TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
Post: 13 maja 2016, 21:25 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Puki co fronty z uchwytem frezowanym w mdfie robilem na GW makity 1.100 watt ale mysle cos mocniejszego i ewentualnie nie wiem czy nie lepiej cos takiego ? http://allegro.pl/frezarka-stolowa-doln ... 67455.html" onclick="window.open(this.href);return false; obecnie z myslą o uchwytach frezowanych w mdfie ale moze i do innych rzeczy by sie przydalo. Tylko nie wiem bo obecnie mam fajny duzy stolik z plyty na ktorym wygodnie mi sie frezuje te uchwyty, a ten stolik to mniej dygodny chyba i raczej wiaxalo by sie z przerabianiem. Wiec moze standardowo GW makita 2.200 watt i somorobka stolik ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2016, 07:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio jeśli przewidujesz częstsze robienie tego rodzaju uchwytów, to zainwestuj we frezarkę DW i frez do niej. Ustawisz raz i masz z głowy. Co do tej frezarki z allegro to sobie daruj bo się zamęczysz podczas pracy bo z daleka od niej ryżem zalatuje.

Oczywiście jak masz możliwość "poświęcić" frezarkę i zostawiasz ją "na zawsze" zamontowaną we własnej roboty stoliku to kup porządną. Zrób do tego dobry odciąg i działaj. W tym zastosowaniu to nawet ta najmocniejsza frezarka Festoola miała by sens. Ale nie ma potrzeby kupować tej konkretnej. Wystarczy, że moc frezarki będzie zgadzała się z tym co pisze o niej producent. A tu wszelkiego rodzaju "firmowe" chinole się do niczego nie nadają. Oczywiście bardzo dużo narzędzi jest produkowane w P.R.C. ale dobra marka daje gwarancję dobrze działającej maszyny. Chińczycy też dobrze nieskomplikowane rzeczy produkują na sprzedaż ale to nie są te zakłady nastawione na masówkę na eksport.
Zresztą to nie tylko w Chinach, u nas też są firmy produkujące i sprzedające badziew. Jak to mówią: Cena Czyni Cuda


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2016, 14:09 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Chętnie bym zainwestował ale nie mogę bo m2 nie puszczają nawet tamta ryżowa maszynka mi się średnio widziała. Ta którą obecnie używam samoróbka w tej chwili leży tuż pod sufitem (blacik) a frezarka na półce, czyli praktycznie miejsca w ogóle nie zajmuje.
Teraz myślę o tej makicie rp2300fcxj i stolik sam zrobię, a kiedyś jak by było więcej m2 to na stałe mogę zamontowac do stolika bo i tak mam RP1110C. 1100watt ma I daje radę ale trochę się męczy dlatego chce coś mocniejszego. Chciałem z Celmy bo jak pisałem preferuje polskie, ale celma ma tylko jeden model który się nie podoba.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2016, 17:55 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Przejezdzaj uchwyt na kilka razy. Ja festoolem robilem na 3 przejscia.

Na Cyflexie tez robie na 3.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2016, 07:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio pisze:
[…]ł ale nie mogę bo m2 nie puszczają[…]
To masz inne rozwiązanie. Nie wiem jaki masz stół do składania. Ale jeśli to nie jest jakiś taki co go można łatwo zdemontować to zrób sobie frezarkę w stole roboczym. Oczywiście jest tu pewne utrudnienie w porównaniu do zwykłej DW, bo do pracy na stole będziesz musiał zdemontować górę. Spowoduje to, że za każdym razem musisz ustawiać od nowa. Ale znika Ci wtedy problem braku miejsca. A blat roboczy we frezarce masz bardzo duży. Na przykład coś w tym stylu tyko zamiast wózka jest szafka w której zrobiona jest frezarka, a po bokach dwa przedłużenia stołu. Które w razie potrzeby będziesz mógł zdemontować. https://youtu.be/lHFSEom0PE0?t=2m42s Po włączeniu linka trzeba spauzować film ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 maja 2016, 07:36 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Cyflex powinien na raz.
JA robie na 3 razy ale jednak jak nie bede męczył narzędzia zbyt słabego to dłużej pochodzi. Puki co żadne mi sie jeszcze nie popsuło.

Omen. Dwa dni temu zamontowałem drukarke do stołu pod blatem. Ale mam jeszcze trochę miejsca z tyłu stołu. Chyba bedzie to dobre rozwiązanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2016, 20:23 
Offline

Rejestracja: 29 mar 2015, 20:16
Posty: 218
Lokalizacja: Stary Jaromierz
Zawód: stolarz
Specjalizacja: drewno lite
Kupiłem kilka dni temu frezarkę dzięki której powstał ten temat. Przeznaczona ma być do łamania kantów przy drobnych elementach o długości do 20 cm. I myślę, że się nada. Ale myślę też, że do niczego innego się jej nie użyje. Zastosowanie o którym pisze Danio jak dla mnie nie wchodzi w grę. Jakość trochę poniżej klasycznej chińszczyzny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 cze 2016, 20:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 16:17
Posty: 1745
Danio pisze:
Cyflex powinien na raz.

Nie powinien, chcesz frezem palcowym wybierać na raz ok 38 mm ?

_________________
Da mihi animas, caetera tolle


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 08:29 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Wracam do tematu frezarki DW lub GW do uchwytów frezowanych w MDFie. I pytanie, czy DW na silniku indukcyjnym nie jest dużo cichsza niż GW ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 17:34 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
A co, chcesz frezować w niedziele ?

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 19:22 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Zaletą frezarki z silnikiem indukcyjnym będzie fakt braku szczotek i wycierania wirnika. Ale głośność silnika nie ma znaczenia przy frezarce bo i tak największy hałas pochodzi ze skrawania a nie z obracania się silnika.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 20:23 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
A czy nie jest tak że przy malych frezach trzpieniowych najwiekszy halas oddaje silnik, a dopiero gdy sa duze frezy glowicowe to wtedy one oddaja wiekszy halas ? Nie lubie halasu i jak by byla mozliwosc to by mi sie tak podobalo, no ale jak musi byc glosno to juz trudno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 sie 2017, 20:47 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
To kup i jedno i drugie i sam zobaczysz. Albo kup ochronniki nauszne i wybierz tańszą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 19:42 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Znalazłem w sieci dwie frezarki stolikowe: SCHEPPACH HF50 i PROMA SF-40. Ktoś może używał? Czymś się różnią te frezarki? Gdzieś czytałem o dwóch biegach w SCHEPPACH (?), PROMA ma niby żeliwny stolik i jest cięższa o 10 kg. Nie chciałbym polegać na internetowych opisach, czasem błędnych. Nada się takie coś do np. spodów legrabox czy małych serii podchwytów w mdf?

Mam dużo frezów trzpieniowych 8-12mm i pracuje głównie górnowrzecionówką w płycie wiórowej.
Czy na stacjonarnej chińskiej bernardo, holzkraft, cormak da radę pofrezować w płycie - niektóre mają możliwość montowania frezów trzpieniowych, ale nie do końca rozumiem jak będzie z obrotami bo maks. w takich maszynach to 9 tys. (czy nie wpływa to na jakość?).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 19:51 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Co Wy z tymi chinolami zaczynacie? Co drugi temat na forum o maszynach, to o chinolach. Macie za dużo kasy? Jeszcze bym zrozumiał, żeby to było na jedną robotę, czy raz na kwartał po 15 minut.
Kupcie markową używaną, zróbcie przegląd techniczny i macie spokój na lata.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 20:11 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
a pisali, że niemieckie :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 20:14 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Żartownisie. Niemcy, to najwyżej naklejkę dają i kasę za nią biorą.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 20:46 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Kupowałeś kiedyś zagłębiarkę Scheppach, no i od razu założyłem, że jak elita używa to na pewno górna półka :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2020, 21:55 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Kupowałem do jednej pracy u klienta. Potem użyłem ją jeszcze ze dwa razy. Dała radę, ale szału nie ma. Oczywiście "firmowa" piła była do wyrzucenia jeszcze przed odpaleniem.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group