TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 03 kwie 2020, 23:22 
Offline

Rejestracja: 08 sie 2015, 11:48
Posty: 44
Dzień dobry,
co myślicie o tej ,,wiertarce" ISKRA ?
Korzysta ktoś ?
Warto kupić do małego zakładu stolarskiego ?
Wiercimy na kołki korzystając z szablonu Wolfcrafta i zastanawiam się czy ISKRA usprawniłaby pracę w naszym zakładzie.
Na filmach na YouTube wszystko wygląda pięknie ale jak jest w rzeczywistości ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 10:42 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 553
Ja nawet filmu do końca nie obejrzałem, byłem zmęczony podkładkami, dystansami, ciągłym kombinowaniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 11:52 
Offline

Rejestracja: 13 maja 2013, 22:55
Posty: 119
Piękna sprawa dla majsterkowicza z dużym pomieszczeniem . Tylko ta cena............a.........a......a i inne takie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 21:37 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Jeśli zajmujesz się zawodowo stolarstwem pomyśl o normalnym sprzęcie.
Trochę dołożysz i kupisz normalną używaną wiertarkę wielowrzecionową z której będziesz zadowolony a nie tak jak pisze OlBa wieczne kombinowanie jakieś dziwne dystanse nie wspomnę już o ciągłym pchaniu wrzeciona lol


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 kwie 2020, 23:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Szczypiorek pisze:
Warto kupić do małego zakładu stolarskiego ?
Zależy co masz na myśli mówiąc mały. Ale do małego (powierzchniowo) warto. Do dużego zresztą też. Zależy jakie już masz maszyny i tak naprawdę ile jest w nim jeszcze miejsca wolnego. Dlaczego jeszcze? Bo z czasem jakoś tak się dziwnie dzieje że go ubywa.
O który szablon chodzi? I tak naprawdę ile tych połączeń kołkowych robicie? I w jakich elementach.
Co do usprawniania pracy. To na początku nawet na to nie licz. To przychodzi z czasem i z ilością przerobionych elementów. Na początek możesz tylko liczyć na ułatwienie pracy, a usprawnienie przychodzi dopiero z czasem. Tyle że jak zacząłeś używać tego szablonu Wolcrafta to też od pierwszej próby wszystko zaczęło wychodzić super? Nie i tak samo jest z tą wiertarką.
tomekz pisze:
Tylko ta cena............a.........a......a i inne takie
No właśnie cena to nie jest jej minus. Faktem niezaprzeczalnym jest to że wersja podstawowa to jest spory (jednorazowy) wydatek. Ale cena nie jest znowu taka wysoka. Można kupić na raty a jakie to w sklepie. Ale jak za te pieniądze za tak "skondensowane" narzędzie to nie jest ona droga.

OlBa tak to w tym interesie jest. Robienie mebli na zamówienie to jest ciągłe kombinowanie. Tego nie unikniesz. Ale kombinujesz za pierwszym, drugim lub piątym razem. Potem używasz tej kombinacji, która najbardziej Ci pasuje. I robisz "masówkę" do czasu kolejnego nietypowego mebla. I znowu kombinujesz. Bo jak nie będziesz kombinował to będziesz płacił za nowy materiał na pokrycie pomyłek.

Pirat a to o jakim Ty szrocie mówisz za takie małe pieniądze? Posiadanie WW to nie tylko sama maszyna. To też miejsce gdzie ją ustawisz. I kompresor który będzie Ci ją napędzał. Dodatkowo aby w miarę wygodnie pracować na WW potrzebne Ci będą wiertła maszynowe (różne) a do każdego z nich szybkozłączki. I to ma być tanie? A jak chcesz zaszaleć z wiertłami to cena kompresora i wierteł jest równa cenie zestawu full wypas Iskry. Oczywiście jednego nie można odmówić WW, że robota na niej idzie szybciej niż robota robiona Iskrą. Ale pewnie na CNC idzie to jeszcze szybciej. Więc Szczypiorek kup sobie CNC a Będzie Pan Zadowolony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2020, 12:36 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Jakie koszty to są to wiem mam dwie wiertarki wielowrzecionowe i około 150 wierteł jak zaczynałem to miałem jedną zwykłą wiertarkę poziomą potem zrobiłem wiertarkę na 7 wrzecion i przesuwanym stołem na nogę gdzie po godzinie wiercenia noga bolała i trzeba było robić przerwy.
Zaczynałem od zera i dziś wiem że robienie maszyn które istnieją nie ma sensu jak i kupowanie sprzętu który jest kłopotliwy w użytkowaniu
Dziś trochę żałuje że pewne rzeczy robiłem albo kupowałem jakieś półśrodki to były niby oszczędności ale człowiek się uczy na błędach nie otrzymałem warsztatu po nikim tylko sam zaczynałem jedno co miałem to skończoną szkołę w tym kierunku


Szczypiorek zanim coś kupisz to się zastanów w którym kierunku chcesz iść jeśli myślisz o rozwoju i zwiększaniu produkcji to odradzam zakup iskry bo i tak wyląduje w kącie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2020, 14:27 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
pirat Ty zaczynałeś od samoróbek a jemu każesz wydawać kasę zaraz na początku? Powiedz tak szczerze dlaczego robiłeś samoróbki zamiast kupić sobie maszynę w "salonie" nowiutką albo choćby w porządnym stanie używkę? Przypadkiem nie z braku kasy w tamtym momencie na takową?

Wszystko tu rozbija się o to ile tak naprawdę tych połączeń kołkowych robi. Jeśli są to np. dwa trzy boczki na kuchnię to nie ma to sensu. Wystarczy do tego sam szablon Wolfcrafta. Jeśli chce robić wszystkie szafki na kołkach i je skręcać dodatkowo, to wtedy ten sam szablon już całkiem nie ma sensu. Wtedy kolejnym krokiem będzie wybór pomiędzy Iskrą, lamelownicą lub kołkarką.
Co może zrobić za pomocą Iskry to widać na filmach w internecie i nie będę o tym pisał.
Lamelownicy może tylko użyć do połączeń "kołkowopodobnych". Do innych rzeczy się już nie nadaje. Otworów na podpórki już nią nie zrobisz.
Kołkarka natomiast (przyznam szczerze najlepiej polecam tą od Mafella) pozwala robić i kołki i podpórki. Ale aby wygodnie nią pracować potrzebujesz jednej lub obu listew (krótkiej i długiej). Tylko ile kosztuje kołkarka i chociaż jedna listwa, ta krótsza? Dużo. Taki cały komplecik to jest wydatek połowy ceny słabiutkiej używki ww. Chyba, że gdzieś trafi mu się wyjątkowa okazja. A teraz o okazję z powodu zamieszania jakie panuje może być wyjątkowo łatwo. Tylko czy jest sens wydawać kasę jak nie wiadomo co cię czeka? Ale aby nie było to takie proste to: Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :pijemy: .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2020, 16:53 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2017, 22:55
Posty: 90
Lokalizacja: Okolice Żywca
Zawód: Technik Technologi Drewna :)
Punk widzenia zależy od punktu siedzenia ale tak jak pisałem zaczynałem od samoróbek które sam robiłem z perspektywy czasu patrzę na to inaczej. Kasa jest tu ważna ale czasem warto się naciągnąć i zainwestować w rozsądny sprzęt co w perspektywie krótkiego czasu przyniesie sporo korzyści, nie wspominając już o ewentualnej sprzedaży maszyny. Nie można jednoznacznie doradzić bo każdy ma inny priorytet
Mam warsztat dopiero 17lat a zaczynałem po szkole gdzie nie było łatwych czasów teraz uważam jest dużo łatwiej i większe możliwości

Napisze inaczej jeśli cię stać i chcesz się rozwiać kup WW

Jeśli robisz mało i nie myślisz powiększać produkcji kup ISKRĘ która może zawieść twoje oczekiwania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group