TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:07

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 16:38 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 21:00
Posty: 2109
Lokalizacja: Swaj
Danio,
Mój jeden dziadek był wywieziony na roboty do Rzeszy i stracił tam dużo zdrowia.
Drugi dziadek za konspirację miał wyrok śmierci i musiał się ukrywać długie lata.
Ojca wywalili ze studiów do wojska, bo nie chciał zapisać się do partii.
Moja firma nosi na ciuchach roboczych polską flagę.
Wiec mi nie mów, że zwalczam na forum tych czy tamtych.
To forum jest apolityczne i wszystkie inne a...cośtam też.
Będą BANY na uspokojenie i możecie mnie nie lubić.
Może nowy Moderator pozwoli na wszystko. Ja nie.

_________________
... Bo wszyscy stolarze, to jedna rodzina ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 19:22 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Waldemar - Kontrole z US i papiery firmowe ty ogarniasz, czy masz w firmie księgową która się tym zajmuje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 31 paź 2018, 21:36 
Offline

Rejestracja: 02 mar 2015, 14:46
Posty: 798
Lokalizacja: Mazoffshe
Za coś się księgowej płaci. Moja powiedziała że nie czas na vat i na razie jej ufam. Jak zawali to zmienię księgową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 01 lis 2018, 09:24 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
Stol-Art pisze:
To jest element wkomponowany na stałe, ale jest to też stolarka budowlana, a ta objęta jest 8% VATem pod warunkiem, że faktura wystawiana jest na osobę prywatną a jej dom nie przekracza 350m2 lub mieszkanie (bloki/szeregowce) 150m2 powierzchni.

Do 300m2 obowiazuje 8%. Kazdy m2 ponad to jest objęty stawką 23%.
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat ... anych.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 01 lis 2018, 10:39 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2013, 19:03
Posty: 1973
Lokalizacja: Dobrzyków/Płock
Zawód: stolarz
Specjalizacja: schody
Faktycznie, 300m2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 01 lis 2018, 17:58 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
No tak tylko cały myk dotyczy taego zwrotu: "W świetle obowiązujących przepisów istnieje możliwość zastosowania preferencyjnej stawki 8% VAT do niektórych usług budowlanych"

I teraz zastanówmy się. Czy meble w kuchni lub salonie to jest usługa budowlana? Jeśli jesteś tzw. "znajomym królika" to z pewnością tak. Ale ilu jest tych znajomych? Jeśli jednak nim nie jesteś to nie licz na to, że jakiekolwiek meble (chyba tylko poza szafką pod zlew) wliczają się do usług budowlanych. Zaznaczę jeszcze raz, nie zaliczają się do usług budowlanych. Dlaczego? Bo nic nie mają do czynienia z budownictwem.

Wyroby budowlane to są te montowane na stałe takie jak: ściany, podłogi, sufity, dachy, okna drzwi itp. W budowlance nie ma nic co by miało związek z meblami. No chyba, że szafki sobie wymurujesz z cegieł. I do nich dodasz drzwiczki i półki. Wtedy jest to zamontowane na stałe i możesz to zaliczyć do budowlanki.

Jeśli coś możesz ruszyć, przenieść lub wynieść bez zniszczenia tego nie jest już budowlanką.

Jak czytasz przepisy i inne wymysły urzędników ma znaczenia każdy wyraz i każdy postawiony w odpowiednim miejscu przecinek. Dla szaraczków nie ma dowolności interpretacji tylko ma być egzekwowane tak jak jest to napisane słowo po słowie, przecinek po przecinku. Acha i kropki też mają znaczenie.

Jak ktoś chce aby klient płacił 8% podatku za zrobione przez niego meble to niech przeniesie się na Ryczałt i bierze na klienta faktury za materiał. Wtedy wystawi "rachunek" za samą robotę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 01 lis 2018, 20:52 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Ech...
Co do szaf, te wbudowane mogą być na stałe z montażem na 8%. Jest małe ale... Szczególnie w obecnej sytuacji geopolitycznej bym nie ryzykował (przynajmniej w podkarpackimUS). Z mojej wiedzy wynika, że komandor jeszcze szafy stawia z taką stawką. Reszta maluczkich po prostu nie chce mieć problemów. Kilka lat temu było głośno o że to tak brzydko nazwę „pożodze” małych firm meblarskich spowodowanych różnymi interpretacjami urzędników. Oczywiście na pewno jakiś procent chciał kombinować i wyłudzić różnicę w VAT, tylko dzięki zawiłym przepisom prawa niektórzy zapłacili najwyższa karę dotycząca firmy. Zwrot VAT za kilka lat wstecz.
Wracając do tematu, kilka razy miałem już nieprzyjemność. Zawsze 23%, jeśli jest oczywiście taka potrzeba...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 12:39 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Przemula pisze:
Przekroczysz prog I wchodzisz na 23%
I nawet nie próbuj kombinować.
Skarbowy Cię zje i wydali.Jesli wystawisz fakturę to bulisz vat 23%
Jak nie zapłacisz sami sobie wezmą z Twojego kata(konta)
Obciąża kosztami egzekucji i zablokują konta do czasu aż wszystkiego sobie nie zabiorą co według ich im się należy.
Takie same uprawnienia ma prezydent miasta.Nie zapłacisz podatku od gruntu to oni sami sobie wezmą.
Jak nie będzie z czego to przyjdzie komornik.
Podobnie urgan ZUS.
Przyzwyczaja się że w tym kraju jesteś intruzem i masz zapierdzilac na armię darmozjadów.

Nie wiem co ty robisz jeszcze w tym kraju, nie masz paszportu? Jest Schengen. Wytłumacz proszę
@przemula
Czemu wprowadzasz w bład i podajesz wyroki stare i nie aktualne bo z 2012 roku.
Tu masz wyrok aktualny z 2013 roku. Artykuł z ogólna interpelacja ministerstwa finansów
https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/stawki-vat/694285,Trwala-zabudowa-meblowa-interpretacja-ogolna-MF.html
Jak przykleisz te akwarium do ściany że po oderwaniu się rozsypie, to tez bym zaryzykował je zrobić na 8 procent.
awaria pisze:
Querwa , przecież ktoś już napisał ze i tak klient zapłaci wiec w czym problem?

A ty nie jesteś czyimś klientem i tobie by nie zależało jaki vat ci nałoży. No chyba że jesteś Zosia-samosia i nikomu nie dasz zarobić, to przepraszam


A w zasadzie do tego tematu ogólne forum nie ma sensu gdyż każdy US ma swoje widzimisię i nikt im nie podskoczy, chyba że...ale to na samym dole wypowiedzi
Najlepszy sposób to napisać prośbę o interpretacje przepisu w której bardzo dokładnie, opisowo i rzetelnie opisujesz w jaki sposób wykonujesz swoje meble z montażem. Oni muszą się prawnie do tego ustosunkować. Jeżeli napiszą że 8%, to jest to dla nich (i tylko dla nich) wiążące i potem już raczej, jak ty nic nie namieszasz, nie kombinują. Jak ci odpiszą ze 23% a ty sie z tym nie zgadzasz bo np US w Poznaniu interpretuje 8% to wtedy bez ponoszenia ryzyka idziesz do sądu administracyjnego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 15:23 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Był taki jeden co miał interpretację na 8%, wygrał w sądzie, ale US i tak robił swoje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 15:50 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Przepraszam ale za takie personalne wycieczki dawał bym urlop od forum na dwa tygodnie.
Sugeruje mi delikwent że jestem Niemieckim koniem trojańskim.
Po czym atakuje mnie,że wprowadzam w błąd ponieważ moje przykłady z linkow są nieaktualne -znaczy organów państwa .Natomiast wyroki z 2013 są juz oczywiście blogoslawienstwem oczywista oczywistością.

Na koniec stwierdz że to w sumie i tak nie ważne ponieważ co urząd skarbowy to interpretacja.

Chłopie weź się od mej skromnej osoby odpiernicz.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 17:09 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
To nie wasza wina że się kłócicie. Kraj jest chory, znaczy rząd jest chory i to tak psychicznie i fizycznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 17:51 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Tu nikt nie ma zamiaru się kłócić. To że ktoś jest nie słusznie ciagany przez skarbowke to standard. W Polsce jest tysiące firm budowanych które robią na 8 procent, pewna część z nich ma duże kłopoty z US, ale to nie znaczy że reszta tych firm zacznie wystawiać 23%. Podstawa to ogarnięta księgowa z wiedzą w temacie, bo to do niej na początku przyjdą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 18:04 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Przemula pisze:
Danio Ty jesteś jakiś.....
Jak nie chcesz płacić vatu proszę bardzo.
Zacznij sprzedawać meble do sąsiadów sprzedaż wspólnotowa dla firm vat 0.
Zapłacisz jedynie dochodowy.Plac i nie płacz.Srodowiska i tak się nie skonsoliduja nie licz na to.
Twój konkurenci z miasta byli by w siódmym niebie gdyby skarbowy Cię pogrążył.
Jeszcze tego nie pojales?

Tu też polegles w wiedzy. Pozwól że Ci to naświetle.
Obrót towarem wewnątrz wspólnoty z obniżoną stawką VAT do 0 może odbywać się tylko pomiędzy podmiotami gospodarczymi(firmami) jeżeli wystawisz fv-0 o-o i firma nie zgłosi tego w własnym US (wyrzuci fakturę do kosza, nie zaksieguje jej) to nie dłużej jak w pół roku zapuka do Ciebie Twoja Skarbówka po należny VAT w tym temacie to US między sobą dosyć dobrze się komunikują. Nie irytuj się proszę, bo to, nie o to, w tym temacie chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 19:29 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lut 2014, 19:20
Posty: 265
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Drzwi,Schody
Stol-Art pisze:
To jest element wkomponowany na stałe, ale jest to też stolarka budowlana, a ta objęta jest 8% VATem pod warunkiem, że faktura wystawiana jest na osobę prywatną
Stawka 8% vat mogła być również stosowana wtedy kiedy wystywiałeś fakturę firmie,a firma ta np.była głównym wykonawcą iwestycji(np.budynku mieszkalnego)Natomiast teraz w takim przypadku wystawiasz fv z odwrotnym obciążeniem vatu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 21:25 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Dla Twojej informacji oczywiście wiem jakim podmiotom można wystawiać vat 0 wewnątrz wspólnoty.

Uważam że nic nie wniósł Twój wywód w tym temacie,w przeciwieństwie do innych kolegów.
Gdybym był złośliwy napisał bym że był wyłącznie pieniacki.Znamienny jedynej i słusznej formacji naczelnika.
Po za tym nie znasz mnie więc nie oceniaj i nie przypisuj łatki.

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 22:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
paparobert ale przeczytałeś ten cały tekst ze strony inforu o interpretacji stawki podatku VAT? Tam jest wyraźnie napisane "[...] budownictwa objętego społecznym programem mieszkaniowym.".
Żaden wolno stojący dom ani inne budowane budynki (bloki) jeśli nie kwalifikują się do tego programu to nie ma zastosowania tamta interpretacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 sty 2019, 23:22 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Mylisz się
DEFINICJA JAK WÓŁ wystarczy zapytać Google ;)
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-przypadki-stosowania-stawki-8-dla-uslug-budowlanych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 sty 2019, 00:35 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
paparobert
"Gwoli podsumowania: przy ustalaniu stawki podatku VAT nadrzędne znaczenie ma przedmiot świadczonej usługi lub dostawy towarów dokonywanych w ramach wykonywania czynności opodatkowanych. Także dużo zależy od statusu nieruchomości, by przedsiębiorca mógł z czystym sumieniem zastosować obniżoną 8% stawkę VAT."

"Problem jest o tyle doniosły, gdyż to właśnie przedsiębiorca będzie obarczony ciężarem dowodzenia w trakcie ewentualnej kontroli podatkowej.
Ustawodawca zawarł w Ordynacji podatkowej otwarty katalog dowodów, dopuszczając wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem (art. 180 § 1 tejże ustawy)."


Którym prawem? Tym które nie działa wstecz? Czy tym, którego interpretacja sądu swoje, a US swoje? A może tym, którego interpretacja jednego US jest w kontrze do interpretacji innego US? Takie prawo, które urzędniczki z ustawy zmuszane do jego przestrzegania i pilnowania aby inni je przestrzegali złamały je, aby złapać ewentualnego przyszłego oszusta podatkowego na groszową wielkość kiedy ci co kradną miliony łażą sobie wolni i śmieją się z głupków go przestrzegających?

Jak Ty masz w swoim zwyczaju łazić do US i tłumaczyć się z tego, że przestrzegasz prawa (bo przecież ono jest). Albo udowadniać w czasie kontroli, że nie jesteś wielbłądem zamiast zająć się robotą i zarabianiem kasy to Twoja sprawa. Inni nie będą nadstawiali karku i ryzykowali własną kieszenią dla cudzego zysku. Bo tak własnie będzie jak udowodnią Ci, że jednak jesteś tym wielbłądem. Bo to jednak Ty odpowiadasz za niewłaściwie wystawioną fakturę, a nie ten co płaci. I to Ty, a nie on będziesz płacił ewentualne kary jakie zostaną naliczone.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 sty 2019, 00:50 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Omen z twojej retoryki wynika że nie korzystasz z żadne ulgi nawet nie odpisujesz dzieciaków (jeżeli oczywiście masz) bo Przecież jak odpiszesz to mogą przyjść, zniszczyć i zabrać wszystko


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 sty 2019, 01:02 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Ale co Ty porównujesz ulgi do interpretacji prawa, czy masz zapłacić 8 czy 22 % VAT-u. Jak odpisujesz ulgę na dzieci to wcześniej pytałeś się w US, czy Ci wolno to zrobić? Musiałeś mieć na piśmie z US wykładnię prawa, czy wolno Ci taką ulgę wykorzystać? Nie, bo masz dzieci to i masz ulgę.
Ale kiedy masz płacić podatki to już tak wesoło nie jest. Pierwsza i podstawowa rzecz, to Ty musisz udowodnić, że nie jesteś wielbłądem. A widać przecież, że nim nie jesteś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 sty 2019, 01:13 
Offline

Rejestracja: 24 paź 2015, 20:23
Posty: 94
Zawiszę mogą przyjść i Ci udowodnić że to nie twoje dzieci :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 maja 2019, 11:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Tu dla ciekawych sposobu interpretacji ile to powinno się płacić podatku. Interesująca firmy treść to tak głównie od około 25 min. Ale watro obejrzeć całość. Link do tego filmu daję też w temacie "Znalezione w internecie" aby go bardziej rozprzestrzenić. Nie wszyscy przecież muszą czytać ten temat.


Pomimo tego, że trwa prawie 34 minuty to ciekawie się go ogląda, a czas leci szybko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 maja 2019, 20:42 
Offline

Rejestracja: 06 mar 2015, 21:31
Posty: 1496
Zaraz Cię SETA zbanuje :) bo zamiast zbanować każdego który nie zagłosuje na Konfederacje to dla niego ważniejszy i chyba nawet święty jest tutejszy regulamin, on nawet nie pomyśli że ten regulamin może jest głupi.

Omen tu też masz ciekawy filmik
https://www.facebook.com/75787683762234 ... 079600806/

Danio, należy Ci się odpoczynek. BAN na miesiąc.
Admin


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 05 maja 2019, 21:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Danio ale w filmie nie poruszony został np temat ile kosztowało by wprowadzenie a raczej stworzenie od zera rodo albo acta2 co wydaje się naturalnym rozwojem i zapewne trzeba było to zrobić. (oczywiście ktoś stwierdzi że te ustawy są nie potrzebne)
Zresztą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 maja 2019, 00:26 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 17:22
Posty: 142
Lokalizacja: Sanok
Specjalizacja: Schody, mechanika
MarekMitonski pisze:
stworzenie od zera rodo albo acta2 co wydaje się naturalnym rozwojem i zapewne trzeba było to zrobić

Mówisz powaznie czy zartujesz?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 maja 2019, 05:17 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 mar 2015, 23:24
Posty: 1187
Lokalizacja: K/ Krakowa
Specjalizacja: Stolarz na pełny etat wieczorowo programista... :)
Nie mam ochoty tu się z nikim przegadywać ale każdy kij ma dwa końce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 maja 2019, 09:42 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 maja 2013, 17:44
Posty: 1504
Specjalizacja: 12/70
Taki suchar mi się przypomniał.

Biegnie zajączek przez las i spotyka ślimaka. Ślimak pyta:
-Ty, zając, co tak szybko uciekasz?
-Nie słyszałeś? Na naszą łąkę weszła Izba Skarbowa. Uciekam, bo się nie wytłumaczę: ja futro, żona futro, dzieci futro.
Słysząc to ślimak przyspieszył. Po chwili spotyka bociana.
-Ślimak, co tak szybko uciekasz?
-Nie słyszałeś? Na naszą łąkę weszła Izba Skarbowa. Zmykam, bo się nie wytłumaczę: ja domek, żona domek, dzieci domek...
-Bocian, niewiele myśląc, nawiał do Afryki
Tam spotkał pawiana.
-Bocian, co ty tutaj robisz, nie za wcześnie na przylot?
-Uciekłem, bo na naszą łąkę weszła Izba Skarbowa i się nie wytłumaczę: ja co roku wakacje za granicą, żona wakacje za granicą, dzieci wakacje za granicą...
Na to pawian:
-Bocian, a gdzie to jest?
-No u nas w Polsce...
-Ty, to kraj dla mnie: ja z gołym tyłkiem, żona z gołym tyłkiem, dzieci z gołym tyłkiem...

_________________
Davus sum, non Oedipus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 06 maja 2019, 17:38 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 963
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Danio ale dlaczego ma mnie zbanować. Ten film potwierdza wszystko to co opisałem w tym temacie, a dotyczy podejścia do wysokości płaconych podatków. Nie klient odpowiada tylko "przedsiębiorca" i po co nadstawiać własnego karku za cudze zyski. To nie jest polityka tylko życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 09 maja 2019, 05:20 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
https://www.money.pl/gospodarka/fiskus- ... 5777a.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Vat 8% ?
Post: 16 maja 2019, 19:42 
Offline

Rejestracja: 22 mar 2015, 12:35
Posty: 304
Lokalizacja: Rzeszów
Podatki=Rak
P.S.
nie było mnie z 2 miesiące, i strasznie dużo banów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group