TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
Post: 10 sie 2017, 21:11 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Ktoś coś słyszał, ktoś coś wie może na temat tej maszyny? Cenowo wygląda nieźle . Mówią że nie jest z Chin tylko Tajwanu... Nie wiem co o tym myśleć.. Sprzedawca to KMA nie wiem jakie mają opinie jeśli chodzi o serwis z ich strony.. wiele niewiadomych. Jakbym mi się udało sprzedać swojego SCM ME25 i dołożył to może by coś z tego wyszło:) Zawsze to ze wstępnym chociaż moja też ładnie klei (jak ładnie potniemy płytę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 21:50 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
ładni potniesz ale i tak minimalna szparka jest po podcinaku,okleiniarka ze wstępnym to likwiduje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 06:01 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Powiem ci że tylko na białej płycie jest to tak naprawdę widoczne. Na każdej innej nie ma za bardzo się do czego przyczepić.. Ale tak jak piszesz pewnie byłoby lepiej. ale głównie pytam o "producenta" tej okleinarki i firme MAM która to sprzedaje


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 06:05 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak nie widzisz, to nie kupuj. Po co.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 11:13 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
O serwisie za wiele nie usłyszysz bo praktycznie takowego nie ma...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 13:41 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
To znaczy. W jakim sensie nie ma serwisu...? Jak by się coś zadziało to mam sobie sam radzić ? Czy ktoś już coś od nich kupował KMA Maszyny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 19:57 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
A jak samochód byś kupywal .To wybrał byś chiński TATA czy sprawdzony wv?
A co to KMA juz nie sprzedają Stomana ?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 20:04 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
mają tez w ofercie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 20:52 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Przemula pisze:
A jak samochód byś kupywal .To wybrał byś chiński TATA czy sprawdzony wv?
A co to KMA juz nie sprzedają Stomana ?

widzisz... Głównym parametrem jest długość okleiniarki i wstępne frezowanie i w tej materii niestety nie ma zbyt dużego wyboru. Ta jest chyba najkrótsza jaką udało mi się znaleźć w rozsądnych pieniądzach. Dlatego twoje porównanie nie za bardzo do mnie trafia. Mam pilarkę, chinczyka z elektryką ( podnoszenie i pochył, także na podcinaku) i każdy kto ją ogląda jest zaskoczony jej trwałością i jakością. Raz wyregulowana pracuje cały czas tnąc bardzo dobrze już bardzo długo Tak że chińczyk i "chińczyk" mogą się sporo różnic. W dobie globalizacji i ciecia kosztów dużo producentów zamawia podzespoły w chinach. Pewnie że jestem sceptycznie nastawiony ale może podjadę i sprawdzę jak działa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 21:14 
Offline

Rejestracja: 05 paź 2015, 13:16
Posty: 475
to moze felder g360?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:12
Posty: 713
Lokalizacja: kuj-pom
KMA sprzedaje min. Bernardo, Holzmanna itd. Serwis nie istnieje, tzn. teoretycznie jest, bo nawet dodzwoniłem się do serwisu, ale na pytania o części i ew. przyjazd dostałem wymijające odpowiedzi i tłumaczenie nawałem pracy. Chodziło konkretnie o używaną strugarkę Bernardo.
Może dorobili się na tyle, że zaczęli iść w mniej ryżowe maszynki i serwis również poprawili, ale to ciągle firma ryżowa. Przy zakupie za większą gotówkę i w celu osiągnięcia lepszej jakości bym ich jeszcze omijał.

_________________
Pozdrawiam.
Sławek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 sie 2017, 22:29 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Galmat racja.Mam szlifierke do szkła chińska i sobie chwałę.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 sie 2017, 07:11 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Widziałem na zdjęciach i filmach tego G360 i jakoś do mnie nie przemawia... Poza tym wyjdzie drożej niż ten G-MAX 360. Jakoś do mnie nie przemawia ten ich system ustawiania "Quick Set" ...podkłądki z okleiny? Może to i proste i szybkie ale na zegarach wydaje się pewniejsze.Kolega ma feldera (co prawda bez wstępnego frezowania) i cały czas ma z nim jakieś problemy..Głównie z wałkiem klejowym ale nie tylko..Ja ze swoim SCM też słodko nie miałem ale wszystko mogłem zrobić przy nim we własnym zakresie. Były plastikowo-metalowe zębatki na wałku klejowym które wymieniłem na metalowe (obróciły się w środku .Zapłaciłem ślusarzowi parę złotych i zrobił mi jeszcze 2 na zapas) Pękł łańcuch napędowy pasa (koszt 30 zł) Poza tym jakieś drobiazgi typu pasek za 20 złotych no i serwis. Ponad 2kzł za wymianę pasa transportowego (był już wyciągnięty) ,nożyków w głowicach i "regulację" którą i tak później jeszcze poprawialiśmy. Tak że doprowadzenie maszyny do porządku też nieraz kosztuje. Teraz jak będę sprzedawał to przynajmniej ktoś kto kupi będzie jej używał bez problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2017, 10:27 
Offline

Rejestracja: 28 paź 2015, 19:17
Posty: 117
jeśli masz pieniądze to z okleiniarek polecam Hebrocka i tam przynajmniej serwis jest chyba najlepszy jaki spotkałem i z jakim miałem do czynienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 sie 2017, 11:10 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Obawiam się że najmniejszy Brandt ze wstępnym frezowaniem będzie dla mnie za duży. Tak jak pisałem wcześniej gabaryty i to z której strony będzie podawana okleina wyklucza sporo dostępnych okleiniarek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2017, 20:48 
Offline

Rejestracja: 15 sty 2017, 12:13
Posty: 43
Lokalizacja: mazowieckie
Zawód: samouk
witam
powiem tak, ja kupiłem w firmie KMA okleiniarkę casdadei, miała być z diamentowymi frezami były z węglików, reklamacja wysłana łaski nie robili i po ok miesiącu wymienili. Co do serwisu przychylam się, że jest kiepski. Jak po 2 latach zadzwoniłem to kazali słać maile (telefony najczęściej nikt nie odbierał lub standardowa formułką prosze o maila) . Wysłałem, że chciałbym wymienić piłki, frezy itp na nowe bo te są stępione.(miałbym je na zapas po ostrzeniu) Kazali mi przysłać numery katalogowe części. Mówię im, że nie wiem bo się na tym, nie znam, skoro podałem im nr i model okleiniarki to jako firma sprzedająca powinna posiadać wiedzę jakie częśći są w maszynie. Na mailach współpraca się skończyła uznałem, ze bez sensu. Załatwiłem sprawę w fabie. Tak, ze to typowa firma handlująca, sprzedać w ramach gwarancji jeszcze łaski nie zrobią a później to już dupa. Tak, że teraz maszyny szukam tylko w firmach z uznanym serwisem, wolę zapłacić drożej a mieć pewność, że ktoś przyjedzie nawet po gwarancji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group