TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 lut 2019, 16:54 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
tego nie wiedzialem ,dzwonic nie dzwonią heeh


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 16:56 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Jak na razie nie muszę brać zlecenia jak ktoś che taniej na okuciach firmy X. Ale jak sytuacja by się zmieniała i nie miałbym wyjścia to pewnie bym montował to co che. W obecnej chwili mam klientów którzy nie gustują w chińskich wyrobach.
podobnie ma się sprawa z koszami cargo i nerkami. Tu stosuje Peke. Jak nie peka to robię cargo z szuflad bluma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 17:01 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
rozumie jak klient,tylko jak nieraz mowie ze czemu szafa kosztuje tyle bo np prowadnice chociażby tandem to juz cena na 6 szufladach spora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 22:20 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Mstand trochę Cię pomęczę tym stukaniem.
Innotech stara hettichowska szuflada na prowadnicami kulkowych w porównaniu do Blumowskiej ówcześnie czyli ok roku 2008 była lepsza o stuk :)
Każdy patrzy jak się szuflada zamyka potem czy płynnie chodzi i na tym się kończy :)
Ale jak szufladę otwieramy to na końcu otwarcia też jest „pyk” i tu właśnie wtedy szuflada Hetticha nie trzaskała jak Blumowska. Zauważyłeś to kiedyś ? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 22:29 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
TORUS w ta stronę pukanie tez mnie trochę meczy... ale mniej heh

Stara Hettich Innotech działała jak dla mnie zawsze gorzej od Blum Tandembox. A dobijało mnie to ich dociąganie na końcu z takim mocnym szybkim skokiem. I jeszcze jedna ciekawostka wiesz, ze te prowadnice prawidłowo sie zakładało tak aby front po zamknięciu nie opierał sie o korpus. Przynajmniej tak nie waliły hehe

Ten produkt (Innotech) jest mi jednak bardzo słabo znany, nigdy ich nie montowałem w żadnej realizacji, Jedynie przy Cargach PEKI jak były wlasnie na tych prowadnicach i zawsze mnie wkurzały, ze działa gorzej niz Blum.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2019, 22:39 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Dwa milimetry przed korpusem miał się zatrzymywać front. Tak jak do puscha.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 07:14 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
tak między nami obie marki to topowe produkty - kwestia subiektywnych odczuć powoduje, że używamy tych , które lepiej znamy, lepiej się nam montuje bo niech ktos pierwszy rzuci kamień i powie że jedna jest dobra a druga zła

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lut 2019, 10:02 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
m.premium w pełni się zgadzam, że obie marki to marki top w okuciach. Co by nie wybrać będzie co najmniej bardzo dobrze.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 13:18 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
Andrzej pisze:
w innych rejonach świata są chociażby włoskie Salice, hiszpańska Emuca czy turecki Samet z szufladami Alphabox

salice moim zdaniem są na równi z hettich czy blum, ich zawiasy to topowe produkty do których nie mogę się przyczepić a mają oni w swoim zanadrzu bardzo wiele rozwiązań.
Z sametu używałem prowadnic na tip on z cichym domykiem było to lat temu z 6 czy 7 gdzie nikt inny tego chyba jeszcze nie produkował, były montowane do mebli z najwyższej półki i nikt nie miał zastrzeżeń


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 17:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Blum się reklamuje, Bluma znają klienci, Blum inwestuje w marketing. Klient nie zna Hetticha. Przychodzi do mnie przedstawiciel, pokazuje Hetticha. Załóżmy, że jest na równi z Blum. Dlaczego, ja jako stolarz mam reklamować i przestawiać Hettich swoim klientom, tracąc swój czas? Skoro firma Hettich przespała i ma w dupie marketing?
Dla mnie jako producenta mebli szybciej i prościej jest przedstawić dobre markowe rozwiązanie Blumowskie, jak pół dnia tłumaczyć, że Hettich jest też dobry.

Z uwagi na to, że firma Blum jest znana i jak coś się zepsuje, to klient uzna, że w sumie, to mogło się zepsuć.
Jak się zepsuje Hettich, to klient uzna, że nie zna tej firmy i pewnie mu wcisnąłem ten produkt.
Natomiast Grass? Grass to można sobie zapalić :faja:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2019, 19:01 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Dobra uwaga podzielam w 100%. Z wyjątkiem palenia nie wiem o co kaman jupi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 10:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Czasami przeglądam amerykańskie fora i zauważyłem że najczęściej używane są prowadnice do drewnianych szuflad. Na pytanie, jakie prowadnice polecacie, najczęściej pada odpowiedz; najlepsze są KV (Knape&Vost), następnie Salice, Accuride i bardzo rzadko ktoś poleci Bluma.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 11:55 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
Pytanie tylko czy Blum gorszy jakościowo czy po prostu u nich niepopularny. Amerykanie ogólnie (nie wiem jak typowo w meblach) z jakością dużo mnie wymagający niż Europa.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 13:22 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Blum ma raczej dobrą opinię, chodzi tu bardziej o nośność prowadnic. Nie wiem co oni trzymają w tych szufladach , udźwig prowadnic KV jest od 120lb(ok.60kg) do 500lb (ok. 250 kg) najbardziej popularne są z serii 8505.
Tu można zobaczyć jak to wygląda:
https://www.knapeandvogt.com/8505#slideshow-0

A tu Salice: http://www.woodweb.com/images_forums_pu ... lation.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 lut 2019, 17:17 
Offline

Rejestracja: 19 paź 2018, 21:24
Posty: 152
Lokalizacja: Poznań
Zawód: Technolog Drewna
Specjalizacja: Meble kuchenne.
To co oni tam trzymają - mrożone hamburgery haha Nośność robi wrażenie.

Z drugiej strony jest juz taka jedna Polska firma co zakłada prowadnice na 60kg w standardzie rotfl

Andrzej nie wiem czym dokładnie zajmujesz sie zawodowo, ale szacunek za wiedzę.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 21:57 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
Na wstępie od razu napiszę, żeby nikt nie zarzucił mi stronniczości, że moim zdaniem na rynku jeśli chodzi o jakość szuflad (nie mylić z reklamą) liczy się czterech producentów europejskich (kolejność przypadkowa): Salice, Grass, Blum, Hettich. A teraz to meritum.

Panowie, czytam Wasze wypowiedzi i uśmiech ciśnie mi się na usta jak widzę jak ktoś pisze, że skoro ani Hettich, ani Grass nie pakowali w reklamę, to Wy nie będziecie tracić swego czasu i też tego reklamować. Rozumiem, że jeśli Grass, Salice, i Hettich zaproponują Wam podobne gratyfikacje jak Blum, czyli spodnie, czy plastikowe wkrętarki za 20 szuflad to będziecie je reklamować klientom mimo, że osobiście ich nie znacie lub nie jesteście do nich przekonani? Jesteście od tego, aby przedstawić najlepszą opcję dla Klienta, a nie dla siebie. Nie możecie obrazić się na producenta, bo on kuleje z reklamą. Przecież to nonsens. Reklama nie pracuje w kuchni tylko szuflada. Jeśli klientowi spodoba się design, możliwości rozbudowy, komfort użytkowania, płynność ruchu, itp. to dlaczego nie włożyć szuflad z oferty innego producenta? I tak na końcu to Wy zarabiacie. I proszę mi nie pisać, że klient chce Blum bo go zna. Zna tylko nazwę, a nie okucia, a to jest duża różnica. Wiele słyszałem opowieści o małych oszustwach typu: wkładanie szuflad MB i twierdzenie na zapytanie klienta, że to Mega Blum. Albo kupowanie szuflad A..x i jakimś cudem wkładanie zaślepek Blum. Wszystko przechodziło, a niby klient chciał Blum. Polecam zapoznanie się z konkurencyjnymi rozwiązaniami. Na pewno Wam nie zaszkodzi. Jeśli sami się do nich przekonacie to Klienta nie będziecie musieli. Przychodzi do Was bo Wam ufa i wie (lub chciałby żeby tak było), że rozwiązania jakie zaproponujecie będą najlepsze z możliwych i dopasowane do jego potrzeb.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 22:18 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Warto zaczynać karierę na forum od obrażania innych? Na jakiej podstawie uważasz, że za przysłowiowe spodnie zmienię dostawcę okuć?
A klient właśnie dlatego chce Blum, bo zna markę. Okuć znać nie musi, bo to działka stolarza.
A skoro znasz tylu oszustów, to ich pozdrów, bo wierzę, że tu ich nie ma.

Bluhegra pisze:
Jesteście od tego, aby przedstawić najlepszą opcję dla Klienta, a nie dla siebie.

Jesteśmy od tego, żeby te cele idealnie połączyć.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 22:25 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Przeczytałeś, ale nie zrozumiałeś. Co ma gratyfikacja do reklamy? Jak przychodzi klient z ulicy, to wie co to Blum. W jakim celu mam tracić swój czas i przedstawiać inną opcję? Wie co dobre, bluma nie muszę się wstydzić i temat zamknięty. Idziemy dalej wybierać milion innych rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 kwie 2019, 22:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
Chyba się nie zrozumieliśmy. Nie wiem skąd ten atak na moją osobę. Nie moim zamiarem było obrażenie kogokolwiek tutaj. To tylko odpowiedź na jeden z postów o reklamie za darmo.
A jeśli twierdzisz, że Klient faktycznie zna markę to proponuję zajrzeć na grupę na Facebook np. "jak urządzić własne mieszkanie" i poczytać opinie potencjalnych klientów o wyborze producenta okuć. W skrócie: gdzieś dzwoni, ale do końca nie wiadomo, gdzie.
A jeśli chodzi o spodnie to niestety znam to z autopsji. Wiele targów i spotkań z klientami za mną.
Czasem ręce opadają jak po godzinnym wykładzie podchodzi gość i pyta:
"fajne te okucia, ale z Bluma dostałem bluzę, a ty co mi dasz żebym kupił od ciebie?"
Oczywiście nie twierdzę, że to reguła, ale na pewno jakiś procent.
A opowieści o oszustach są przeważnie zaczerpnięte z targów. Teraz Ty próbujesz mnie obrazić. Nie obracam się w ich kręgu, więc nie mam kogo pozdrawiać.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 05:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Korzystam z programu Corpus. Takie firmy, jak Blum, czy Sevroll poszły na współpracę (zapłaciły), żebym ja mógł za darmo korzystać z bibliotek. Tzn. nie muszę tych bibliotek robić sam. Mam gotowe. Producenci wymienieni przez Ciebie narazie jakoś się nie kwapią. Czy Hetticha nie stać na spodnie, koszulkę, zorganizowanie prezentacji, szkolenia, dogadanie się z producentem oprogramowania CAM?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 07:46 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Hettich też ma promocje tyle że dają inne rzecz np. noże kuchenne czy mikser .
Bluhegra każda z firm chcąca istnieć na rynku musi inwestować w marketing wsparcie oprogramowania itp to jest normalne. Firmy grass salice nawet nie dbają o dystrybucję ciężko to zobaczyć na żywo. A z blumem czy hettichem jest inaczej. Więc po co kombinować stolarzowi skoro producent okuć sie nie kwapi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 08:30 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
PBstol
Chodziło mi bardziej o jakość i innowacyjność, ale w tej kwestii masz w 100% rację. Niestety, ale te firmy zapomniały, że mamy XXI wiek i nikt już mebli nie robi siekierą. Niby są jakieś podchody do usprawnienia Waszej pracy, ale to na razie ciiii.
Jeśli chodzi o spotkania to Hettich też robił takie tour po Polsce z prezentacjami. Pewnie byłeś 2 lata temu na Pogodnej to widziałeś. Nawet fajnie zorganizowane. Grass po raz pierwszy w tym roku rusza z busem pod koniec maja. Ale o tym cisza. A już od kilku miesięcy powinni się tym chwalić. A jeśli chodzi o prezentacje to zostają Ci hurtownie partnerskie autoryzowanych dystrybutorów. No Salice to najdziwniejszy twór z nich wszystkich. Nic i nigdzie. Jedynie wiem, że główny dystrybutor to firma spod Łodzi. Specjalnie nazwy nie wymieniam.

Kubik
Polityka Grass jest dziwna. Do tej pory wychodzili z założenia, że klient jak chce dobre okucia to ich znajdzie. Nie dawali żadnych gratisów, bo to polski wymysł. Na zachodzie takich rzeczy się nie robi. Jedyne co można od nich dostać to szablony. To było takie myślenie ludzi, którzy z rynkiem polskim mieli tyle wspólnego co ja z baletem mongolskim. Oni przede wszystkim byli nastawieni na przemysł, a nie na stolarza i to był ich największy błąd. Całe szczęście powoli się to zmienia. Dystrybutorzy są zatowarowani. Ich handlowcy jeżdżą z prezentacjami. Otwierają się coraz to nowe hurtownie partnerskie tych dystrybutorów. W maju po raz pierwszy Grass bus w Polsce. Idzie firma ku dobremu. Jednak trzeba lat żeby się odbudować.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 13:48 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Według rankingu europejskich producentów mebli kuchennych w segmencie podstawowe akcesoria kuchenne: otwieranie, wysuwanie i podnoszenie- wygląda następująco:

Oczywiście dotyczy to przemysłu, nas bardziej interesował by ranking rzemiosła, ale nikt takiego rankingu nie prowadzi. Różnica dwóch groszy w cenie nie daje nam nic, bardziej interesują nas gratisy, w przemyśle dwa grosze daje oszczędności np. BRW 250 tys.

1)GRASS – najlepszy system szuflad, prowadnice, zawiasy, podnośniki. Popularność poza przemysłem bardzo niska, słaby marketing, oficjalna strona trudno dostępna.
2) SALICE – to prawdziwy król zawiasów. Na rynku wysokiej klasy mebli w Europie jest monopolistą. W Niemczech i we Włoszech prawie 100% rynku. Szczególna dbałość o czystość krwi czyli 100% produkcji w Europie.
3)Hettich- jest jak sklep z akcesoriami, różnorodna linia produktów. Solidny materiał, doskonała wydajność, bardzo popularny ze względu na wiele artykułów gospodarstwa domowego. Przez wielu uważany jest za zbyt drogi.
4)BLUM- głównym produktem jest zawias i daleko prowadnice szuflad. Dobry marketing.
5) KESSEBOHMER- wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu producentów kuchni, wszystkiego co z drutu, taśmy i rury.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 13:58 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
może i grass może i salicee ale jak nie mają tego hurtownie to co zrobisz ? będziemy ściągali po kilka sztuk - ciężka sprawa. ale jak Andrzej zauważył dla przemysłowych ilości ściągnąć wagon zawiasów to nie problem

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 14:39 
Online
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Blum ma Dynalog, czy reszta producentów oferuje takie narzędzie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 15:23 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
Hett ma takie cuś a o reszcie nie wiem nic

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 16:28 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
Salice chyba nie. Grass ma coś co nazywa się Ganileos.

Andrzej pisze:
1)GRASS – najlepszy system szuflad, prowadnice, zawiasy, podnośniki. Popularność poza przemysłem bardzo niska, słaby marketing, oficjalna strona trudno dostępna.
2) SALICE – to prawdziwy król zawiasów. Na rynku wysokiej klasy mebli w Europie jest monopolistą. W Niemczech i we Włoszech prawie 100% rynku. Szczególna dbałość o czystość krwi czyli 100% produkcji w Europie.
3)Hettich- jest jak sklep z akcesoriami, różnorodna linia produktów. Solidny materiał, doskonała wydajność, bardzo popularny ze względu na wiele artykułów gospodarstwa domowego. Przez wielu uważany jest za zbyt drogi.
4)BLUM- głównym produktem jest zawias i daleko prowadnice szuflad. Dobry marketing.
5) KESSEBOHMER- wiodący dostawca rozwiązań dla przemysłu producentów kuchni, wszystkiego co z drutu, taśmy i rury.


Z tymi podnośnikami Grass to mam odmienne zdanie. Myślę, że Blum ma chyba lepsze. Jak szuflady Grass ładnie wyglądają (mówię tu o Scala) to podnośniki są mega brzydkie (tylko moja opinia), chociaż działają ok. Minus to brak możliwości podłączenia elektryki.

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 16:46 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Bluhegra a ten Grass ma to po polsku, czy też tylko w jedynie "słusznych" językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i obu chińskich no może też jeszcze po portugalsku?

A co do wyboru. Ci co do szuflad firmy x wciskają zaślepki np Bluma lub szuflady MB nazywają tak aby wyglądały na lepsze niż w rzeczywistości to są złodzieje. I takiego kogoś jak bym się o tym dowiedział że coś mi takiego wcisnął to puściłbym go z torbami. Osobiście znam przypadek kiedy wykonawca wcisnął w kuchnię tylko zawiasy FGV (wszystko miało być Blum), a wszystko inne zgodnie z umową tym Blumem było. I wiesz co się stało? Przegrał sprawę w sądzie, a co się z tym wiąże to musiał zwrócić koszty sądowe tej drugiej stronie. I musiał zabrać to wszystko co tam zrobił i oddać kasę jaką dostał. A różnica w cenie pomiędzy jednymi zawiasami a drugimi to ile mogła wynieść 300, 400 zł? Połasił się na grosze a stracił tysiące.

Co do wyboru pomiędzy tymi markami to chyba jedynie Blum produkuje coś w Polsce. Reszta tu tylko przywozi swój towar wyprodukowany "gdzieś". Więc niech go sobie produkują tam "gdzieś" i tam "gdzieś" sprzedają. Ja tam u nich mogę kupić tylko to czego nie produkuje Blum. I tyle w temacie.

A co do tego, że dostarczają oni okucia głównie do fabryk produkujących meble to dla mnie nie jest to wyznacznik jakości tylko wręcz przeciwnie bubla. Bo te meble to są buble.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 16:59 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Nie byłem na Pogodnej, pewnie nie miałem czasu. Z Hetticha stosuję tylko wingline, bo Blum nie ma:) Katalog mam chyba z przed 10 laty, bo w tej firmie, to chyba trzeba sobie kupić. No, a z Bluma jak chcę 2, to dają 2, a jak chcę 3, to dają 3. Nie widzę sensu zmieniać, czegoś co jest dobre na inne. Nawet nie mam na to czasu.

Podam dwa przykłady. Kiedyś kupowałem lakiery ICA i miałem dwie wpadki, z których jedna skończyła się nieprzyjemnie. Teraz stosuję Rennera i od 5 lat, jak narazie ok. Nie myślę zmieniać na inne. Drugi przykład. Kupiłem klej do okleiniarki (tańszy). Zapewniano mnie, że taki super, każdy go bierze. Na szczęście szybko zobaczyłem, że to szajs w porównaniu do tego co mam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 kwie 2019, 19:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:17
Posty: 9
Ja katalog wtedy wyrwałem. Ale nie są zbyt skorzy do rozdawania ich poza imprezami.

Omen pisze:
Bluhegra a ten Grass ma to po polsku, czy też tylko w jedynie "słusznych" językach: angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i obu chińskich no może też jeszcze po portugalsku?

A co do wyboru. Ci co do szuflad firmy x wciskają zaślepki np Bluma lub szuflady MB nazywają tak aby wyglądały na lepsze niż w rzeczywistości to są złodzieje. I takiego kogoś jak bym się o tym dowiedział że coś mi takiego wcisnął to puściłbym go z torbami. Osobiście znam przypadek kiedy wykonawca wcisnął w kuchnię tylko zawiasy FGV (wszystko miało być Blum), a wszystko inne zgodnie z umową tym Blumem było. I wiesz co się stało? Przegrał sprawę w sądzie, a co się z tym wiąże to musiał zwrócić koszty sądowe tej drugiej stronie. I musiał zabrać to wszystko co tam zrobił i oddać kasę jaką dostał. A różnica w cenie pomiędzy jednymi zawiasami a drugimi to ile mogła wynieść 300, 400 zł? Połasił się na grosze a stracił tysiące.

Co do wyboru pomiędzy tymi markami to chyba jedynie Blum produkuje coś w Polsce. Reszta tu tylko przywozi swój towar wyprodukowany "gdzieś". Więc niech go sobie produkują tam "gdzieś" i tam "gdzieś" sprzedają. Ja tam u nich mogę kupić tylko to czego nie produkuje Blum. I tyle w temacie.

A co do tego, że dostarczają oni okucia głównie do fabryk produkujących meble to dla mnie nie jest to wyznacznik jakości tylko wręcz przeciwnie bubla. Bo te meble to są buble.


Tu masz rację. Języka polskiego nie ma. Ale czy do wykresów i wymiarów potrzebny Ci język polski?

No się nie dziwię, że przegrał. Trafił na kumatego klienta. A ilu klientów ślepo wierzy w takie głupoty.

Blum z tego co wiem to tylko składa w Polsce. Zresztą jakie ma znaczenie gdzie to produkują w Europie. Tu nie chodzi o lokalny patriotyzm.

Trochę się zagoniłeś w róg bo Blum też sprzedaje po fabrykach, czy tzn producenci mają buble nie meble? Spójrz na może małą fabrykę Toncelli czy może lepszy przykład duży Hacker. Czy oni sprzedają buble?

_________________
BHG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 107 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group