TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: 23 mar 2021, 23:44 
Offline

Rejestracja: 12 mar 2021, 22:14
Posty: 42
Cześć,
Czy ktoś z was ma może Minipress`a i mógłby się podzielić zdjęciem jak ma zagospodarowany stół roboczy pod te wiertarkę ? Ostatnio została zakupiona u mnie na warsztat i zastanawiam się, jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Na filmiku Bluma na YT widziałem, system 3 szafek na kółkach, które chyba można połączyć ze sobą tworząc długi blat roboczy, czy ktoś może ma takie rozwiązanie na warsztacie i mógłby powiedzieć jak się sprawuje ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2021, 01:11 
Offline

Rejestracja: 30 lis 2020, 09:13
Posty: 104
Wszystko zależy od elementu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2021, 12:36 
Offline

Rejestracja: 09 cze 2019, 10:28
Posty: 555
Jak chcesz wiercić duże elementy to potrzebne będą przedłużenia do stołu, tak minimum 120-130 cm na stronę i dodatkowe liniały. Wtedy raczej stacjonarnie, bo trzeba to wszystko jakoś wypoziomować i przymocować. Zależy co będziesz tym robił, bo jak tylko puszki pod zawiasy, to krótki blat i kółka się sprawdzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 mar 2021, 17:01 
Offline

Rejestracja: 12 mar 2021, 22:14
Posty: 42
Dodatkowe liniały posiadam, wiertarka zastąpiła Minidrilla i stół mam z starego Bluma, szeroki na 3 metry, tylko zastanawiam się nad wykonaniem czegoś nowego i szukam inspiracji a widziałem takie szafki na kółkach, tylko faktycznie jak teraz nad tym myślę to musi być to stacjonarne z względu na liniały a przyszłościowo może i easystickiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 mar 2021, 22:00 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 lut 2015, 08:05
Posty: 967
Lokalizacja: Puławy
Zawód: stola(z)rzyna
Specjalizacja: Zrobić i się nie orobić
Niepotoczny nie wiem ile masz miejsca i jakie elementy obrabiasz (długość). Ale powiem Ci jedno. Jeśli chcesz mieć "mało pracy i pomyłek" powinieneś mieć 6x zapadek lewych i tyle samo prawych. Jeśli robisz szafy to długość płyty wynosi 2,8 m, a Ty powinieneś mieć w lewo od wiertarki 3 mb i tak samo w prawo. To tyle powinieneś mieć miejsca a szerokość stołu to powiedzmy 5,5 m. A na środku wiertarka. Jak masz mało miejsca ale masz oklejarkę to stół może stanowić przedłużenie "blatu" oklejarki. Ale to wyznacza już wysokość takiego stołu. Liniały albo raczej ich boczne mocowania przymocuj na stałe do blatu.

I rzecz najważniejsza. Jeśli "robisz" też na minipresie prowadniki to zapomnij o krzyżakowych i przerzuć się tylko na proste. Będziesz miał mniej myślenia i ewentualnych pomyłek. Jedynie w zawiasach równoległych wpuszczanych (79B9590 270­° tych od ślepej szafki) dawaj prowadniki krzyżakowe bo proste mają pierwszy otwór zbyt blisko krawędzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group