TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
Post: 09 lut 2018, 20:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Są tacy, jak widzą Festoola to się dziwnie zachowują, przypominają mi w tym mojego psa. On jak widzi smycz to by poleciał na spacer nawet z gangiem wietnamskich kucharzy.

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2018, 21:43 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
Andrzej a ty nie lubisz mieć czegoś co dla ciebie jest fajne, dobre ulubione czy jak tam. Każdy z nas chciałby mieć dobre auto, fajny ciuch , dom itp itd. Są też tacy co lubią pracować na narzędziach co cieszą nic w tym złego .
Są tacy co kupują pilarki formatowe za +50000 a są tacy co mają za 20000. I wszyscy sobie radzą i robią meble.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2018, 14:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Taka jest natura ludzka, od dziecka kłócimy się i bijemy o rzeczy. W psychologii nazywa się to efektem posiadania. Nasze własne rzeczy mają dla nas większą wartość niż dla innych, ważne jest co inni sądzą o naszych dobrach. Lubimy markowe rzeczy dlatego, że są ekskluzywne i drogie, ferrari, rolex, armani, mało kto może sobie na taki luksus pozwolić.
Idealnym przykładem są homary i ostrygi serwowane w drogich restauracjach, a jeszcze niedawno były uznawane za jedzenie chłopów, homarami nawożono pola i karmiono więźniów. Z czasem, wszystko traci swoją wyjątkowość.

Nic mi do tego, co kto kupuje.
Ja wolę klasę średnią, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na poszukiwanie doświadczeń, przeżycia cieszą dłużej. ;)

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2018, 16:07 
Offline

Rejestracja: 19 lip 2015, 13:00
Posty: 678
Lokalizacja: Wrocław, Dolny Śląsk
Zawód: ekonomista, stolarz
Specjalizacja: schody,meble,drzwi
I to właśnie jest piękne w życiu i naszej naturze że jesteśmy różni. Czym by było nasze życie jak wszyscy byli by jednakowi bez własnych upodobań i odmienności.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 lut 2018, 16:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Dokładnie. Czyli reasumując ukośnica Bosch najlepsza :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 lut 2018, 06:10 
Offline

Rejestracja: 04 wrz 2015, 20:42
Posty: 151
Lokalizacja: Wadowice
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Schody, balustrady
My mamy kapeksa 120 UG, wykonujemy tylko schody - czyli drewno twarde, po 2,5 roku zastanawiam się czy to był dobry zakup. Co prawda pilarka jest katowana ale 2 razy serwis zaliczyła (oczywiście w najmniej odpowiednich momentach). Nie mam porównania z inną markową ukośnicą. Na dzień dzisiejszy zastanawiałbym się także nad Boschem, a dokładniej chciałbym zobaczyć jak wygląda w akcji.
Tak jak ktoś pisał - pierwszy rok śmigała bez zarzutu, oczywiście tylko na dedykowanych tarczach, a potem gdzieś ta precyzja zniknęła, laser wg mnie ucieka od lini cięcia, a kąty też nie te tylko już wiemy jak to korygować ale czasem wkurw.. człowieka takie pierdo..... z pilarką za 7k. Z serwisu zawsze wracał z próbką testów kątów, tylko że w MDF a jak wiadomo w takim materiale to bez oporu pójdzie. Nawet zastanawiałem się że jeśli będzie jechał znowu do serwisu spakuję im moją próbkę z dębu lub jesiona o grubości 4cm żeby mi na tym elemencie kąty sprawdzili.
Jeżeli chodzi o transport i rozkaładanie to napewno fajna sprawa szybko i sprawnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2018, 12:46 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Koledzy, czy ktoś wie coś na temat jak się sprawdza ukośnica metabo kgs 305m? Potrzebuje taką, która poradzi sobie z cokołami 10 cm.

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2018, 13:49 
Offline

Rejestracja: 07 sty 2017, 18:06
Posty: 49
Stol Art czy tego bosch-a gcm 12 gdl masz może razem ze stolikiem na kółkach? Sprzęt wygląda interesująco, ale jak patrze na wagę zestawu to trochę mnie to przeraża :shock:

_________________
Dwie najtwardsze rzeczy na świecie? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 lut 2018, 15:49 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Tak, bez stolika ten sprzęt nie ma racji bytu. Waga jest spora, ale sam jestem w stanie wtargać cały zestaw do auta. Raz nawet wciągałem ukośnicę na piętro pasem transportowym, bo nie chciało mi się wchodzić z nią po drabinie ;) Też się da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 lip 2018, 14:15 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Co myślicie o takiej ukosnicy
https://www.axminster.co.uk/bosch-gcm-3 ... m-ax981246
Oraz czy macie doświadczenia z zakupami w axminsterze?
Jak z fakturą i vatem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2019, 21:35 
Offline

Rejestracja: 14 lut 2016, 10:05
Posty: 118
potrzebuje przecinarkę, ukośnice do profili aluminiowych. głównie profile do drzwi przesuwnych i listwy korytkowe, czyli małe przekroje.
przez lata był mi zbędny klamot a teraz przyszedł czas głównie ze względu na listwy korytkowe. czyli ważne żeby kąt 90 był.
Możecie coś polecić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 maja 2019, 22:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Do takich dupereli kup najtańszą. Do tego piła do aluminium.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2019, 16:49 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Witam.

Chciałbym ukosnice która przede wszystkim trzyma kąty. Mam ręczną na prowadnicach ale była za 100zł i to jest tragedia. Ostatnio kupiłem skrzynkę ale piłę mam za wąską i też jest z tymi 45° różnie.
Służyłaby raczej do amatorskich zajęć Np. chcę sobie zrobić stolik, jakiś regał może półki lub szafki w warsztaciku. Myślałem nad silnikiem 1800W ale nie wiem czy w takim przypadku jest sens. Chciałbym żeby też trochę długo posłużyła bo często wpadam na jakieś "głupie" pomysły, więc nie co mi przyjdzie do głowy za np. Rok. Fajnie by było gdyby była też w stanie ciąć jakieś niewielkie listewki nie tylko szerokie deski.
Mam do wydania max 1500 zł.

A oto propozycje:

BOSCH PROFESSIONAL GCM 10S
https://mediartvagd.in.net/ukosnice/251 ... -10-s.html
Jeden zachwalał mówiąc że kąty trzyma.

HOLZMANN KAP 305 JL
https://robo-kop.com.pl/s/1793-26754-0- ... uwem-.html

DeWalt DWS773
https://www.castorama.pl/pilarka-ukosow ... 01090.html

AEG PS 254 L
https://mediartvagd.in.net/ukosnice/251 ... 254-l.html

Chciałbym żeby się wypowiedziały osoby które faktycznie na nich pracowały przez dłuższy czas ;)
Oczywiście można zgłaszać własne propozycje byle do 1500zł.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2019, 18:25 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
a nie można użyć formatówki i pochylić tylko tarczę 45 stopni ? - kąt trzyma a koszt mieści się w zakładanym budżecie ( koszt samej piły )

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2019, 18:36 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Nie wiem czy tam jest możliwość pochylania tarczy :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2019, 18:57 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2017, 18:25
Posty: 1022
Lokalizacja: Olsztyn
Specjalizacja: meble … czyli manufaktura na zamówienie :-)
wydaje mi się, że to najprostsze rozwiązanie - chyba, że chodzi o sprzęt przenośny - żeby zabrać do klienta czy coś w tym stylu

_________________
"zawsze wydaje się , że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione"
Nelson Mandela


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 wrz 2019, 19:12 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Nie. Chciałbym go na stało w jednym miejscu. Chociaż... Może faktycznie się nad tym zastanowię szczególnie że mój blat ma niecałe 50cm szerokości :/
Tylko problem jest taki że jest bardzo mało pił z możliwością cięcia pod kątem 45°
Masz może jakieś godne polecenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2019, 19:31 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Witam. Pojechałem dzisiaj do sklepu aby sprawdzić ukośnice i od razu zaznaczam że pojechałrm tam tylko z kątownikiem i mierzyłem kąty 90° w pionie jak i poziomie, 45° niestety nie miałem jak sprawdzić. Na początku zrobiła na mnie dobre wrażenie piła evolution 216mm jest sztywna kąty trzyma. Następnie z Castorama eubauer...
Jakoś tak również 216mm i również poprawnie trzymały kąty. Później poszedłem do Juli i tam naprawdę się pozytywnie zaskoczyłem Ryobi. Kąty proste poprawnie, nie ma luzów, niestety był model na baterię więc sobie podarowałem. Sprawdziłem jeszcze Bosha ale co ciekawe kątów nie trzymał. Na koniec sprawdziłem DWS 773 kąty trzyma jak najbardziej piła się nie telepie ponieważ posuw jest pionowy, dodatkowo chowa się w obudowie więc nadaje się do niewielkich warsztatów. Niestety osłona piły jest tak zrobiona że obawiam się że po pewnym czasie może się urwać i również rączka jest pionowo co może być odrobinę niewygodne. Jednakowoż postanowiłem kupić DWS-a A więc może za jakiś czas zrobię dokładniejsze omówienie. Pozdrawiam.
Modyfikuj wiadomość


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 wrz 2019, 21:02 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
No właśnie. Tanie ukosnice. Każdej czegoś brakuje. Jednej kąta, drugiej sztywności, trzeciej mocy, czwartej....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2019, 11:16 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Możesz mierzyć, warzyć i tak w każdym pudełku będzie inaczej ustawiona, a może da się korygować kąty? W niektórych markach jest przyłącze do odsysania, a wióry i tak lecą gdzie indziej, odpadają elementy typu oczka od laserów, tego nie sprawdzisz w sklepie. Jak kupisz i tak będziesz zachwycony, bo każdy swoje chwali, prędzej czy później i tak skończysz na czymś typu kapex ks 120 albo bosch gdl 12 gcm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2019, 16:13 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Podobno w dewalcie coś jest do regulacji..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 wrz 2019, 17:42 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
W prawie każdej jest.....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2019, 21:10 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Witam. Trochę to trwało ale w końcu kupiłem ukośnice :)
Przed samym zakupem usłyszałem o Vanderze VUD707 i makicie LS0815FL. Jak wiecie wcześniej się zastanawiałem nad dewaltem. Wszystkie cenowo podobne. Poogladalem dwie recenzje na Yt tych dwóch nowych i zdecydowałem się na Vandera.
Muszę przyznać że nie żałuję. Na allegro jest kilka wariatów w tej samej cenie z jakimiś narzędziami, ja akurat wziąłem z kątownikiem. Swoją drogą kąta nie trzyma ale ma całkiem dużo innych ciekawych i przydatnych zastosowań. Piła przyszła w dwa dni. Waży 20kg. Ma tarcze 305 więc dosyć spora, aczkolwiek bardzo dużym plusem jest to że szyny z posuwu są nieruchome i przemieszcza się sama tarcza z silnikiem. Dzięki temu można ją zmieścić w niewielkim warsztacie. Wystarczy jej stół 60. Ja mam warsztat szeroki na 120cm i nie ma problemu z miejscem ;). Wg producenta można nią ciąć profile aluminiowe i chyba jest to prawda bo nie ma wysokich obrotów tylko 4600 jeśli dobrze pamiętam i silnik 2000W (dobrze radzę używać jej w słuchawkach bo niesamowicie głośna, przynajmniej dla mnie). Posiada laser (A raczej dwie wiązki lasera i tercza idzie dokładnie pomiędzy nimi) i jak na początku wydawało mi się że to nie będzie aż tak konieczne tak teraz uważam że jest to niesamowicie przydatne. Jak z kątami? To jest chyba najważniejsze. Można ją ustawić co do kąta tzn. Jest taka możliwość ale nie mam tak dobregą kątownika i materiału żeby sprawdzać czy trzyma każdy pojedynczy stopień. Owszem ustawienia fabrycznie nie muszą się zgadzać ale jeśli ktoś posiada dobry kątownik to może wszystko sobie ustawić. Dodatkowo można sobie strzałkę wskazującą przesuwać że jeśli się już kąt ustawi zgodnie z kątownikiem to się blokuje strzałkę i potem już nie ma problemu. Z kątem 45 jest tak że u mnie aby był zachowany trzeba dać na 44.5. Niestety nie mam kątownika pod takim skosem więc ustawiłem to metodą prób i błędów. Pionowo też można ustawiać skos ale tego akurat nie sprawdzałem. Jeżeli są jeszcze jakieś pytania to proszę zadawać. Chętnie odpowiem. W cenie 1200 zł polecam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2019, 21:27 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Cena Czyni Cuda. :D Chińczyk z Rzeszowa, czyli jak się uda, to będzie działać.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2019, 22:58 
Offline

Rejestracja: 01 wrz 2019, 13:26
Posty: 19
Ej. Mi tam działa i nie mam na co narzekać ;) a czy chińczyk... Nwm. Całkiem solidnie jest wykonana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 gru 2019, 23:07 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Chińczyk na 99%. 1% że Tajwan. Przecież nie Polska.
Moja ukośnica (Elu) działa bez problemu 23 lata. Wtedy kosztowała niecałe 3 tys zł. Zobaczymy co powiesz o swojej za 3 lata.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 176 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group