TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 21 wrz 2019, 22:18

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Budowa stolarni

Panowie

wiem że jest juz kilka wątków dotyczących rozbudowy czy przebudowy stolarni. chciałbym jednak stworzyć nowy dotyczący budowy stolarni od podstaw. mam nadzieję że podzielicie się wiedzą i własnymi doświadczeniami przy budowie własnych stolarni. chodzi i mi o wszystko co komuś może się w przyszłości przydać. czasami jest drobnostka o której nic nie wiemy a która ma ogromne znaczenie na końcu. jeśli mogę chciałbym podzielić tematy na:
- projekt i przepisy
- typ budynku: murowany, z płyty komórkowej z konstrukcją stalową a może drewnianą
- ogrzewanie/ochładzanie latem
- socjal - co ma sens
- wszystko inne co może mieć znaczenie

podam przykład. zastanawiam się nad wyborem technologi. pewnie wybiorę płytę komórkową i nie wiem jaką dać grubość. może ktoś zna przelicznik grubość izolacji a koszty ogrzewania. myślę nad 12 cm płytą z pianą ale może lepiej z wełny. może dołożyć parę centymetrów izolacji a odzyskać pieniądze w koszcie ogrzewania.

fajnie było by też gdyby ktoś mógł polecić sprawdzonych i solidnych wykonawców np. konstrukcji stalowych czy fundamentów

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.