TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lip 2016, 16:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Laser jest bardzo przydatny. SETA, dlaczego uwazasz ze jest inaczej.?

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2016, 19:41 
Offline

Rejestracja: 26 mar 2016, 19:38
Posty: 156
Posiadam makitę 1216l. Jest to większa wersja 1018l z tarczą 305mm.Tak jak zostało napisane słaby odciąg , a co do lasera , to jest pokrętło do regulacji ( prawa lub lewa strona tarczy ).Ogólnie dobry sprzęt . Mam do niej wózek , który fajnie się sprawdza przy cięciu długich elementów oraz usprawnia mobilność tego sprzętu ze względu na dość spore gabaryty . Przy ogrodówce rewelacja. Ja z kolei zajmuję się tylko meblami i dlatego zaczynam rozglądać się za czymś mniejszym .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2016, 21:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Jenot pisze:
Laser jest bardzo przydatny. SETA, dlaczego uwazasz ze jest inaczej.?

ircos napisał, że minusem tego modelu Makity jest laser i oświetlenie. No to radzę Mu jak się tego pozbyć. ;)

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2016, 21:32 
Offline

Rejestracja: 08 lip 2015, 10:08
Posty: 5
Może źle się wyraziłem, chodziło o to że laser jest tak umiejscowiony że podczas cięcia wilgotnego drewna mokre trociny szybko go zatykają, tak wyczytałem


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2016, 07:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 sty 2014, 20:08
Posty: 187
Zawód: budowlaniec
Specjalizacja: ogrodówka
tak jest też w mojej metabo ...
W nowym modelu juz laser przenieśli w inne miejsce


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2016, 17:07 
Offline
Administrator

Rejestracja: 05 maja 2013, 22:01
Posty: 242
Lokalizacja: Poznań
ircos pisze:
nie bardzo wiem na co zwrócić uwage


Najlepiej na sztywność i precyzję prowadzenia, tak mi zawsze doradzali koledzy ;-)
Ogólnie masz kilka sposobów prowadzenia samego zespołu piły. Jeśli nie możesz pomacać narzędzia przed zakupem, to zwróć uwagę na fotkę poniżej - niektóre rozwiązania są mniej, inne bardziej "giętkie".

Jak dla mnie najbardziej precyzyjne są takie, jak na fotce z dewaltem i vanderem.


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2016, 18:26 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Mamy dwie nowe Bosha. Jedna większa, druga mniejsza. Po pół roku naprawdę ładnie chodzą.
Stara Elecra Becum odpoczywa w szafce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 08:12 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Z tańszych ukośnic można zerknąć na https://www.metabo.com/pl/pl/maszyny/pi ... powka.html. Ukośnica ta ma ruchome ramiona (patent kupiony przez metabo od festool) Ma laser od kapexsa i wiele zapożyczonych rozwiązań. Wiadomo to nie bedzie festool ale wydaje mi się że maszyna warta wydanej złotówki.
Już nie długo wejdzie nowy kapex połączony symetrykiem festool. Będzie mniejszy i lżejszy od kapexa a zarazem miał funkcje ustawiania ramion.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 11:11 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Powiem ci że naprawdę ciekawa opcja... Też powinienem wymienić już swoje wysłużone metabo na cos nowszego i skłaniałem się do Kapexa ale teraz to wziąłbym tę z twojego linka. Nie spieszy mi się co prawda i mogę poczekac jak piszesz na nowego festoola ale ciekawe kiedy on sie pokaże..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 12:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 lip 2016, 16:15
Posty: 73
Lokalizacja: Mszanna
Zawód: Stolarz/Projektant
Specjalizacja: schody
ja mam ls1018l i tak porównuje ja z tym metabo to całkiem daje rade metabo ciekawa opcja


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 16:42 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Jeśli chodzi o niebieskie to wkrętarka jest ok (niebieska) ale akumulatory to z racji tego że są NiCd to niestety dość szybko mi wysiadły..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 20:39 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Przy wyborze ukośnicy trzeba sobie zadać pytanie o jaką dokładność chodzi. Bosch ma standardowo odchyłkę od kąta bo tak był projektowany do budowlanki. Metabo i makita sa oki ale ich precyzja wypada przy festool blado a nawet źle. Pracowałem na makicie, metabo i wybrałem kapexa. Ciecie ta maszyna to przyjemność przy zachowaniu idealnego kąta i wszystkich wymiarów. Ale aby nie było tak kolorowo to kapexy wytrzymuja od 2 do 4 max 5 lat i siadają w zależnosci od stopnia intensywności użytkowania. Ja już przerobiłem trzy. Wszystkie siadały z jednego powodu "wytarcia twornika". Jak ktoś pomyśli tak jak ja to można użytkować co 3 lata nowego kapexa bez wydatku złotówki. Ja tak robię i nie zamierzam zmienić marki bo nie ma konkurencji.
Proszę nie mylić nowego kapexa z używką to są różne maszyny.
Dodatkowo dopowiem maszyna super precyzyjna dla stolarza dbającego o swoje maszyny, nie dla amatora, cieśli, majsterkowicza czy gościa co będzie ciął co popadnie.
Tarcze do niej super drogie a inne to już nie to.
Serwis przez trzy lata obejmuje wszytko łącznie z kradzieżą więc naprawdę warto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 21:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Narzędzia Festool są kosztowną inwestycją, a ci, którzy kupują zazwyczaj mają tendencję, by przekonać siebie i innych, że ich zakupy są dobrze uzasadnione. Festool został pomyślany jako system, najlepiej mieć wszystkie narzędzia wtedy jedno do drugiego pasuje jak klocki lego.
Każda grupa użytkowników ma swoje ulubione elektronarzędzia jest Bosch, Dewalt, Milwaukee, Makita, Hitachi i z dwadzieścia innych firm,i są fani Festool-a, oni nawet mają własne strony internetowe.
Chciałbym wiedzieć jakie może mieć, dla amatora, uzasadnione zastosowanie Kapex, żeby dać 5K ?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2016, 22:05 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Przecież napisałem że to sprzęt nie dla amatora.

Jeżeli ktoś kupuje festoola po to aby przycinać stopnie po długości lub deski, fryzy Bóg wie co jeszcze pod kątem prostym ewentualnie 45. To wyrzucił pieniądze w błoto bo do tego będzie najlepszy Bosch.
Kapex to precyzyjne narzędzie do precyzyjnych prac. Docinane gzymsów, listew ozdobnych o wysokości 12cm 10cm, ramki do frontów itp. Brak wyszczerbień, łatwość obsługi powtarzalność cięć, dobry serwis i 3 lata z grzywki że bedzie pracować na nas a nie my na nią.

[Nie pisz posta pod postem. Na edycję masz 15 minut - Reg. 7d, Paweł]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 09:06 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Dla kogoś kto jeździ z maszyną na montaże waga ma znaczenie. Kapex jest lżejszy w porównaniu z innymi, i to sporo, od Boscha ok.7kg. W USA można ze sklepu wypożyczyć np. Boscha i Kapexa na 30 dni, wypróbować i oddać tą która nie odpowiada użytkownikowi.
Co ciekawe, na forach nigdy nie spotkałem się z polecaniem wiertarek Festoola, coś z nimi nie tak?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 09:44 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
Po co przy meblach wiertarka za 1500 zł? Żeby świrować przed klientami?
Ja kiedyś, jeszcze jak pracowałem na etacie, kupiłem sobie do zabawy trochę sprzętu Skil'a. Pilarkę, wyrzynarkę, szlifierkę, młot udarowy i coś tam jeszcze. Wszystko oprócz młota zakończyło już dawno żywot. Młot służy mi do dziś, mimo że ma jakieś 10 lat i wygląda jak nieszczęście. Ale ja wiercę pewnie średnio ze 30 dziur miesięcznie, więc po co mi wiertarka festoola? Póki co mam co robić z kasą.

Do wiercenia bez udaru mam taką miniaturową makitę za jakieś 300 zł. Ale też ma życie raczej lekkie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 18:29 
Offline
Administrator

Rejestracja: 05 maja 2013, 22:01
Posty: 242
Lokalizacja: Poznań
Jelina pisze:
Ale ja wiercę pewnie średnio ze 30 dziur miesięcznie, więc po co mi wiertarka festoola


Z tego samego powodu, dla którego ludzie kupują nowego VW Golfa, żeby jeździć nim do pracy, chociaż mogą równie dobrze kupić Dacię Logan ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 18:39 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
Gdybym jeździł samochodem 2 razy w miesiącu po bułki do żabki, to pewnie bym wziął dacię.

A tak poważnie, to dacia daster do bardzo przyzwoity samochód za te pieniązki ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 18:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 15:26
Posty: 1215
Lokalizacja: podbeskidzie
Specjalizacja: Liczy się ilość , a na jakość się liczy
Używam tej ukosnicy od kilku lat. Głównie do profili alu , polecam . A gdybym miał 2 razy w tygodniu po bułki jeździć jakimś loganem czy coś to bym wolał kupić se wypiekacz do chleba rotfl

_________________
Życia nie przewidzisz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 18:54 
Offline
Administrator

Rejestracja: 05 maja 2013, 22:01
Posty: 242
Lokalizacja: Poznań
Jelina pisze:
Gdybym jeździł samochodem 2 razy w miesiącu po bułki do żabki


Celowo napisałem "do pracy". Rozumiem, że ten ktoś jest piekarzem i tylko dogląda interesu? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 20:10 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Fakt... Niektórzy są "festolnięci" (ja też się do nich zaliczam:) i nic się na to nie poradzi . Taka kosztowna choroba i tyle :) Dobrze że "leki " na tę przypadłość nie są sprzedawane na receptę..choć z drugiej strony może NFZ może by coś refundował jakby były na receptę :) a tak... Trzeba płacić furmankę złota za byle gadżet z logo... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 20:20 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Andrzej pisze:
Dla kogoś kto jeździ z maszyną na montaże waga ma znaczenie. Kapex jest lżejszy w porównaniu z innymi, i to sporo, od Boscha ok.7kg. W USA można ze sklepu wypożyczyć np. Boscha i Kapexa na 30 dni, wypróbować i oddać tą która nie odpowiada użytkownikowi.
Co ciekawe, na forach nigdy nie spotkałem się z polecaniem wiertarek Festoola, coś z nimi nie tak?

W festoolu możesz kupić narzędzie i masz 14 dni o ile nie więcej na oddanie maszyny bez powodu. Możesz tą maszyną orać i oddać bo skończyłeś robotę i ci nie pasuje.
Co do wiertarek to po co komu tak wielkie ustrojstwo w dobie wiertarko-wkrętarek. Pdc18 jest wiertarką która kreci się z prędkością 3500 obrotów jest bardzo mocną wkrętarką 70nm i ma udar do wiercenia w cegle betonie itp. Do tego nie ma kabla i jest lżejsza bardziej poręczna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 20:58 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
14 dni na zwrot bez podawania przyczyn. Jak w zeszłym tygodniu rejestrowałem nową wkrętarkę( A co ? !! kto festolniętemu zabroni :) to tam wyczytałem. A co do wkrętarek.. Ja mam ich kilka i jestem zadowolony.:) Teraz jeszcze ten kapex chodzi za mną....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 21:05 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Galmat poczekaj na nowego do jesieni. On już jest na testach. Szkopy się już nim bawią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
kubik pisze:
masz 14 dni o ile nie więcej na oddanie maszyny bez powodu. Możesz tą maszyną orać i oddać bo skończyłeś robotę i ci nie pasuje.


Nie ma w niej czipa który podaje ilość roboczo-godzin?

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 21:18 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Napisałem możesz orać 24 h na dobę. Przypylenia lekkie otarcia mile widziane, jednym słowem normalne uzytkowanie( nie mylić z katowaniem) Ostatnio na budowie Panowie od glazury nie mieli czym ciąć kafli ponad metrowych. Doradziłem i aby sobie kupili DSC z łatą. Tak zrobili a jak skończyli prace na budowie, oddali.Troszkę mnie zapalili bo to mój przedstawiciel ich obsługiwał nooo ale. Darmowa wypożyczalnia. Tyle że tylko raz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 21:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
W markecie coś takiego jest, ale u Festool-a?
Chyba jednak to tak nie działa.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 21:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wkretarki biore w promocji Bluma na szuflady, ktore i tak musialbym kupic:) Jakis czas temu wzialem 2 male z Boscha. Wbudowany aku, ale blyskawicznie sie laduje. Mala, poreczna, super sprawa. W przyszlym tygodniu znow beda w promocji Bluma wkretarki Boscha. Tym razem 2 aku. Jak beda takie jak ta poprzednia, to biore dwa zestawy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2016, 23:47 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Andrzeju zanim coś napiszesz poczytaj na stronie fetool jest wszystko. Jak pisze że można to można.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 wrz 2016, 00:53 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2015, 17:50
Posty: 387
PBstol pisze:
Jak beda takie jak ta poprzednia, to biore dwa zestawy.


Tym razem będą wkrętarki, a nie zabawki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group