TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 25 kwie 2019, 20:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Bluhegra pisze:
Blum też sprzedaje po fabrykach,

IKEA rotfl

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 20:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Nawet niemieckie meble kuchenne są sprzedawane na austryjackich okuciach :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
SETA pisze:
Bluhegra pisze:
Blum też sprzedaje po fabrykach,

IKEA rotfl


rotfl
Ale porównanie. Tam z Blumem to tylko nazwa wspólna. Podam jedną polską bo nie chce mi się produkować. KAM. Polska firma.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2019, 06:33 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
dla mnie królem jest blum i możesz sobie pisać coś innego. Z hettichem miałem styczność na praktyce w niemieckiej stolarni pod Monachium w roku 1998r. i stamtąd przywlekłem ogromny katalog hetticha, gdzie wszystko było wypisane o ich okuciach łącznie z montażem. myślę że hettich nie robi w ogóle kampanii promocyjnych, nie ma tylu dodatkowych akcesoriów montażowych, a jak ma to nie widać ich w hurtowniach w których się zaopatruje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2019, 10:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Znalazłem raport dotyczący prowadnic szuflad, pełna analiza dająca obraz globalnego rynku produkcji, analizę przychodów, analizę konkurencji itp. i prognoza do 2025 roku. Niestety raport jest płatny i to nie mało, do jednorazowego wykorzystania 1800$, ale my aż takiej analizy nie potrzebujemy :) , chciałem tylko przedstawić głównych graczy na rynku globalnym, którzy są brani pod uwagę w tego typu analizach:
(kolejność przypadkowa)
King Slide Works Co. Ltd, Taiming, SACA Precision, Guangdong Dongtai Hardware, Knape & Vogt Manufacturing, ITW Proline (Prestige), Salice, Generdevice, Jonathan, Blum, Hettich, Accuride, GRASS, Hafele, Formenti i Giovenzana Sp (FGV)

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2019, 12:10 
Offline

Rejestracja: 04 kwie 2015, 16:20
Posty: 240
w 2017 roku potrzebowałem nietypowych długości prowadnic BLUM tandem, których w Polsce nie było i ponoć robili mi 2 paczki na zamówienie . trwało to 3 tygodnie.
normalnie mają tego tandema w katalogach ale w tym czasie nie było go nigdzie w Polsce i ponoć od pół roku go nie produkowali bo nie było zainteresowania. za pośrednictwem Belmeb zamówiliśmy 2 paczki po 8 szt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 kwie 2019, 12:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
Myślę, że takie podejście jest możliwe u każdego myślącego dystrybutora. Oczywiście jeśli ma dobry kontakt z producentem lub jest obrotny i źródło inne znajdzie. :) Chyba bez znaczenia jest z jakim producentem się pracuje.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 10:54 
Offline

Rejestracja: 27 paź 2020, 08:37
Posty: 27
Odświeże kotleta ;)
Ogólnie oczywiście zgodzę się z każdym po jakiej tam większej lub mniejszej części... 3 gigantów oczywiście... BLUM jako lider - i tak i nie... wiadomo że nie jest super hiper najlepszy itd, ale prawdą jest też to że są klienci że chcą tylko BLUMa i nawet nie chcą słyszeć o niczym innym, więc skoro BLUM jest Jednym Z wiodących producentów na rynku to po cóż kogoś "uszczęśliwiać" na siłę (i nie będzie się mógł pochwalić znajomym że ma WSZYSTKO na Blumie ;) )

A teraz do sedna bo chciałbym poznać Waszą opinię co do okuć jeszcze jednego producenta...
Co powiecie o SEVROLLu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 12:15 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
A czy chodzi o porównanie jakości czy ceny.
Ustawienie najlepszego wg, jakości czy ceny.
Niestety ale jakość kosztuje.
Jest tu na forum wykonawca/producent schodów ,jak dla mnie jego jakość to nawet sto stopni wyżej , ale cena też jest spora.
A SEVROLL to ma dobry stosunek jakości do ceny ale w systemach drzwi, bo szuflady to tak jak GTV Axis.
Jak pisałem to z szuflad znam Metabox - Blum, Metalbox - FGV/GTV i Meta Box - Rejs i dla mnie Rejs ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
Mam też porównanie Legrabox i Amix GTV , Legrabox ma cenę i ma też jakość, GTV też jest dobre jak się nie porówna z Legrabox. Ale każdy ma swoje kryteria , często zależne od możliwości finansowych i nie zawsze jest to szpan tylko zwykła pragmatyka. Bo jednak Mercedesem łatwiej dojechać np do Belgii, a maluchem 5 razy dziennie do sklepu 5 km.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 16:12 
Offline

Rejestracja: 27 paź 2020, 08:37
Posty: 27
Taką ogólną chciałem poznać właśnie opinię.
Oczywiście że zależało mi na porównaniu bardziej jakości niż ceny ponieważ cenę to widać jaka jest.
Zapytałem bo wpadły mi ostatnio (w hurtowni zaproponowali) i wziąłem z ciekawości... no ekspertem nie jestem ale byłem pozytywnie zaskoczony
Co do GTV to już dawno się zraziłem do ich okuć i choć słyszałem coś że poprawili jakość to ja już ich nie zastosuje.
Sevrolla stosuje systemy przesuwne i mogę się o nich wyrazić pozytywnie, więc spróbowałem też tych prowadnic.... cóż mogę powiedzieć o nich... BLUM to to nie jest ale z przewagą pozytywnych odczuć. Moim zdaniem dobry stosunek jakości do ceny.
Ciekawy jestem jak z ich trwałością...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 16:35 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
Moim zdaniem jest coś ważniejszego niż trwałość to " kultura pracy i możliwości techniczne" . Szuflady Amix GTV nie zalecają szuflad gdzie prowadnica jest krótsza od szerokości. W np: Legrabox może być szerokość 1500 a dł. prowadnicy 400 , oczywiście trzeba synchronizację ( 100 zł) , ale to wszystko z prawdziwym cichym domykiem i otwierane na dotyk (kolankiem) w dowolnym miejscu frontu i i na okrasę 70 kg ładowności ( kilka karabinów 12,7 się zmieści) . Teraz bym pewnie sprawdził jak tu było pisane Hettich AvanTech ( nie trzeba frezować płyty 16 na dno) , nawet mam już katalog Hetticha z datą 08/2020 ( od lokalnego przedstawiciela handlowego) .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 17:28 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Chyba nie myślicie, że Rejs albo Sevroll produkują prowadnice do szuflad, albo zawiasy. :D

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 20:22 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
Nie myślimy tylko nie wiemy czy w Chinach czy w Turcji nie zawsze zwracamy uwagę na nalepki jeżeli są .
A wracając do poprzedniego pytania . Chyba nigdy nie pojmę powiązań między Wurth, Grass i Hafele bo tak wiele firmują na siebie wspólnych produktów nawet szablon do nawierceń DrillJig Hetticha to odpowiednik SBL3 Wurth ale każdy ma swój napis.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2020, 22:53 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Oni się wykupują wzajemnie i potem nie wiadomo co do kogo należy. Ale kto bogatemu zabroni :)

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 lis 2020, 21:20 
Offline

Rejestracja: 01 mar 2016, 10:35
Posty: 15
Widzę w wątku mało opini o prowadnicach Grass...
Nie montowałem ale trochę pow(y)suwałem szuflady Nova Pro. Działały bardzo dobrze. Przy szerokich szufladach brakowało im sztywności, w porównaniu z Blumem wydawały się bardzo wiotkie...niemniej działały bez zarzutu.
Oprócz tego, są kompaktowe. Strata 58 mm szerokości i 25 mm wysokości (przy 18mm dnie) jest jedną z mniejszych na rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 lis 2020, 16:01 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
Tutaj fotka z jakieś strony z Aliexpress gdzie chwalą się dla kogo produkują zawiasy


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lis 2020, 08:50 
Offline

Rejestracja: 10 paź 2017, 17:38
Posty: 51
A żartując to w Metboxach/Metalboxach jest jeszcze mniejsza strata, w kubaturze szuflady.

A szuflady Grass są trudno dostępne w Polsce, może Wurth ma .
Nie wiadomo jaka jest dostępność i cena zestawu , bo jak się chce wysokie boki i szeroką szufladę to trzeba relingi i dodatkowe ścianki boczne, oraz synchronizację i stabilizację , otwieranie na dotyk, to cena rośnie. Wtedy jest jak w radzieckim dowcipie " gdzie pani pracująca w fabryce części do rowerów stwierdziła po pewnym czasie że jakie części by nie wynosiła to nigdy nie może złożyć roweru ale tylko kbk AK47 " , czyli lepiej kupić (dostępny) i niewiele droższy wyrób wiodącego producenta na rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group