TechnikiStolarskie.pl

Forum stolarskie dla ludzi z pasją
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 10:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: 07 gru 2016, 21:02 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Dany nie szukasz tam gdzie trzeba. Jeśli masz ciepło na hali to problem jest w kleju .
Zadzwon do feldera i zapytaj się jaki klej sprawdza się w tej maszynie .Mysłę że spokojnie Ci powiedzą .

Nie nikt forum takiej okleiniarki żeby powiedzieć koledze jaki klej się przy niej sprawdza?

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 gru 2016, 22:51 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
Obrazek
tak wygląda taśma po oderwaniu od formatki , te 2 czarne na dole były oklejane na mojej starej okleiniarce , wyraźnie widać że klej oderwał się równomiernie od płyty .
Klej podaje równomiernie na formatkę .
Czy może ktoś odkleić u siebie tasiemke i pstryknąć fotke jak to wygląda , najlepiej koledzy którzy nie mają za ciepło w zakładzie .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 05:47 
Offline

Rejestracja: 11 sty 2015, 11:06
Posty: 165
Lokalizacja: okolice Kalwarii
Zawód: technik informatyk
To wygląda bardziej jakbyś miał problem z nakładaniem kleju niż z samym klejem. Może na wałku są jakieś syfy i nie nakłada wszędzie kleju. Albo wałek nakłada za mało kleju. Może spróbuj pobawić się ilością nakładanego kleju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 11:25 
Offline

Rejestracja: 17 cze 2015, 19:47
Posty: 183
Lokalizacja: Legnica
spróbuj zwiększyć ilość podawanego kleju


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 15:18 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
Powoli dochodzę :)do przyczyny , przynajmniej mi się tak wydaje .
Za wysoka temperatura kleju , klej nie zdążył łapać a jak taśma ( przeważnie takie mam ) jest łódkowata to po prostu podnosi ją na środku .
To jest jedna kwestia , druga to temperatura otoczenia i formatek , tu musi być jakieś minimum , ponieważ jak jest za zimno to taśma odchodzi tak że
klej zostaje na formatce , wygląda wtedy tak jak by taśma od wewnętrznej strony była tłusta i nic klej nie chwycił , tak jak by papierową taśmę przykleić do formatki i oderwać -- to samo .
Próbuje teraz różnych ustawień ilości kleju itp , no jest ciut lepiej .
Denerwuje mnie tylko że jak dam za mocny docisk to mi odsunie formatkę , niby pas dolny ok , nie ma luzu .
Metodą prób i błędów dochodzę powoli co i jak .

Mój stary SCM BASIC 1 kleił lepiej niż teraz dużo nowszy F..., może kwestia ustawień ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 16:54 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Może grubość płyty ustaw na 17mm wtedy mocniej będzie trzymać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 08 gru 2016, 20:13 
Offline

Rejestracja: 19 gru 2015, 07:55
Posty: 975
Lokalizacja: Szczecin
Zawód: Rzemieślnik
Specjalizacja: Szklarz i akwariarz czyli dwa w jednym.Trochę lakieruję itp .
Feldera ciężko ogarnąć z tego co zauważyłem . Dany widzę że do podobnych konkluzji dochodzisz z temperaturą w pomieszczeniu co ja :)
PBstol dobrze pisze taj ciut mnie na ściskanie płyty i zobacz co się dzieje .

_________________
Warto być przyzwoitym choć nie zawsze się to opłaca .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2016, 22:29 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
Kumpel podsunął mi pomysł z żarówą kwarcową zamiast listwy podgrzewającej , widział taką konstrukcje w jakimś SCMie , teraz szukam odpowiedniej żarówy i konstrukcji żeby coś wyknuć :)

myślałem też aby dołożyć jakąś grzałkę do listwy prowadzącej i kablami podłączyć do konsoli w moim felderku 330 , przycisk do podgrzewania jest oryginalnie :) tylko kogoś kumatego aby to ogarnął muszę namierzyć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2017, 14:52 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
chyba rozwiązałem problem oklejania zimnych formatek :) i chyba nie zależy to od kleju ( przynajmniej nie do końca )
Nie widać dokładnie ale na zakładzie mam z rana 9 stopni :)
https://youtu.be/f5fzXf4cyZg" onclick="window.open(this.href);return false;

na razie jeszcze prowizorka ( ściski ) ale i to załatwię z czasem , grunt że działa i taśma TRZYMAAAA !!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2017, 16:06 
Offline

Rejestracja: 09 mar 2014, 22:29
Posty: 532
Co tam wsadziłeś w ten profil?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2017, 16:08 
Offline

Rejestracja: 07 maja 2013, 20:11
Posty: 1563
Pewnie jakąś grzałkę . Drut oporowy czy coś.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 lut 2017, 18:29 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
grzałka 300 w podobna jak do walca klejowego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 19:26 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2016, 11:12
Posty: 99
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar
Odswieże nieco temat. Do niedawna miałem problem ze słabym trzymaniem pcv. Wynikał on z tego, że plyta dotykała wałka klejowego także zamiast nanosić wałek "odciskał" klej na płycie. Po regulacji serwisanta ciężko jest oderwać pcv w jednym kawałku. Z temperaturą w zakładzie jest ròżnie ale czesto sprawdzam trzymanie i nie ma problemu. Klej mam dedykowany do szybszego posuwu ale trzyma ok, zmienie aż ten się skończy. Także zanim ktoś zacznie kombinować z klejami warto zwròcic uwagę na to jak klej jest nanoszony. Lepiej jak te kilkaset złotych zostaje w kieszeni i nic nie zalega pod scianą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 20:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2013, 13:46
Posty: 3717
Lokalizacja: Białystok
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar.
Jak mógł odciskać? W mojej okleiniarce wałek musi jechać po płycie. Inaczej będzie ciągną klej zamiast nakładać.
Płyta która przechodzi odpycha agregat klejowy. Za mocno Tobie dociskał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 21:00 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
nie każda okleiniarka ma wstępne prowadzenie wałka klejowego , w mojej było ale odkręciłem to i teraz właśnie płyta odsuwa rolkę klejową .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 22:00 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2016, 11:12
Posty: 99
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar
U mnie w me 25 zaraz przed wałkiem klejowym jest metalowy element z regulacją szczeliny między nim a wałkiem, akurat teraz mam go ustawionego tak że formatka dotyka tego elementu nie bezpośrednio wałka. Agregat oczywiście odsuwa ale gdy płyta dotknie tego elementu metalowego.Natomiast wałek nanosi klej,ale formatka z wałkiem się nie dotykają. Wczesniej gdy płyta miala bezposredni kontakt z wałkiem zdarzało się, że spoina klejowa miała takie centkowanie. Trzymanie też było dużo gorsze. Teraz mam ładną spoinę i problem z trzymaniem zniknąl. Oczywiście mam teraz trochę więcej czyszczenia ale i tak poprawiam dlutem więc nie przejmuję się tym specjalnie. "Odciskaniem" nazywam to gdy wałek jedzie po płycie i widać, że klej wchodzi za rant płyty. Nie może być wtedy dobrze nałożony bo płyta ma wtedy kontakt z metalem nie z samym klejem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 14 mar 2017, 22:09 
Offline

Rejestracja: 06 gru 2013, 11:40
Posty: 528
Lokalizacja: SANOK
a nie przypadkiem zmiana pogody na to wpłynęła ??? teraz jest cieplej , jakiś czas temu ciężko mi było w hali uzyskać 12 stopni a teraz to bez problemu ,
jak dołożyłem listwę z podgrzewaniem problem zniknął . Może jeszcze pokombinuje z tym metalem bo teraz go wykręciłem , ale w moich poprzednich 2 okleiniarkach nie było tego prowadzenia .
Teraz piszesz że masz więcej czyszczenia , czy nie przypadkiem jest tak że zwiększył ci dawkę nakładanego kleju przez co nie oziębia się tak bardzo i trzyma lepiej ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2017, 08:52 
Offline

Rejestracja: 14 mar 2016, 11:12
Posty: 99
Zawód: Stolarz
Specjalizacja: Meble na wymiar
Wczesniej okleinowalem dopiero jak na hali bylo ok 15 stopni a i tak na starym ustawieniu podczas odrywania klej zostawal na plycie
na pcv bylo go niewiele. Temperatura oczywiscie jest wazna, klej odpowiedni do posuwu tez, ale w miom przypadku duzo poprawil ten skromny zabieg. Wczesniej też kombinowałem z klejami. Mam dorusa ks217 i jowat 280.30(jowat do wolnego posuwu jest dużo rzadszy wiecej brudzi) teraz na jednym i drugim robi ok. Co do tego, że kleju idzie więcej powiem tak: jakość jak na taką małą maszynkę bardzo mnie zadowala.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 mar 2017, 21:42 
Offline

Rejestracja: 17 mar 2016, 23:20
Posty: 42
Lokalizacja: Warszawa
Zawód: Stolarz
W felderze masz ustawienia docisku w zależności od grubości okleiny . Odcinasz pcv 10cm i mocujesz . Więc grubość okleiny ma znaczenie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group