TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 08:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 paź 2017, 18:45 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Witam serdecznie. Temat dotyczy urządzeń z rodziny makity. Czy używacie? Jakie macie wrażenia ? Co japońskim konstruktorom się wg. Was udało a co jest nietrafione.
Ja osobiście jestem wielkim fanem tych urządzeń, skradły moje serce dzięki rozwiązaniom. Osobiście posiadam 6 wkrętarek (w tym 3 kluczowe) mlotowiertarke, wyrzynarkę, lamelownice i dwa flexy. Kilka z nich ma już skończone 3 lata doświadczenia w firmie i sprawują się znakomicie.
Co zauważyłem i na co radzę zwracać uwagę przy zakupie.
Przede wszystkim kraj pochodzenia urządzenia. Na allegro większość przypadków pochodzi z Chin. Warto przed zakupem się tego dowiedzieć. Również kompletacja zestawu. Zdarzyło mi się dostać jeden akumulator made in Japan ale dwa już były made in Tajwan... To samo tyczy się ładowarki, te z przezroczysta osłona złącza są japońskie natomiast te z zieloną są chińskie.
A także kompatybilność sprzętu np jeden z flexow jest kompatybilny z 4.0ah a drugi już niestety nie... Podobna sytuacja jest z jedną z wkrętarek i lamelownica! Więc trzeba uważać jak jeden zestaw zostaje na warsztacie a drugi jest na montażu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 18:49 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
kolego, źle trafiłeś. To jest forum stolarskie i tu wszyscy mają festoole


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 18:53 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Festoole też mam ale jakoś nie leżą mi w ręce wkrętarki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 19:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 gru 2014, 16:29
Posty: 611
Lokalizacja: Beskid Żywiecki
Zawód: Byłem pilorzem :D
Nie wszyscy. Ja mam makite. I np Hitachi, a nawet Parkside z Lidla. Pracuje głowa i ręce, to co w nich się trzyma to dekoracja :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 19:35 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 799
Lokalizacja: Mazoffshe
A czy w przypadku makity robi różnicę japan a tajwan?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 20:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
A ja jak zwykle odbiegając od tematu napiszę o czymś trochę innym. Niedawno zacząłem przekonywać się do Makity. Pomimo fatalnej przygody z wiertarką bezudarową kupiłem niedawno szlifierkę mimośrodową ( tą największą, podobną do Rotexa) i odkurzacz. A w zasadzie odkurzacze, bo mam teraz 3 nowe i każdy inny. Myślałem że wszyscy rzucą sie na starmixa 1635 a tu proszę, wszyscy chwalą Makitę że lekka, że dobrze ciągnie i przede wszystkim, że ma adapter który bez problemu łączy się zarówno ze szlifierką Makity jak i urządzeniami festoola. Teraz szukając jakiegoś sprzętu na pewno zwrócę uwagę na tą firmę pomimo tego, że wcześniej kompletnie ją ignorowałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:16 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1565
Jeśli piszemy nie w temacie, to ja bardzo chwalę zagłębiarkę z makity. Na kablu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:18 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 21:14
Posty: 302
Te małe odkurzacze to do większości firm bosche czy inne makity robi jeden producent, a różnią się tylko naklejką i kolorami... czasami trochę inne wzory plastików dla niepoznaki ale w środku wszystko to samo.
Mam boscha gas automata tego najmniejszego 15l i jak za cenę 600zł bodajże, również jestem z niego bardzo zadowolony, malutki, lekki, poręczny i bez problemu wyciąga z rotexa czy domino. A i na busa nie problem wrzucić.
Festool z tego co wiem ma swoją linię odkurzaczy i mają swoje patenty ale tu się nie wypowiem, bo nie używałem, chociaż słyszałem niepochlebne opinie o nich, a cena masakryczna.

Z makity mam wyrzynarkę 7 letnią, katowana na dębinie, buku i skubana nie chce paść


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:26 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Makita ma tanie częsci.Polerka która mi się spaliła coś za 1200zł.Za stojan zapłaciłem około 240zł.Praca nią to przyjemność.Sprzęt dobry ale nie wybacza błędów obsługi.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Widać różnicę w jakości jeśli chodzi o wykończenie obudowy. Przy szlifierce po dniu użytkowania zaczęła odklejać się guma na której trzyma się dłoń. Niby drobnostka, ale widać tu dbałość o detale. Nie bawiłem się w reklamacje bo jak spojrzałem w jaki sposób guma jest zamocowana to uznałem że lepiej to przykleić niż odsyłać by powtykali gumowe gluty średnicy 0.5mm w otwory. I tak za chwilę by wypadły.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:36 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Niestety odpadające gumy zaobserwowałem na jednej z wkrętarek ale zrobiłem tak samo. Po prostu je przykleiłem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 paź 2017, 21:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Widać tu brak finezji przy produkowaniu narzędzi. Pamiętam jak wybierałem zagłebiarkę. Miałem Makitę, Boscha i Festoola na jednym stole. Wybrałem Boscha bo Makita wyglądała jak jakaś podróbka ( podobnie wyglądają sprzęty virutexa a z tego co słyszałem działają nieźle), festool miał słabe opiine a Boscha nikt nie miał. No i ja mam i jestem zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 paź 2017, 06:13 
Offline

Rejestracja: 26 lis 2016, 22:22
Posty: 22
Jeśli chodzi o festola i makite, posiadam zaglebiarke oraz wyrzynarkę obu z tych firm. Jeśli cięcie to zdecydowanie festool ale jeśli wyrzynarka to wolę makite. Zaglebiarka jest całkiem porządna z tym że szyna prowadząca jest zrobiona ze słabej jakości aluminium ponieważ pojawiły się na niej wygięcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 paź 2017, 06:33 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Który model wyrzynarki jest lepszy od festola?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group