TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 06:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
Post: 27 paź 2016, 11:01 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 16:03
Posty: 91
Corpus


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 27 paź 2016, 22:20 
Witaj Marcino :-) z konta żony pisze bo się nie mogę doczekać na swoje :-) Znamy się dobrze ... :-) Dzisaj była aktualizacja ...

Co do maszyny Cyflex - Skipper. Zdecydowanie Skipper ze względu na oprogramowanie w maszynie. BiesseWorks jest o niebo przyjemniejszy w obsłudze niż Xilog Plus. Niby jest Xilog Maestro - ale z Xilogami zawsze jest coś... No i serwis jest zupełnie inny, można powiedzieć 2 światy. Pisano już na forum o tym.

Natomiast wartą do rozważenia opcję jest nesting z nawiertami bocznymi. Tak jest taka maszyna :-) , pierwszy raz pojawiła się na targach. Jest droższa o jakieś 50 000 - 70 000 tys , zależy jaką ofertę się dostanie ale daje o niebo większe możliwości :-)


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2016, 05:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Chyba na każdej maszynie do nestingu można postawić ssawki. Tylko szkoda czasu na uzbrajanie i rozbrajanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 07:53 
PBstol no własnie nie.

Na normalnym nestingu jak masz stół rastrowy zakładasz MDF , i żeby postawić przystawi musisz zdjąć MDF, co jest chore i pracochłonne. Natomiast jest już maszyna gdzie masz i stół rastrowy z MDF a za nim jeszcze 1200 mm specjalnych przyssawek ( nie belek) na których dowiercasz bocznie. Przyssawki są magnetyczne i ich obsługa jest bajecznie prosta. Program automaczycie ci wskazuje poprzez etykietę które elementy po rozcięciu i wierceniu pionowym z nestingu są jeszcze do dowiercenia bocznego lub nawierty na 2 stronie(np. przegroda wiercona dwustronnie). Dowiercasz je na dodatkowym polu pracy nie przezbrajac maszyny, jedynie co musisz zrobić to ustawić przyssawki pod wymiar elementu, seskanować kod i nawiercić.

I takich maszyn obecnie jest 1 na rynku. Ta maszyna ma wszystkie zalety nestingu oraz eleminuje głowne wady jakim są nawierty boczne i od drugiej strony


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2016, 09:02 
Offline

Rejestracja: 26 lut 2015, 16:03
Posty: 91
Cześć mężu agaty ;)
Już testuję nowości, wygląda obiecująco


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 11:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jeżeli jest na niej możliwość nestingu całego arkusza, a później wrzucenie dużej formatki, to musi ona sporo mierzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 13:50 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
chyba mowa o maszynie Infoteca ? Takie ustrojstwo widziałem na dremie ale wadą jest że jest ogromna


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 15:52 
Tak o maszynie Infotec. Niestety nie da się mieć pełnego stołu i nawiertów i na dremie były 2. Hybryda ( nesting + belki) , plus za hybrydą stała mniejsza nesting i nawierty boczne i o tej pisałem. Dla 80% małych zakładów jest wystarczająca. Dla pozostałych 15 % Hybryda.

Marcino - staraliśmy się zaraz kolejny update :-)


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2016, 16:19 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Kiedyś chyba na olx widziałem, jak ktoś wyslawił maszynę infotec z dopiskiem "maszyna jest przedmiontem sporu sądowego". W opisie, że działają 3 osie z 4-ch. Ktoś musiał dobrze się wkurzyć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 21:14 
PBStol to że ktoś coś gdzies wrzucił to jedno, to że wszyscy biorą coś za pewnik to drugie. Niestety ja siedzę po drugiej stronie barykady i z racji tego co robię mam do czynienia z wieloma producentami maszyn , klientami i ich problemami. I powiem tak każdy ale to absolutnie każdy producent ma coś za uszami bo inaczej się nie da produkować. I tyczy się to każdego. Najbardziej natomiast razi mnie niekompetencja handlowców od maszyn w wielu przypadkach, naopowiadają , naobjecują a potem się okazuje że to albo extra funkcja ekstra płata, albo nie działa jak się nie napisze odpowiedniego programu ( np. laserowe pomiary elementów) albo czegoś nie da się zrobić a mówią że się da. Wracając do tematu - absolutnie każda wiertarka CNC będzie działać i wiercić dobrze. Jedna szybciej , druga wolniej. Jedna będzie miała łapkę( skiper, bhx50 ) inna nie będzie miała łapki ( np. vitap point). Natomiast jeżeli ktoś nie zada sobie trudu nauczenia się oprogramowania maszyny i na niej pracować - nigdy nie będzie działać jak powinna. Jednym słowem CNC jest to głupi młotek i to MY wiemy jak nim stukać, a jak nie wiemy... no cóż... jesteśmy w plecy...


Na górę
  
 
Post: 28 paź 2016, 21:45 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W moim przypadku problem polega na tym, że nauczyłem się aż za bardzo. No i nie jest to na rękę tym, co mi sprzedali.
Tak, jak napisałaś, każda oferuje to samo. Mi zależało jeszcze na pomiarze laserem - dwie bazy, zparametryzowaniem programów, odbicie lustrzane i import z DXF. Przyszedł pan z homaga i powiedział "panie u mnie nie mierzy, brak lasera". Koniec kropka, podziękowałem. Nie mam do niego pretensji, że jego maszyna czegoś nie robi. W holzher też mi powiedział, że brak lasera. Chociaż z tego co wiem, to już ta funkcja została wprowadzona. Mimo tego, że homag i holzher są droższe, to jakoś handlowcy potrafią sprzedawać te maszyny. Jak mi ktoś przedstawił w ofercie, że to czy tamto działa i robi, to dlaczego mam się tego nie domagać? Co mnie obchodzi czyjaś niekompetencja.

Do mnie przychodzi klient i mówi. Panie chcę kuchnię z frontami lakierowanymi w połysku. Ja mu robię w połysku foliowane.
No i co ten klient ma myśleć? Ma machnąć ręką i powiedzieć "no w sumie te też się błyszczą"...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 paź 2016, 22:49 
Niestety niekompetencja handlowców, jest aż dramatyczna. Z drugiej strony czasami to nawet nie jest niekompetencja co czyste ściemnianie. Róznica jest taka że ty planu handlowego nie musisz wyrobić a oni tak, bo jak nie to kopa. Dwa mimo tego całego internetu poważnie 50% firm w Polsce nie wie co to CNC, albo myśli steoretypem że to dla dużych fabryk i kosztuje majątek, lub wie że musi coś zmienić aby iść do przodu ale niestety ma już swoje lata, jest na bakier z komputerami i takiej osobie można wcisnąć wszystko. Gdybyś miał wiedzę jaką masz teraz kupująć maszyną podejżewam że byś inaczej wybierał i na inne rzeczy zwracał uwagę. Moim klientom powtarzam w sumie ciągle. 1. Diabeł tkwi w szczegółach o których nikt nie mówi 2. Wsparacie i support jest kluczowe i wazniejszcze czasami niż samo urządzenie.


Na górę
  
 
Post: 29 paź 2016, 11:56 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Moje zapytania ofertowe były dość szczegółowe. Handlowiec przesyłał je do technika i technik odpowiadał mailowo. Ponadto na stronie producenta są wymienione te funkcje. Np import dxf. Wiec nie zwalałbym winy na handlowca. Natomiast jak wygląda ten import i czy w ogóle można to nazwać importem, to mogę każdego chętnego zaprosić do siebie i pokazać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 12:13 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
PBstol sprawdzałem na dremie w Cyflexie S DXFy chodzą wiec pewnie wina starszego softu

kurcze po waszych uwagach to coraz bardziej ide w strone Biesse


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 12:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W ofercie, broszurze jest napisane "system TP", w necie są filmiki. W instrukcji obsługi są napisane ograniczenia tej funkcji. Nie ma tam, że ona nie działa z parametrem, czy też w odbiciu lustrzanym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 18:40 
Sander kto obrabia się w Biesse ? i skad jesteś ? jak okolice warszawy warto myśleć bardziej o biesse, jak okolice poznania - scm.

Serwis Biesse znam i to dość dobrze - ogólnie są to ludzie co się znają na robocie, i mają dość dobre podejście do klienta.

Aha trzeba też uważać przy zakupie maszyny , jakie opcje macie włączone w licencji. W biesse jest 17 ptaszków z czego każdy coś robi, jak się nie kupi od razu potem się dopłaca i to słono :-). Np. żłobienie w biesse nie jest zawsze dawane, Homag nie daje licecncji domyślnie na import DXF ( potem cena zwala z nóg). Pytajcie o każdą pierdołę - checie czytnik kodów pytajcie czy da sie podłączyć i czy wymaga osobnej licencji, Felder kasuje za to kwoty gdzie 8k się nie zamkniesz. :-) Takich przykładów można mnożyć

PBstol - DXF to cięzki temat czasi program nie jest winny tylko głupi standard , obecnie masz 12-15 róznych wersji zapisu DXF, to jest masakra. Jedna linijka źle zapisana i nic z tym nie zrobisz.


Na górę
  
 
Post: 29 paź 2016, 19:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
agata pisze:
PBstol - DXF to cięzki temat czasi program nie jest winny tylko głupi standard , obecnie masz 12-15 róznych wersji zapisu DXF, to jest masakra. Jedna linijka źle zapisana i nic z tym nie zrobisz.


W programie typu autocad można zapisać plik w takim systemie jakim się chce. Ja wybieram R12. Coś co nazywają importem wygląda tak.
W programie muszę rysunek obrócić do góry nogami i zrobić odbicie lustrzane - obrót w punkcie 0,0.
Później przy imporcie, wybieram plik i muszę rysunek "po celować" w pole, bo inaczej jest poza nim. Wybiera się przesunięcia.
Jak już ułożysz jak chcesz metodą prób i błędów, to zapisujesz do pgm. Odpalasz pgm. i masz instrukcje frezujące.
Nie ma możliwości zmiany głębokości frezowania. Są dwie opcje. Zmiana linijka po linijce i wpisywanie za każdym razem hasła serwisowego lub wejście w ustawienia maszyny przed importem i tam zmiana głębokości - wymagane hasło serwisowe. Można też okłamać maszynę podając inną wartość grubości elementu, jak rzeczywisty - tylko wtedy nie wiesz, czy frez w coś nie uderzy. Jak już się przez to przebrnie, to okazuje się, że się nie da tego odpalić. Trzeba włączyć optymalizację i wychwycić linijki kodu, które należy usunąć, bo są jakieś błędne. Jak już odnajdziesz, to wtedy program trzeba podzielić na kilka plików, bo się okazuje, że ilość linii kodu jest ograniczona.
Dla mnie to cyrk, a nie import.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 19:44 
Offline

Rejestracja: 14 maja 2013, 20:32
Posty: 1009
Lokalizacja: Tychy
Na Śląsku oglądałem biese podczas pracy, wyniki nie były dobre, przesunięcia przy krawędziach , dyskwalifikacja. Być może wina operatora lub cięcia teraz nie powiem. To było przed zakupem.
Natomiast handlowiec miał większą wiedzę o maszynie niż jej operator :) Pisałem o tym dawno . Jakby co to jeszcze powinienem mieć numer.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 20:46 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
vitap point 2 nie ma problemow z laserem
jak sie dobrze ustawi program czyli z ktorej strony ma mierzyc dany otwor to formatka moze byc krotsza nawet o kilka milimetrow a i tak po zlozeniu korpusu boki z wiencem sie zgadzaja
fakt tak zwane polskie oprogramowanie nie dokonca jest opracowane ale da sie polapac
odbicie lustrzane dziala pisze sie program dla jednego boku a drugi uzyskujemy przez klikniecie przycisku "lustro"
jest fajna opcja dodawana przy zakupie a mianowicie program wraz z kluczem do zaintalowania na dowolnym komputerze i programowanie w "biurze"
da sie zapisac liste programow dla np danej szafki
nie trzeba zmieniac programu by zmienic gabaryty formatki

zrzera masakryczna ilosc powietrza
w poziomie wierci sie jedynie 30 mm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 21:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Wadą point2 jest taśmowy posuw. Jest tam też jakieś kółko, które służy do obliczania długości. Potrafi się ono prześlizgnąć po elemencie i niedomierzyć. Lepiej rozwiązamy jest K2 tam są łapki i to dwie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 21:07 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
zgadza sie
enkodery czyli te kolka sa na cale szczescie 2 i to wiele koryguje ewentualnych bledow
posow nie przeszkadza przy wierceniu lecz frezowac trzeba mniejszym zbiorem
k2 to duzo wiekszy wydatek i w wierceniu jest wolniejsza szczegolnie dlugich elementow bo te lapki trza przelozyc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 21:24 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Odbywa się to dość płynnie. W Cyflex jest jedna łapka. No i czekasz, aż puści i przejdzie dalej, złapie.

Nadmuch jest rzeczywiście non-stop, nawet w stanie gotowości dmucha na laser.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 21:31 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
w vitapie dmucha na laser i enkodery wiec sprezarka nie stygnie
ale kuchnie wieci sie 15 minut


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 paź 2016, 23:33 
Vitap jeżeli chodzi o prędkość to bije na głowę Skippera, Cyflexa, Bhx-y. jeżli ktoś wierci naprawdę dużo długich elementów to kupno ostatnich trzech to strzał w kolano.


Na górę
  
 
Post: 30 paź 2016, 09:04 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Vitap robił wiertarkę z posuwem taśmowym dla Feldera. Teraz też robi dla nich wiertarkę, ale z jedną łapką.
Maszyna wygląda jak K2, ale ma jeden chwytak. Coś musiało być na rzeczy, że to zmienili. No i na stronie piszą "Ten sposób obróbki zapobiega ich przesuwaniu się lub paleniu przez narzędzia podczas obróbki".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2016, 10:38 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 22:40
Posty: 504
Lokalizacja: olsztyn
padlo to juz kilkukrotnie ze nie ma maszyn idealnych i bez wad
dla mnie wazniejszy servis pomiar laserem i predkosc wiercenia niz to ze moze czasem frezujac zniszczy sie jakis element bo wystarczy zmniejszyć posuw bądź tez zbiór i vitap przestaje sie gubic


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2016, 18:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
przemo1803 pisze:
ale kuchnie wieci sie 15 minut

A w tej kuchni ile szafek? Dwie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2016, 18:57 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Wiele taki vitap wartuje??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2016, 19:17 
Offline

Rejestracja: 01 lis 2015, 17:58
Posty: 217
vitam przy pracy jak dla mnie prędkość normalna ale na pewno szybciej niż "sąsiad z wiertarką i wiertłem do konfirmatów"




:D



Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 paź 2016, 21:11 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3718
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
W Cyflexie trzeba jeszcze poczekać, aż opadnie górny docisk, nie da się go zablokować w jednym położeniu, za każdym razem spada z góry. Przy długich elementach, aż przejdzie łapka. Moim zdaniem nie nadaje się do takich serii.

Może ktoś kto ma CNC, powie mi jakie prędkości ma wejścia w materiał/wiercenia?
U mnie 3m/min.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group