły żeby nauczyli ich jak się wymiaruje i klasyfikuje tarcice stolarską... zakupiłem tejże tarcicy za 5k, było kilka desek dl4m, odpad sięga grubo powyżej 50%, znaleźć deskę w tejże ich "I" klasie dwustronnie czystą na długości 2m graniczy z cudem...

Najgorsze...
Z tego materiału chciałem wyciąć tylko jedną ładną czystą poręcz 4x7 o długości 3m czy dużo wymagałem? Wymuskalem jedną najładniejszą, Nie udało się bez skazy na jednej z stron po czym i tak po struganiu wyszedł banan tragiczny, nawet 2m ciężko wystrugać żeby wyszło proste...

Już piszę tego posta bo ręce opadają, ocipiec można, a dopiszę ucieszony tam jechałem że wgle coś mają, bo z tym jest różnie, tam gdzie brałem zawsze- dęba już mają tylko od wielkiego dzwonu i też kiepsi , drugie miejsce też ani deski... już nie ma gdzie dzwonić nawet

Albo jakąś podpowiedz opolskie i okolice już nawet dalej jeździłem po 300km i też lipa te ich I klasy.... jakieś eski....

I koniec wyszło że poręcz długości 3m muszę połączyć w połowie bo inaczej się nie da


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2023, 19:36 
Online

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Mam podobnie . Ja dla odmiany zamówiłem płytę wiórową z Eggera grubość 8 mm. Przyszła ale zapomnieli powiadomić. Jak ją już dostałem ( wstępnie pociętą ) to widzę , że firma oszczędza na ostrzeniu ( lewa strona powyrywana ), o elementach popękanych nie wspomnę. Wszyscy mają wszystko w dupie.

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2023, 19:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 713
Lokalizacja: kuj-pom
Z dębiną od dawna tak jest, przynajmniej w kuj-pom. Znaleźć ładną deskę graniczy z cudem. Sęki wielkości pięści, spękania, banany a cena jak za strugane i płaskie bez sęków. Ale to chyba ogólnopolska przypadłość, bo podobny temat już tutaj poruszałem. W innych gatunkach raczej problemu nie ma, a dębina chyba schodzi na pniu wśród znajomych.

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 maja 2023, 20:13 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 301
Ogólnie inne gatunki też spadły na jakości ale z dębem to już jest wgle jakaś tragedia w niższej cenie jest sprowadzana klejonka meranti gotowa to jest absurd totalny. Jakby ta tarcica jeszcze jakoś wyglądała ale to się płakać chce w tej cenie taki szajs kupować, kiedyś takimi deskami w piecu paliłem, a teraz schody robić i oczami świecić

Z płytami też temat rzeka, 10 lat robiliśmy pióra do opasek z hdf3 nie było żadnych problemów raz przyszła taka dostawa że 100 opasek gotowych poszło do pieca, bo nie dało się tego uratować, a wyszło dopiero po fornirowaniu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 maja 2023, 07:57 
Offline

Rejestracja: 27 paź 2020, 08:37
Posty: 27
hmm... to widzę że nie jest to problem lokalny.
Ja cenę pomijam bo wiadomo inflacja itd itp ale jakość to padła na ryj... teraz I klasa to jak jeszcze z rok temu II (a może dwa bo czas tak szybko leci)... jakaś masakra, a w ogóle to jest problem rośnie proporcjonalnie do długości, im dłuższa tym ciężej żeby była ładna. Dokładnie przerabiałem ten sam problem przed tygodniem co Gazowany, potrzebowałem na poręcze, z czego jedna 3 metry. Cały stos przebieraliśmy i na szczęście udało się, ale kiedyś po prostu kupowało się bez przebierania, I klasa, poproszę na wynos, dziękuje do widzenia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group